Den(iz)
104 şiiri ve 132 yazısı kayıtlı Takip Et

Hamd eden hamidGeçen gün öğle tatilinde böyle üstü başı yırtık, pırtık bi adam bağırıp duruyordu. Gittim yanına elinde bir Türk bayrağı sallayıp konuşuyor durmadan. Bi köşeye çekilip dinledim. Adı Hamid’miş, bunu her lafının arasında söylediğinden yinelemedim konuşmayı aktarırken.

Abimiz;

- Son günlerde memlekette adam kalmamış madem ben de kolları sıvayıp putsavarlığa niyet ettim. Önce kış uykusunda olanları bi uyandıralım. Aloooo dostum bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti ve ülkenin kurucusunun adı Mustafa Kemal Atatürk. Bildin mi kim? Hani o senin kokuşmuş ağzını özgürce açabildiğin, böyle ağzına geleni fütursuzca söyleyebildiğin hata ve hatta sizin din ölçeriniz haline gelmiş isimden bahsediyoruz. Kim Atatürk’e daha çok hakaret ederse kim Atatürk’e daha çok nefret kusarsa en dindar, en Müslüman o oluyor ya günümüzde. Hah! İşte o Atatürk!

Hani nerede bağnaz, vatan haini din tüccarı varsa zamanında bir güzel yağlı urganda sallandırıp alayınıza size arpanızı veren çıkana kadar korku salan isim var ya hani işte o ATATÜRK. Ulan put dediğiniz sizin şeyhlerinizin ayaklarıdır. Hani o yaladığınız, suyunu içtiğiniz, göt kılı olduğunuz ilahlarınız var ya işte onlardır put olan. Kendi beyninizle düşünemeyip, önünüzdeki kitapta yazılanı anlamayıp illa ananıza, bacınıza, oğlunuza, kızınıza, cümle ırzınıza göz dikip bunu da din süsü vererek size bir güzel yediren şerefsizlerin kulu oluyorsunuz ya işte onlardır put!

Ulan kuş beyinliler kutsal kitabın neresinde yazıyor Allah ile aracı ile anlaşmak. Peygamber dışında kime verilmiş olum böyle bir görev. Kim ulan kim bu şeyhler, Şıhlar, bediü öncesiler şimdiki zamanlar, gelecek zamparalar, kim lan bu herifler de benim Allah ile arama giriyorlar? Sen de zerrece akıl olsa açıkça yazılmış olan kutsal kitabını açar okursun, bu da sana yeter. Hangi ayette yazıyor ulan cemaatler, tarikatlar ve onların kıç yalayan, penis yalayan, çocuk ırzına geçen müritleri. Al işte Fetö sapıkları bitmeden yeni nur alem nurlarımız türedi. Bu sapkın beyinleriniz siz de olduğu sürece bu adamlar değil on sene yirmi sene de ekmek yer sizin sırtınızdan gerzek sürüsü. Kandırıla kandırıla yıllandık şer-ap olduk mına koyayım ya. İşte Atatürk bu sapıkların gerçek yüzünü gördüğü için bizi bu melanetten de korumak istedi ama dökme su ile değirmen döner mi abicim, dönmüyor, olmuyor işte. İlla kazık yiyecekler ki rahat etsinler. Seven yaranıyor bu millete yemin ederim.

Ya bu dinsiz putperestler kaç gün geldi bu ülkenin başına da siz bu kadar ateş püskürüyorsunuz? Uan altınızı donunuza kadar elinizden alıyor siz hala put, put, put diye diye açlıktan öleceksiniz salaklar. Ama dini bütün Menderes vardı bi hani hainlikten asılan. Marshallcı Rockefeller in dini bütün çok müselman ağzını açtımı Allah Muhammet mangalda kül bırakmayan hani. Çok iyi geldi size biliyorum. Dedim ya seven yarıyor olum bizim millete. Sonra Özal vardı ya o da çok sevdi hepimizi. Öyle sevdi ki ortadirek diye bir ırk bile türetti içimizden. Adam ABD’ de iktisat eğitimini alıp bi geldi memlekete valla pir geldi abi. 24 Ocak kararları ile bi sevdi bi sevdi ki ortadirek o gün bugündür bi daha iflah olmadı. Taş kaynatıp içenler olmuş diyorlar, bilemem siz seversiniz böyle şehir efsanelerini. İmdi siz düşünün Hitler de seçimle gelmişti ve dahi İran devriminin üzerinden kaç yıl geçmiştir. İyi iktidar olmanın ölçüsü uzun yıllar orada kalmak diyorsanız ben de sizin aklınıza turp sıkayım. Ha, sonra koyun deyince zorunuza gidiyor demi! Yok koyun demiyorum ben size onlara diyorum ki bunlara az geldi abi siz biraz daha koyun.
Atatürk evet dimi, şimdilerde satılsın diye ne çok mülk bırakmış bize. Ne para etti ama onca devlet malı. Köylüyü severdi değil mi mesela. Yahu merak ediyorum neden bu halde bizim TARİŞ? TEKEL vardı abi bi aralar ne oldu? Günah ama tabi öyle şeyleri devlet satar mı dimi ama. Eeee iletişmekte mi günahtı ki PTT ye ne oldu öyle? Sümerbank vardı hatırlayan var mı mesela? Yahu biz Müslüman milletiz bırak arap ürettirsin bizim silahımızı, şimdi biz günaha mı girelim, o Katar’ın işi. Yalnız merak ediyorum da satılan tüm KİT otakları hep İsrail, hep ABD vs vs . Bu işte bir müselmanlık var da ben çözemedim. Haklısınız tabi ben sizin kadar dini bütün biri değilim. Atatürk’ü sevmek zaten başlı başına dinden çıkaran bir durum töbe bismillah!

Melih diyorum Melih uzunnnnnn senelerce baş okulun başındaydı. Ahanda uzun iktidarın mükemmel dindar sonuçlarını çarşaf çarşaf döküyorlar ortaya. Az mı geldi? Ver hocam yetmedi bize dersiniz. Kanal olur havaalanı olur yol olur. Olmadı satarız olum ne var. Adam Fetö yü tanımıyormuş. Melih ya bizim Melih,saf yazık ya kandırmışlar da ondan vermiş tüm ihaleleri yoksa ne bilsin garip fetö metö. Adam beş vakti on beş vakit kılan beş camiye girmeden cumayı bitirmeyen bir adamdı sonuçta. O değil de karısı türbanı niye attı lan?

Böyle bağırıp duruyordu sokak ortasında… Deli işte!

Bizim işyerinden Alevi bi abimiz vardı. Abi her cumaya gide gide mutemetlikten şube müdürlüğüne atandı iyi mi. Liyakat önemli tabi. Facebook paylaşımlarını attılar geçen gün whatsaptan valla besmele çekmeden okumaya korktum. Yahu bu inş’Allah MaAŞ’Allah demeyi ne ara öğrenmiş şaşırıp kaldım. Amin demediğini tek bir yorum cevabı yok. Bi gülesim geldi. Herkesi imana getirdiniz helal olsun dostum. O geldi aklıma meczup abimiz konuşurken.

Daha güzel günlere inş’Allah : ) )

Sevgilerimle….


Beğen

Den(iz)
Kayıt Tarihi:13 Ocak 2020 Pazartesi 23:15:50

HAMD EDEN HAMİD YAZISI'NA YORUM YAP
"HAMD EDEN HAMİD" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Heidi
15 Ocak 2020 Çarşamba 13:19:09
Ne çok biliyorsun. Adnan Menderese Başbakana neler yazmışsın.
Yazık.

4 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) 15 Ocak 2020 Çarşamba 13:32:51
A! Heidi gelmiş :))

Adelheid, canım onları ben buraya sadece aktardım. Sen ki olumlu olacağım diye Polyanna'yı bile sollamış bir insansın. Tıpkı Clara gibi davranmışsın ama adın Heidi. cık cık cık.... Burada okuduklarından hareketle git biraz araştır, öğren, bak neler göreceksin. Sonra üstüne keçi sütü içersin.

Sevgilerimle...
mirim 15 Ocak 2020 Çarşamba 13:34:30
Bu yorumdan sonra Deniz kendiden çok utanır ve yazmayı bırakır :(
Heidi 15 Ocak 2020 Çarşamba 13:38:59
Olay çok basit, Deniz siz burada kollanıyorsunuz. Engele rağmen yazdınız. Site sizin istediğiniz gibi yazın.
Den(iz) 15 Ocak 2020 Çarşamba 13:46:37
Olay çok karmaşık ve teferruatlı ama yine de anlatmayı deneyeceğim :)) Burası benim sayfam, kendi sayfamdan kendimi engellemediğime göre istediğimi yazabiliyorum. Burada kollanan biri varsa o da sizsiniz. Sayfamdasınız ve bana hakaret ediyorsunuz. Ben sizi kolluyorum ve engellenmediniz. Umarım anlaşılmıştır.

Alplerin havası mı çarptı acaba :)))
Sakıncalı Piyade
15 Ocak 2020 Çarşamba 12:07:55
Maddesel evrenin sınırları var oldukça
Bu değersiz ve dengesiz düzlemde işi gücü menfaat olanlar
Ve maneviyatı dahi maddiyata dönüştürmek için
Durup durup
Allah ile aldatanlardan korkmak gerek
Zira bu kimselerin nüfusu katlandıkça yüksek insani seviyelerde bir ülkeye ulaşmak
Bizim için çok daha zot olacak
Çünkü bunlar var olduğu bölgeyi kirletirler sadece

Sayın kıymetli ve sevgili Pikachum


Sakıncalı Piyade tarafından 1/15/2020 6:53:15 PM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) 15 Ocak 2020 Çarşamba 13:42:53
Sevgili Piyadem :))

Beni kızdıramazsın cınım.

Sevgilerimle...
black_sky
14 Ocak 2020 Salı 12:46:20
Yoruma bile gerek var mı? Yüz akıllının bir deli kadar aklı yerinde olsaydı keşke...
Gidenleri çok iyi hatırlıyorum ama geldiğimiz durumu halen aklım almıyor malasef.

Ibretlik bir yazı...
Kaleminiz dert görmesin.
Saygılar ve selamlar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) 15 Ocak 2020 Çarşamba 13:34:19
Okuduğun için teşekkür ederim.

Sevgilerimle...
üçrenk (Italia)
14 Ocak 2020 Salı 10:27:24
tam yerinde tespitler,

Sevgiler Deniz..


1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) 15 Ocak 2020 Çarşamba 13:35:09
Eyvallah Canım :))

Sevgilerimle...
muslumbayram
14 Ocak 2020 Salı 10:23:15
Denizim Okyanusum Allah ile Aldatmak Diye adam kitap yazdı da yine anlatamadı

Nur içinde yatsın Yaşar Nuri Hocamız
Orta Çağ Karanlığı gibi bir durum bu anlattıklarınız

Çare ve çözüm mevzularına odaklanmamız gerek,
yazmak önceliğinden de öte bir zaruri durum var aslında
dünkü yazım da bu minvaldeydi
daha bir sorumlu daha bir eller taşın altına girmeli
der nice sevgilerimi sunarım

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) 15 Ocak 2020 Çarşamba 13:41:42
Müslüm bey sahip olduklarımızı kimsenin elimizden almasına izin vermemek adına olanları unutmamak ve unutturmamak bence çok önemli bir görevdir.

Sevgilerimle...
muslumbayram 15 Ocak 2020 Çarşamba 15:05:27
bilirim;)) senin ışık saçan dokunuşların
unutulmazdır
lakin yarasa ruhlulara bir fayda sağlar mı;))

sevgiler
mirim
14 Ocak 2020 Salı 01:06:21
Yazıyı okumaya bir başladım...
Sonra dedim ki bu kuru kuruya okunmaz :)
Gittim kahve yaptım, bir de sigara yaktım, sindireee sindireee, güleee güleee okudum :)
Hani, ben bu abi kardeş muhabbetlerini pek sevmesem de sana çok içten kardeşim diyorum ya, gel bunu resmileştirelim. Yolla nüfus kağıdını, kardeşim olarak tescilleteyim.

Her kelimesinden, her cümlesinden büyük haz aldığım bir yazı. Hani ağızlarına s... bırakmışsın.

Hani çok söyleye söyleye içi boşaldı ve anlam şiddetini yitirdi ama ben yine de hatırlatayım. Bunların derdi zoru analarının ninenelerinin ırzının namusunun kurtarılmasıdır. Bunlar değil midir "keşke yunan galip gelseydi" zihniyetinin artıkları. Kaldı ki bu cümlenin sahibi daha önce yazdığı kitaplarda Yunanın köyleri basıp nasıl çoluk çocuk demeden ırzına geçtiğini, öldürdüğünü yazmıştı. Bunun üzerine Yunan'ın galip gelmesi arzusu sence hangi kokuşmuş zihniyetin ve hangi beklentinin ifrazatı ?

İslam dini tartışmasız bir şekilde hırsızlığı, rüşveti, yalanı, talanı ve vatan hainliğini reddederken, bunlar hangi dinin mensubudurlar ki bırak eleştirmeyi, daha çok çalması için omuz veriyorlar. İşte tapmak budur. Arkasından hırsız, namussuz, rüşvetçi, vatan haini diyemedikleri adamı yalnızca putlukla itham edebilmenin ezikliğiyle ilah ilan ettikleri deccale secde ediyorlar.

Abim eline, diline, kalemine, yüreğine sağlık.

Ben bir kahve daha içip yeniden okuyacağım :)

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) 14 Ocak 2020 Salı 08:34:30
Cacık beni engellemiş abi yoksa gidip bu abinin söylediklerini oraya yazacaktım. Kısmet böyleymiş ne yapalım. Valla iyi yazmışım ama eksik kalmış. Neyse gelir gider tamamlarız hep beraber. Bu destan bitmez abi sonuçta 50-60 yıldır müselman yönetimindeyiz. Anlat anlat bitmiyor valla ben bile yazmaktan yoruldum.

Senin kardeşin olmak onurdur abi.

Her zaman saygı,sevgi ve hürmetlerimle.
Dosteli_
13 Ocak 2020 Pazartesi 23:45:58
Deliden akıllı yanıt dedikleri bu olsa gerek. Akılla imanın kimde olduğu bilinmezmiş.( SON ZAMANLARDA PARADA EKLENDİ ) Güzeldi özgündü Deniz hm ilgiyle okudum

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) 14 Ocak 2020 Salı 08:35:37
Okuyup beğenmenize çok sevindim. İlginiz için teşekkür ederim.

Sevgilerimle...
Bir Dünyevî
13 Ocak 2020 Pazartesi 23:36:43
bu hafta sitemizde, gökte yıldızlar eşref saatlerinde geziyor..hayırdır inşaAllah:)


1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) 14 Ocak 2020 Salı 08:36:50
Nur indi cemaatin üstüne, maA.Ş'Allah .... :))

Sevgilerimle...
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.