Erlik Aldacı
3 şiiri ve 27 yazısı kayıtlı Takip Et

MetatronMetatron

Gece gülüşmeleri… tanık istemezmiş.

Nasıl oldu mu “güzel ADAM” başlık ve giriş uygun mu….

Havadan gelen topa öyle yükseldi kafa vurmak için, çatala takmak için sonra vazgeçti geri çekildi, gelişine salladı boşa giden tekmeyi. Alanda kaybolduğu eylemin arkasından haksızlık yaptığına bir görevmiş gibi, sanki edindiği pahalı deneyimlerini de birlikte aktarıyormuş pas atıcısına.

“İzmir güzel şehir, bereket kokarmış, iyilik kokarmış, güzellik kokarmış, rızık kokarmış yani insanlık kokarmış.”
Sayfasını ezberlemişti kaç kere okuduğu ödünç kitaptan. Ve işte şimdi bu hayalin içine dalmak üzereydi yoksun ve yoksul olduğunu zannettiğini kendine sürekli fısıldayan hükmeden düşünceleriyle.

“Tamam, hayırlı olsun bölüm kaydınız yapıldı. Pazartesi okula başlayabilirsiniz.” Kayıt odasına girdiğinden beri kendisini kapı aralığından süzen yan bakışların rahatsız ediciliğiyle, hayallerinin en yüksek noktasında duygularına en yüksek hazzı yaşamaktan alıkoyuyordu bakışlardan kaçamayan düşünceleri.

“Tanrı bizimle birliktedir.” “Tengri biz menen.” Ne çok dile çevrilir, ne çok inançta vardır, hokus pokus sihirli bir sözcük gibi. Ya da “çok aydınlık ve çok muhterem yer”lere sığınırız suçluluk duyduklarımızla, ama yine de bizimle olduğunu daha iyi hissedebilmek ve masum olduğumuzu kanıtlamak istercesine Tanrı’ya. Kötülükleri zihnimizin altına süpürerek unutulmuşluğa terk ederiz, safça inandırmaların gölgesine sığınırız.

Geçmişteki günah yüklü eylemlerin can yakıcı özelliğini yitirdiğini düşünürüz, sadece yaşadıklarımız vardır şu an.

Eğer Tanrı herkesle ise, bizimle olan kimdir o zaman?... Şeytan mı?

“Eden’den çıkan ırmak Jobel adını taşır.” Zohar/586 “Köklerini ırmağa doğru uzatacaktır.” Jeremia (XVII, 8)

Uyanın ey insanlar…kurtulun yüklerinizden, kutsal metinlerden değil bu, benim sözüm. Şeytanca bir sokulganlık yapmak için açık bulduğum zihin pencerenizden sinsice bir giriş yapmak için uydurduğum, laf ola beri gele işte.
Ne çok kişiler söyledi, benimle birlikte…

“Her şeyin “ilksel” haline dönmesi”ni anlatmıyor mu sizce yukarıdaki kutsal sözlerden yapılan bu alıntılar, üstüne basa basa söylüyorum.

Şaman ilkesi, biz her inançta varız… Yok, bunu da ben uydurdum yani ilkeyi. Anlayın!

Siz kimsiniz, “gerçek varlık” dururken Tanrı’yı yanına çağıran boş yalvarışlarınız ve yakarışlarınız, hiçbir işe yaramayacak… yaramadı da görmüyor musunuz… Çünkü siz ilkeden uzaklaşıyorsunuz.

Kabala, mason, royalist…hiç fark etmez hadi damgalayın ama hiçbir gerçeği değiştiremezsiniz, insanlık için olanından hiç bahsetmiyorum bile, kendiniz olanından dahi hiçbir şeyi değiştiremezsiniz.

Çabalamayın…

Bu satırları yazarken, bir an ara vermeme neden olan; belediye hoparlöründen yayılan bir ünleyişti, “falan kişi öldü.”
Bu kadar mı…bitti mi sizce.

Nasıl bilirdiniz filancayı?...Ne aptalca bir soru, baştan sona materyalizm kokan.

Tanrı’nın nasıl bildiğini merak etmiyor musunuz yoksa da birbirinize soruyorsunuz nasıl olduğunu rahmetlinin.
“İyi bilirdik …..” Gönder Tanrı’dan önce cennet ya da cehenneme…öyle mi? Ben razı idim sen de razı ol, bir emir gibi… Onu bunu ver, hem de yağmur gibi demiştik, ısmarlar gibi… sipariş eder gibi.

Günahla karşı karşıya kalmanın karşılığı mıdır yoksa bu bedelin tavizi midir Tanrı’nın.

Ah Moira! Benim kader meleğim, metatron olsaydın keşke…insanlar benim deli olduğuma o kadar çok inandırdılar ki kendilerini, rahatsız edici doğrularımı kendi zihinlerinde yalanlamak için.
Ben deli miyim ki niye yalan söyleyeyim…

Yan süzüşlerin sokulduğunu gördü usulca, tıslama sesini çıkarmadan önce gülümsemeye zorlanan ve zoraki “düşmani iyilikler”in sıralamasını aktaracak söyleyişlerin, havayı iki de bir koklayan dilinden tanımıştı anakondayı, tıslamadan hemen önce. Arasına kirlerin de biriktiği temizleme ve tarama aracı sık dişli, kemik yapımlı cep tarağıyla, ıslatılarak taranmış uzun siyah saçlarına komikmiş gibi bakan düşünceleri gördü ilk önce gözbebekleri çizgi gibi mercekli yılansı bakışların.

“Kalacak yerin yok galiba…kaygılanma şimdi bir arkadaş gelecek yanına bizimle kalırsın, problem olmaz.”

Ah ! Petersburg’un romantik çocukları sen hala orijinalsin, safsın temizsin lekelenme sakın, onlara aldanma. Biz kulağına sonsuzluk üflemesi yapacağız, ismin gibi ”hayye alel felah.”diyen çıkar ve çığırtkanlık kokan zihinlerde fesli olanların pek afili püsküllerinden tel tel kaç asılı ihanet sarkıyordu, görüyordu.

Bakışlarının, zihinlerinin arkalarına sarktığının farkında bile olmayan sunuşların, gizli kötülüklere uşaklık ettiklerinin farkında olmayan bu ucuz insanlara aynı zamanda…acıyordu.

Büyük barış, insanlığın bağışlanması affa uğraması…Kutsal Ruhun Tapınağı. Tahterevallinin iki yanı iki yönü, egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmalı ama egemenler bırakmıyor ki. Kşatriya ve Brahmanların oturtulduğu kıç kıvamında bir avuç yumuşak selelere razı olan insan satıcıları, insanlık satıcıları. Çılgınca kahkahalar atarak, her yükseliş ve inişlerinizde insanları biraz daha derine gömüyorsunuz, kostak kostak kastik kastik, nasıl pek mi keyifli.

Tahterevalliyi, diyorum… Sonra üstüne üstlük insanlara, günah odalarına ve yüz sürmelere gitmesini salık veriyorsunuz gülümseyen zulümlerinizle, ekşitilmiş beyinlerinizle.

He…

Yukarıda boyumuzu aşan bir cümle sarf ettik üstüne basa basa, hiç farkına bile varmadınız belli ki, belki de dil ucuyla, göz ucuyla, düşünce ucuyla, zihin ucuyla okuma yaptığınızdandır. Her şey ilksel haline dönecek, dedik ya. Bu inanç olarak; “Mesih beklemektir.” Ne kadar önemli, vurucu ve hatta absürd şeyler bile söyleseniz zihin uyanık değilse, çoktan esir alınmış, “köledir” o.

Hadi şimdi istediğiniz kadar kolay yönetin… önüne de bir balya saman, yonca karışımlı ve hatta birazda fiğ oldu mu hele bir de üstüne şöyle dişe dokunur etli butlu Tanrı kıyağı, tatlı niyetine bir porsiyon cinsellik… Peh peh peh!

Tadından yenmez…”Lan bana ne” başımızdaki çobanlardan, patronlardan, sahiplerden, egemenlerden…ben yediğime, dünyalıklarıma bakarım.

Yalnız böyle derseniz hep siz sağılırsınız, siz kesilirsiniz vakit çok geç olmadan uyanın. Yoksa rüyanız tatlı mı o zaman uyuyun insanlık adına günaha gireceğiniz kadar girmiş olursunuz zaten kirlilik adına.
Öznel baskı… nasırınıza bastıkları zaman ciyaklamayın, viyaklamayın, zırlamayın, isyan etmeyin.

Yılan artık bin yaşında.

Ne diyorduk…Mutlu kılan bu rüyetinizden uyanmaya hiç niyetiniz yok mu?
Pardes’e gidelim mi yani manevi merkeze, Tanrı’nın mekanı, Brahma pura… bağışlanmaya ilişkin gizemlerin ne demek olduğunu anlamaya gidelim mi oraya. Yani barışalım, diyorum kavga ettiğiniz ne varsa içinizde.

Hadi deneyin, bir kez olsun deneyin… İşte bu Mesih’in döndüğü andır. Yoksa siz, Mesih beklemiyor muydunuz?

Bir adam mı bekliyordunuz yoksa şöyle boylu poslu, kara gözlü, kara kaşlı, kara benizli, Kıpti bozması…İsa gibi mesela.

I…ıh! O gelmeyecek, dedi Tanrı. Siz, yeryüzü cennetinin kutsal Kudüs’le ilişkili olduğunu mu zannediyorsunuz. Önce…

İçinizdeki cenneti kurun önce siz! Sonra Tanrı’ya iş zor gelmez zaten. Yoksa siz, kutsal çadırınız Tabernacle de daha çok beklersiniz, altın renkli alacalı buzağıyı bekleyenler gibi.

İbraniler, kutsal sandığın saklandığı yer olarak da bilirler orayı…ve hala bekliyorlar.

Asıl sorun ne biliyor musunuz…Shekinah Sephirot. Yani adaletin günaha, kötülüğe, uzaklaşmaya karşı kullanılan sert pençesinin eline mi düşeceksiniz, yoksa yakınlaşmanın gereği, adaletin sert pençesi mi olacaksınız buna karar verin.
Karar burada işte…ürettiğiniz öyküleri başkasına anlatın.

Son bir şey söylemek istiyorum bu konunun üzerine, bunlar “din”in gizemleridir simgeciliğe yüklenmiş, gizlenmiş. Açık bilgi olmasında sakınca vardır, kapalı ruhlara, kapanmış ruhlara, merakla karşılık bulur da o zaman, bizim de olur anlatacaklarımız.

E…ben burada bir şey bulamadım. Dediği lafa bak ! Peki iyi de, sen aramasını bilmiyorsan günahı Tanrı’nın mı…
Hıh!.

Halk mahkemesi ya da şeriat mahkemesine çıkarmadan evvel bir sorum olacak size, dedi. Hadi geçin karşıma, sanık sandalyesine geçmeden önce ürettiklerinize bir bakalım.

Örf, adet, gelenek, ahlak, ayıp, kusur, suslama, göz bereltme ve Rönesans’a uygun modernizm ilkeleri hümanizm, adalet, hukuk, paylaşımcılık, az da içine anarşi katsak renk olur, iyi olur, pek tatlı olur, daha mı falan filan…toplayalım dağınık durmasın hatta sağlam bir kasaya kilitleyelim kurallarınızı, bozulmasın. Öyle ya Tanrı yapısı değil ki kul yapısı…

Yasalara uygunluk, legalite, kalıpsallık… bunları hep siz ürettiniz öyle mi? Hadi vurun başıma tokmağınızı… bunları düşündüğüm için hak etmiş olmalıyım.

Yaz Metatron yaz…ne duruyorsun. Soran olursa söylersin.

İyi adamdı rahmetli.


Beğen

Erlik Aldacı
Kayıt Tarihi:29 Eylül 2020 Salı 17:08:36

METATRON YAZISI'NA YORUM YAP
"Metatron" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Bir Dünyevî
30 Eylül 2020 Çarşamba 00:12:13
yani 14 bin yıl bir mühlet ise; bana 14 bin yılın bir çetelesini yapsana nesildaşım :)

8 cevap yazılmış Cevap Yaz


black_sky 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:18:19
Uh ben son 5 dk hakkında bile kayıplardayım;))
black_sky 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:20:27
Simdi merak saldım şu on katman , hayat ağacı, gibi konularda bir okuma yapayım..
Benim arayışta olmamam durumu( tembellik muhtemel)) oyunlara olan okuma eğilimini de kirletti . Başkana nesildaşım film bilgisiyle konuya yaklaşıyorum;)) yahu cehaletin geldiği son nokta durumu;))
Bir Dünyevî 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:25:11
bana da ağırlık çöktü... aynı cehalet bende de var.. ne güzel cehalet lakin bizimki... onu bilirim.. saf cehalet ile saf bilgi sonuçta dairenin aynı noktasında buluşur...:
ben kaçıştaş...:))
iyi geceler, iyi okumalar nesildaşım.
Erlik Aldacı Yazının sahibi 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:25:45
Tebessüm ettim bölümü...gece gece merak uyandırmak işte uyku açılsın babında.
Tebrikler dikkatli okumaya.
Döküman topluyordum o zamanlar kitaplığında dursun işte. Hem iyi zaman geçiyordu delilerle gezi filan.
Anadolu sevenler derneği...
Erlik Aldacı Yazının sahibi 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:29:03
Yoksa vallahi düşündüğünüz gibi değil...
Erlik Aldacı Yazının sahibi 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:32:39
Beden saatim bozulmasın iyi geceler.
black_sky 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:33:30
Yok üstat çok şey düşünmedim.. bir an görüntü geldi aklıma...nasil çıkacak yahu burdan imdi der gibi..
black_sky 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:34:13
Iyi geceler dilerim...ben de...
Saygı ve hürmetler üstat...
Eksik olma aksi olma nesildaşım..
black_sky
29 Eylül 2020 Salı 23:40:52
Yorumu bir üst duruma taşıyalım o zaman...
Bu yazının altına sabahlar olmaz yoğunlaşmaya ve yoğunlaşmaya...
Nesildaşım buradan devam artık

22 cevap yazılmış Cevap Yaz


Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 23:44:15
"Şaman ilkesi, biz her inançta varız… Yok, bunu da ben uydurdum yani ilkeyi. Anlayın!

Siz kimsiniz, “gerçek varlık” dururken Tanrı’yı yanına çağıran boş yalvarışlarınız ve yakarışlarınız, hiçbir işe yaramayacak… yaramadı da görmüyor musunuz… Çünkü siz ilkeden uzaklaşıyorsunuz."

bu ilkeyi çözmeli bence:)nedir ki bu ilke nesildaşım
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 23:45:05
Yeni uyandım, gözüm çatallı görüyor. Algıda ne diyorlardı, hayda zihin de çatallandı iyi mi....
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 23:46:02
"Bir ömür bir evren bir yaratılış gizli düşen bir zeytin tanesinde diyor metatron."
Üstat böyle demişti yorumda sanırım bu gizde saklı nesildaşım.
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 23:46:41
Hadi çözün, iki gözüm ilke ne ilkesi...
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 23:50:02
Sekinah sephirot ilke bu...
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 23:50:24
benimkiler karavana gider..
hiçten gelen safız, ölürsek de saf ölürüz, suçumuz şahsidir, kişiye olmaz, gaflet insanı tanımamaktır.:))
nesildaşım sıra sende?
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 23:50:31
“Eden’den çıkan ırmak Jobel adını taşır.” Zohar/586 “Köklerini ırmağa doğru uzatacaktır.” Jeremia (XVII, 8)

Nesildaşım bir şifre de burada...her şey ilksel haline dönmüyor mu...
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 23:51:00
Tanrıdan uzaklaşma ve yakınlaşma ilkesi.
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 23:52:49
Uzaklaşan adaletin sert pençesine düşer, yakınlaşan sert pençesi olur.
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 23:55:11
Şimdi siz üstad diyorsunuz ya bu gün kedilere dedim ki lan ben üstad olmuşum...
Vallaha dönüp bakmadılar bile.:)
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 23:55:31
sorunu, tanrı da arayan sorunun kendisi değilse; tanrıya yakınlaşanlar zalimdir mi, tanrıdan uzaklaşanlar serseri?
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 23:57:57
Aramak ta merkez Tanrı değildir arayandır. Eylemin öznesi kişidir...ah analitik düşünce.
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 23:59:04
gömleğin bir kolunu terziledi üstad..:)) imdatt...
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 23:59:58
Kedilere şimdi bir şey diyemedim...neden öyle seyler yapmışlar...
Tanrının mahrem sırrı gibi bir şey okumuştum...
Kalp huzuru..
Stigmata durumuna neredeyse yaklaşmışım;))
Tanrıya yakınlaştıkça şeytani saldırılara daha çok müsait olur ruh derdi filmde....
Sanırım yakınlaşmak ötesi yakın kalmia daha zorlayıcı..
Bir Dünyevî 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:00:29
"iyi tanımı "sayısal tecelli" olur."
black_sky 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:03:36
Nesildaşım ben sozelciydim yahu;)))
Erlik Aldacı Yazının sahibi 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:04:22
Az genç olaydım, net olaylarını daha iyi anlardım netflex neyse onu izlerdim. Ha o filmde öyle diyorsa bizim taklacı tarkatlarda öyle der.
Bir Dünyevî 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:06:26
eşit ağırlık benimki:)) y de üç nokta var, konu dışına mı taşar bilmem ama,öz-saf ruh- nefs.. hep soyut kavramlar.. bunlar sayısal sözel ve ea dışı... burda bile y var mesela:)
Erlik Aldacı Yazının sahibi 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:07:33
Bir gün Mihr vakfına gittim, o zamanlar onlara takılıyordu. Anam birden bire bir bağırıyorlar...içimden hep dua ederdim kazasız belasız burayı da bir atlatsam, diye.
Hey gidi günler hey....
Bir Dünyevî 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:08:39
yani her on dört bin yıl??? bunu öğrendiğim iyi oldu.
Erlik Aldacı Yazının sahibi 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:09:27
Siz takılın, ben burda kendi kendime konuşuyorum, şu kıyıcakta valla hiç rahatsız etmem.
black_sky 30 Eylül 2020 Çarşamba 00:17:40
Hey gidim eski günler dedi ustat;))
Lâkin tebessüm ettim yahu kazasız belasız çıksam durumuna;
Bir Dünyevî
29 Eylül 2020 Salı 21:16:11
"....yazı da bana giciklanmis olabilir mi dedim kendimce."

bu duyguyu yaşamayan çekirge var mı??:)

üstadım kılavyene sağlık..ben bir mınesot plus alayım..

22 cevap yazılmış Cevap Yaz


black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:25:50
Gel gel nesildaşım beraber dağılalım....ben bir aşağı bir yukarı gidip geliyorum yazıda...bana da ver bari minesot içeyim ben de..
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 21:27:05
en çok bana taş atmış sanırım sana kaç tane taş geldi:)
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 21:29:01
Bu gün yazı herkese gıcık...keyifler biraz kırık galiba. İyi bak kendine, desem.
Bakar mısın...

Ne diyorduk...

Biz güzel de hasta oluruz, diyordu güzel adam.
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:32:07
Taş olsun başımla beraber uzatırım kafayı sıkıntı yok...girdap gibi alıyor içine yazı sonra hopp bakıyorum evrenin başka bir köşesine savrulmuşum...
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 21:34:14
o kadar çok ölsün diyen var ki:)) hastalıkla atlatıyoruz diyelim.. bugün çay yok ıhlamur bir kaç hap ekmek arası protein ve vitamin miş... , havalar esmeye başladı.
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 21:36:00
megatron olarak okuyunca da olur mu nesildaşım yazıyı:)
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 21:42:38
"Ah Moira! Benim kader meleğim, metatron olsaydın keşke…insanlar benim deli olduğuma o kadar çok inandırdılar ki kendilerini, rahatsız edici doğrularımı kendi zihinlerinde yalanlamak için.
Ben deli miyim ki niye yalan söyleyeyim…" burayı ben aldım...
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 21:43:33
Anlaşıldı bir şey çarptı...hap mı, esinti mi, cin mi, yazı mı onu bilemedim.
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 21:45:59
"E…ben burada bir şey bulamadım. Dediği lafa bak ! Peki iyi de, sen aramasını bilmiyorsan günahı Tanrı’nın mı…
Hıh!." burası da benim...
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 21:48:17
alıç değil mi bunlar üstad, almak lazım... şifa niyetine..
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:50:29
Nesildaşım yanı benim kendime göz koyduğum yerleri sen de kendine ağırmışsın...ama hata bende ben yazmadım..
Ikiye böl bari paylaşalım.
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 21:53:06
Vallaha sizin olsun, sevinirim çocuk gibi.
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 21:56:53
"Örf, adet, gelenek, ahlak, ayıp, kusur, suslama, göz bereltme ve Rönesans’a uygun modernizm ilkeleri hümanizm, adalet, hukuk, paylaşımcılık, az da içine anarşi katsak renk olur, iyi olur, pek tatlı olur, daha mı falan filan…toplayalım dağınık durmasın hatta sağlam bir kasaya kilitleyelim kurallarınızı, bozulmasın. Öyle ya Tanrı yapısı değil ki kul yapısı…

Yasalara uygunluk, legalite, kalıpsallık… bunları hep siz ürettiniz öyle mi? Hadi vurun başıma tokmağınızı… bunları düşündüğüm için hak etmiş olmalıyım."

üstad burayı komple Y'ye ayırmış nesildaşım...:))bana mı öyle geldi bilemedim şimdi?:)
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 21:57:15
Bana on on beş dakka müsade gözümü az kirlendireyim, uyuklamak babında. Şekerleme tadında...
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 21:59:12
üstad iyi adamdı, ne yalan diyem.. :))çok yaşa üstadım..:))
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:59:20
Banada öyle geldi nesildaşım.
Üstat verdi yazının hepsini bize;) hadi iyiyiz.
Tatlı şekerlemeler dilerim efendim. Biz müsaadeyle kaynatırız burada biraz daha
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 22:04:09
Yazıyı minübüste eve gelirken okumaya başladım durağı kaçırıyordum nesildaşım.;)))
Dalmışım...belirttigin bölümleri çok kere okudum hatta...dedim pes...dedim dur bir daha okuyayım.
'ne denir kalem işte...
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 22:16:44
sağanak vurmasın nesildaşım, havalar bozdu iyice... yazı da çözüm yok pek, ya da ben çözemiyorum.. hep bana yapılan eleştiri:)) peki çözüm??
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 22:18:24
Neyseki yağmura yakalanmadım.
Şimdiiii çözüm ben bilemedim nesildaşım. Ben kördüğüm durumuna geldim o bakımdan artık çözülürüz umarimm;))
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 22:21:33
rarlarda çok çözücü var ama; sonuçta tüketim toplumuyuz, ragta tezgahta arıyoruz çözümü, lakin kördüğüm çözücü zihin çözücü ben de bulamıyorum... :) ondan böyleyiz belki de:) nasılsak ben de bilmiyorum...
Bir Dünyevî 29 Eylül 2020 Salı 22:23:22
yine uzadı bura nesildaşım... s y n gelse de yukarı devam etsek hani:))
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 23:39:25
Ahahah doğru dedin nere kaldı acaba
s y n....
Geç kalıyor nesildas bizim işler yoğundur sanırsam.
himmet aygüt
29 Eylül 2020 Salı 19:19:14

:)
ben faninin dünyasındaki en karışık tiplerden birisi ol bunu yazan,
lakin,
içinizdeki cenneti kurun demişliğinizden başlar,
ve daha da bir şey demem gıcıklığımdan...
niye diyeyim ki,
" la metatron ne ola ki"diye az önce bakmış
ve bunca sevmişken bana benzediğinden dolayı o tatlı kefereyi...

eyvallah.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 19:28:22
Benim de az kulağımı gıdıklardı metatron lakin kiramen katibin zannederdim oysa bizim Mairo'nun mesleği olmalıymış metatronluk.

Bi şey söyleyin mi az bende gıcıklandım yazıya...
Eyvallah..
n.asım
29 Eylül 2020 Salı 18:25:23
supernatural dizisi vardı, iki kardeş başrol,
Jared Padalecki (Sam Winchester), Jensen Ackles (Dean Winchester) oynuyordu,devam ediyor mu bilmem,,,Dean ilginç bir tipti, tipi bana benzediği içinde,sempatik de bulurdum dadaşımı,,:)
neyse Abi,metatron o dizide,çok ilginç tasvir edilmişti, Dean ile kavgaları,tabletler anlatmayayım,izlemeyenler vardır,her şeyin ölebilirliği,ama nihayetinde parçanın bütüne,değeri iyiliği ölçüsünde dahil olacağı üzerine, sonra konu dağıldı, bozuldu dizide, tıpkı bu yorum gibi,,:)
ama, çok güzeldi yine, hürmetle güzel Abime,,,

20 cevap yazılmış Cevap Yaz


black_sky 29 Eylül 2020 Salı 19:01:13
Haken devam ediyor dizi güzel ADAM... yazıyı okumadan yoruma atladım lakin geleceğim birazdan;))
n.asım 29 Eylül 2020 Salı 19:05:20
en son,karanlık ve jack kısmında bıraktım ben,,:)olayı aştılar,,yani iş güç izleyemedim, ama sanırım narsistim, Dean'ı severim,,:)selam ola, güzel Adam,,,
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 19:16:59
Hem güzel ADAM dizide sanırım tüm meleklerin cennetten düşmesine sebebiyet vermisti;))) pek bir sinsirella vaziyette göründü.
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 19:21:32
Dean guzeldir;))
15. Sezon ve devam ediyor...ben e bir süre takipteyim sonra ucunu kaçırdım;))

Yazıyı okudum kayboldum da dedim buraya bir selam bırakayım sonra bir daha okuyayım.
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 19:34:18
Her şey metatronik bir tınıyla çıkacak ortaya, titreşerek ölüm... sonra üflendiğinde sur, ağızlarda bir ilahi...kuratarır mı be abi ve ilahi, üstüme iyilik sağlık.

Ne diyorduk...

Ha...biz güzel de ölürüz değil mi abi. N. Asım öyle demişti. Olsun...
Ben de hep güzel adam biriktiriyorum.
n.asım 29 Eylül 2020 Salı 19:54:03
güzel Adamsın Abi, güzel Adamlarsınız,,,
forumlarda,bir ergene laf yetiştiriyordum,görmedim cevabınızı,,:)
bu supernatural,tam senlik Abi,izlemelisin mutlak,,hürmetle hep,güzel Adamlara,,,
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 20:00:28
Bu dünyanın varsa bir dengesi ki olmalı...gönlü güzel, kalemi güzel, zihni güzel insanlar gusel insanları kolayca bulur...illa ki yollara çakıl taşları çıkar ama bir şekilde yollar kesişir...guzel olan gusel görür...

Tabii bu arada öyle son dakka etkili bir ilahi varsa bilen bilmeyene söylesin bari;)) ne dedim ben şimdi.

Üstat yazıya yine uğrayacağım ama öyle çok gittim durdum yeniden okudum ki yazı da bana giciklanmis olabilir mi dedim kendimce.

Kendimi kandirmacalari geçtim ama en sonunda dedim biz nasılsa güzel ölürüz..
Saygı ve hürmetler ben yine yazıya döneyim.
n.asım 29 Eylül 2020 Salı 20:10:21
var,,:)
ilahi bu, saatlerce dinleyebilirim,,:)Pentatonix,onlarda,güzel Adamlardan,,,:)
https://www.youtube.com/watch?v=LRP8d7hhpoQ
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 20:11:39
Peh! Yazı güzel insanlara gıcık olur mu ne abi...havalar sıcak zeytinler dalında durmak bilmiyor pıt diye düşüyor. Arşimet usulü bir tefekkür, bir düşünce sarıyor ki sorma. Bir ömür bir evren bir yaratılış gizli düşen bir zeytin tanesinde diyor metatron.

Ne diyorduk...

Hakkaten güzel adamlar güzel düşünür. Öyle diyorduk...
n.asım 29 Eylül 2020 Salı 20:13:44
Abi,ben ilahiyi gönderdim,gerisi sizde,,:)vallahi sen,çok güzel Adamsın,,:)
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 20:38:48
Su ararken söylediğim gizemli sözleri anımsattı, dinle dediğin youtebedeki ilahi. Ve ayağımı yere vurduğumda aynı toz kalktı sanki jenerik aynı jenerikti.

Kısıldı gırtlağımın arka tarafından çıkan hırıltılı yalvarmaklı seslenişi.
Su...
Bereket müjdeledi toprağa içimden okuduğum Şamanik ilahi.

Ne diyorduk...

Ha...biz güzel ilahi de söylüyorduk, güzel adamlarla. Bunu da iyi biliyorduk.
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:11:45
Güzel ADAM değişik bir version hımm değişik geldi;)) sevebilir olasılığım yüksek oldu;)))
Filmlerde falan öyle çok denn geldim...bizim akdeniz akşamları gibi bir çokça değişik versiyon mevcut
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:13:27
Gospel müzik tercihtir..guzel yani...hami cenazemde birileri söylese güzel olurdu...
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:20:48
Gizli düşen bir zeytin tanesi....takıldım...
Gizli kalması mi gerekir onca anlamı taşıması için yoksa onca anlam o gizi anlayınca mi çözülür..

Üstat çok sevdiğim bir film vardır. Stigmata...mevzuya aşınasınızdır.
Filmin başlangıcında ve aslında filmin özünde yer alan söz vardi;
"Tanrının krallığı içinizde ver her yerdedir
Taştan binalar arasında değil.
Bir dalı kır beni bulacaksın
Bir tasi kaldır ben oradayım."

Ufak hatalar olabilir alıntımda affola..

Odamın duvarında kocaman yazmıştım bu yazıyı...neden bu konuya geldim bilmiyorum...

Taşı kaldır dedi bana metatron.

Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 21:25:29
Ağzından yel alsın, ne cenazesi sırada büyükler varken o nasıl laf öyle...:) Covid buralarda pek sık dolaşırken adam seçiyor, ben de kısa pantolonla bebek taklidi yapıyorum. Agua...ama iyi ki aklına gelmiyor Temel fıkrası "hadi atta"demesin, diye gözüne bakıyorum.

Ne diyorduk...

Biz güzel de ölürüz, diyordu güzel adam.
n.asım 29 Eylül 2020 Salı 21:30:00
Gospel ,az eskidi,yetmişlerde sanki,daha belirgindi,ya da artık ben takip etmiyorum,,:)
evet güzel Abim,biz çok yakışıklı kanar, pek güzel ölürüz,,,:)
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:35:06
O zaman ben de gerilerde kalmışım;)) aslında 90 lar içinde de çok takip ederdim. Gospel tarzından çıkıp albüm yapan çok sağlam kadın vokaller olmuştu. Whitney Houston gibim;))

black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:35:47
Ölümde sıralı gelmiyor ki üstat varsın gelecekse gelsin sonuçta nasılsa gelecek diye düşünmeden edemiyorum;))
Erlik Aldacı Yazının sahibi 29 Eylül 2020 Salı 21:37:23
Stigmayı iyi bilirim başıma ne işler açtı...çarmıha gerilmiş gibi. Çok şükür mazide kaldı...
black_sky 29 Eylül 2020 Salı 21:57:45
Geçmişte kalmasına sevindim. Olay zihinsel ve fiziksel izdirap yoksa.

Ben filmi sanırım 20 den fala izledim. Nedense çok takılmıştım.
Özellikle kizin taksinin üzerinde kendinden geçip Aramice konuştuğu sahne; ))) o kısmı çok daha fazla izledim;)) ezberlemeye çalıştım ama kafa almadı;))
Düzenleme:30.9.2020 20:32:48
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.