Den(iz)
116 şiiri ve 155 yazısı kayıtlı Takip Et

Ölü bebeklerde ağlar....Her şey kötü giderken bir iyilik olmalıydı… Çok bekledim seni çok istedim …. Hiç kimse için izin vermeyeceğim işkence gibi tedavilerden geçip sana kavuşmak için bildiğim bütün şekillerde dua edip seni diledim…..
Ve evet mucizem gerçekleşmişti… Bana mide bulantılarıyla merhaba dedin. Sen meleğim, kızım, bir tanem sonunda ikimiz bir oluvermiştik.. Benim kalbimdeki kan seni beslerken senin sıcaklığının sevgisi beni besliyordu… Her şeyinle hissediyordum seni.. Ve kalbinin sesini duyduğum o an … Minik kızım Ezgim …. Seni duyduğum o gün diğer her şey silindi….. Meleğim minicik kalbinle yaşama şarkılar söylüyordun….
Ve 5 ay geçti.. Artık biliyordum senin kızım olduğunu.. Sana ne hayaller büyüttüm daha doğmadan…. Doğdun … büyüdün…. Okudun….. Kocaman bir genç kız oldun düşlerimde…. Seni çok seviyordum ..Yooo küsme hala çok seviyorum minik yüreklim…. Yaşadığım cehennem de açan kardelenimdin benim… Sen ve ben artık tek gerçektik…. Sen tutunamadığım mutluluğum …Sen çocukluğum …. Sen anne oluşumdun …Sen var ya sen küçücük varlığınla kocaman dünyamdın….
Sana ellerimle patikler yüreğimle sevgiler örüyordum…Sana hazırlanıyordum tüm enerjimle…. Ve evde şiddet bitmiyordu…. Korkma diyordum sana seni seviyor… O sadece beni üzmeyi de seviyor.. Korkma sen güvendesin …. Sen benim bedenimde güvende kalacaksın… Ve hiç üzülme ki o seni gördüğünde bütün öfkesi dinecek… O seninle birlikte değişecek…. O sevmeyi öğrenmemiş…Sen kızım küçücük kalbinle ona avuç avuç sevgi taşıyacaksın….Onun karanlık yüreği senin ışığınla aydınlanacak… Sen bizim huzurumuz olacaksın….
O gece ….. o katran karası lanet gece…. Ne olduğunu bile anlayamadan kendimi yerde bulduğum o an…… Hatırlıyor musun birlikte koşup banyoya kilitlemiştik kendimizi. Ve ben sana bunun saklambaç diye bir oyun olduğunu anlatmıştım…Sanki konuşuyordun benimle.: ’Bağıran kim anne.?.…Kim kırıyor eşyaları anne…. ‘Sakin olalım dedim sadece… Sen hiç üzülme… avuç içlerimi öpüyordum sen hisset diye.. Seni öptüğümü hayal et diye…. Uzun bir süre sonra sesler kesilince…. Biz hani teyzene gittik gece gece misafirliğe… Biraz korktuk ikimizde… Şimdi bir kez daha özür diliyorum senden o gece kendimi tutamayıp çok ağladım diye…
Bitkin düşmüştük ikimizde… Uyuduk… Ve sen rüyamda güzel bir kız çocuğuydun. Öyle güzeldin ki …Bana gülümsüyordun…. Sonra gelip bana sarıldın ve yanağımdan öpüp koşmaya başladın… Tedirgin olmuştum… Bende peşinden koşuyordum ..Ama sana bir türlü yetişemiyordum…. Yeşil bir vadi çıktı önümüze… Hiç unutmuyorum o rüyayı gerçekmişçesine. Canım, bitanem son kez dönüp baktın geriye ….. Gittin ve ben kan ter içinde uyandım.. Sonra baktım ki kanıyordum… Teyzene bağırıyordum çığlık çığlığa ..Ablaa ne olur yardım et.. Ezgi gidiyor….Ablaaaaaaaaaa………
Ambulans, hastane…..En son hatırladığım sadece acı…. Bedenimi hissetmiyordum… Acıyan yüreğimdi… Günler geçmiş meğer ben hala yoğun bakımdaymışım. Ve doktorum bana doğru eğilmişti…Yarı uyur yarı uyanık onu görmeye çalışıyordum… Bir karar vermemi istedi. Yaşamak mı istiyordum yoksa ölmek mi… ??? Tıbben her şeyi yapmışlardı… Kan ve ilaç veriyorlardı sürekli…Ama ben hala kanıyordum….Fiziki olarak bunun olmaması gerekiyormuş.. Bedenimde bir sorun yokmuş…Ama ben kendimden vazgeçmeyi seçmişim…. Doktorum bana lütfen bizimle kal dedi…Sonra annemin sesini hatırlıyorum…Sen doğmamış kızın için bu haldesin. Sen gidersen ben halde olacağım düşün….. Bilmedikleri şey kanayan bedenim değil ruhumdu….
Bir anne başka bir anneyi hayata döndürmüştü meleğim. Onuncu günün sonunda kanama bitmişti… Savaş bitmişti… Hayatta kaldım..Ama öldüm…
Şimdi eğer beni duyuyorsan ve hissediyorsan bil ki seni asla unutmadım… Ve seni hala çok seviyorum… O gece ve daha sonra her ağladığımda senin de ağladığını hissediyorum… Ben senden nasıl vazgeçemiyorsam ve unutamıyorsam sende bende kaldın bebeğim… Ve ben çok iyi biliyorum ki ölü bebekler de ağlarlar….

Beğen

Den(iz)
Kayıt Tarihi:8 Ekim 2016 Cumartesi 01:13:49

ÖLÜ BEBEKLERDE AĞLAR.... YAZISI'NA YORUM YAP
"ÖLÜ BEBEKLERDE AĞLAR.... " başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Serap IRKÖRÜCÜ
26 Eylül 2018 Çarşamba 20:09:48
Yazılanları okurken sanki sesini duydum Sevgili Deniz!... Taa yüreğime işledi... Kendimden çok şey bulduğum için olabilir, anne olmanın ortak paydasıyla acını kendimde hissetmiş olabilirim...

Bugün tek varlığım oğlumun yaşgünü... Onu o kadar zor kazandım ki!... Çok kötü bir psikolojyle doğuma girdiğim için ne yazık ki beklenenler olmadı ve doğum gerçekleşmedi... Üç gün sancının sonunda ritim hızlandı, beni sık sık alete bağlayıp oğlumun kalp atışını dinlediler... Sabaha karşı dört buçukta ritm çizgiye döndüğünde ve kesintisiz bir 'tiiiiit' sesi geldiğinde beni acilen sezaryene aldılar... Narkoz verilirken duyduğum son cümle: "Bebek öldü, anneyi zehirliyor, acele edin!..' oldu...

Üç gün sonra görebildim karayağız oğlumu... Önemli sekerler kalacağını söylediler ve güçlü olmamı istediler... Oldum!.. Ömrümüz hastanelerde geçti, operasyonlar yaşadık... Ama şimdi doktorasını yapan çok sağlıklı bir oğlum var... Binlerce şükür!..

Doktorlar her şeyin çok normal olduğunu doğumun gerçekleşmemesinin tek nedeninin stres olduğunu söylediler... Çünkü ben o sırada bu doğumdan çıkmayalım diye dua ediyordum gerçekten!...

Canım benim!... O senin kopmaz parçan... Allah sana tekrar bir evlat vermiş... Onu sana bağışlasın, en güzel günlerinizi beraber yaşayın inşallah!...

Bir tek annem olsun, bana bir şey olmaz!.. Her çocuğu dileği bu!... İyi ki varsın!...

Sağlıkla ve huzurla kal güçlü kadın!...Allah bunu unutturacak acı vermesin inşallah!... Sevgilerimle...


Cevap Yaz
KurşunKalem
26 Eylül 2018 Çarşamba 19:43:29
Cingöz duruşunu zaten çok seviyordum da, anne yüreğine hayran oldum can kalem, içimi acıttı bu paylaşımın, hep gül e mi, asi dalgalarınla huzur solu dileğim...

Sevgimle

Cevap Yaz
fransız
7 Haziran 2017 Çarşamba 15:27:39
... :(

Cevap Yaz
Dramatik Buluntular
5 Mayıs 2017 Cuma 18:15:15
Anneler bütün duyguların annesidir. Kaybediş çok acı ve geçmişin bir yerinde duruyor. Bunu bilmiş olmak, bu bilgiyle yaşamak. İnsanın yüzüne yapışan hüzün parçacıkları sadece ona benzeyenlerce görülür. Tabi ki insan yazmalı, yoksa çıldırır insan.

Sevgiler...

Cevap Yaz
CAN KAN
5 Mayıs 2017 Cuma 15:29:29
DUYGULARINI ÇOK GÜZEL SÖZCÜKLERE DÖKMÜŞSÜN. BEBEĞİN ÇOK GÜZEL BİR YERDEDİR ŞİMDİ SENİ CENNETTE İLK KARŞILAYAN O OLACAKTIR.

Cevap Yaz
Ayşegül AKDAĞ BARUTÇU
22 Mart 2017 Çarşamba 13:43:36
dayanamadım abla ben de ağladım

Cevap Yaz
Eyşan Deniz
22 Mart 2017 Çarşamba 12:29:29
Ölü bebeklerde ağlarlar çünkü bir parçası annesinde kalmıştır.
içim titredi zangır zangır...

Geçmiş olsun denmez ki, geçmez çünkü bilirim..
Anne isen güçlü olmak zorundasındır, güçlü ol Denizim..
Sevgilerimle

Cevap Yaz
Özlem Tarhan
24 Şubat 2017 Cuma 00:39:11
Ne denir ki şimdi; ne diyebilir anne Özlem bu yazının üzerine....

Bir kızım var; adı Yaprak... Farzet ki öpüyor şu an Deniz teyzesinin güzel ellerini...

Allah oğluna ve sana sağlıklı ve mutlu yarınlar versin dilerim...

Sevgimle Deniz...

Cevap Yaz
hena
23 Şubat 2017 Perşembe 23:46:38
Çok etkilendiğim ve doğrusu okurken sadece kurgu olmasını dilediğim bir yazıydı.

Anlatımınıza hayran kaldım.saygiyla..


Cevap Yaz
Dilek USTA
21 Şubat 2017 Salı 23:10:29
Sevgili Denizcim belkide seni en iyi anlayan benim.
Bende uzun yıllar tedavi gördüm ve sonuçta sezaryenle bir kızım oldu. Mutluydum hemde çook. Kendime geldiğimde, doktorum, Dilek sana bir şey söylemek istiyorum ama sakin ve metanetli olmalısın. Bebeğin omurilik gelişimini tamamlayamamış bu ileride kafa büyümesine ve özürlü bir kız çocuğuna sahip olmana neden olacak dua et yaşamasın. çünkü onun içinde ,senin içinde en doğrusu bu. Gençsiniz yeniden bebeğiniz olur dediğinde karşımdaki doktoru düşman gibi görmüştüm.Eşimin ve annemin götürmediği beyin uzmanı kalmadı ama çaresi yoktu ismini Nagehan koyduk ve minik meleğim 10 cu günün sonunda bizi terk etti.. Onu çok seviyorum . Yazını okurken hastane günlerim ve Nagehan'ım aklıma geldi.Aradan geçen zaman zarfında iki kızım daha oldu ama onu asla ve asla unutamadım. Çünkü o benim gelmemi bekleyen minik meleğim...Sabırlar diliyorum canım benim. Çok geçmiş olsun . Rabbim tekrarını yaşatmasın.


Sevgilerimle

Cevap Yaz
Gule
21 Şubat 2017 Salı 22:36:10
yüreğimi sızlatan, kanatan bir yazıydı. kurgu olsun, gerçek olsun farketmiyor hiç. ancak senin açından bunun bi hayal ürünü olmasını isterim elbette. ama bana hissettirdikleri yaşanmış gibi gerçek ve acı dolu olduğuydu. kaldı ki; kurgu bile olsa biz bu tür yaraların yeryüzünde hãlã kanadığını ve birçok kadının da aynı acıları yaşadığını ve bugün de yaşamakta olduğunu biliyoruz. önemli olan bunları dile getirmek ve bu acıların, gerçeklerin sesi olmaktır.

ben de sana sabır diliyor ve cesaretinden ötürü yüreğini kutluyorum. bilirim ki böylesi acılarla yüzleşmek, hesaplašmakta yürek ister çünkü.

sevgi ve umutla doldur yüreğini her daim...

Cevap Yaz
keoma
21 Şubat 2017 Salı 21:48:54
anne karnında olan çocuk "gidiyorum"u seçmiştir. annesinin yapabileceği bir şey yok.

Cevap Yaz
keoma
21 Şubat 2017 Salı 20:05:52
"senin hatan değildi."

http://720pizle.com/izle/altyazi/fearless.html

bu filmin doksanıncı dakikalarda geçen bir cümleydi. üzgünüm. anlatmak istediğim sahnenin kısa versiyonunu nette bulamadım. söylemek istediklerimi nasıl anlatacağımı bilemedim. seksen beşinci dakikadan sonra seyretmeni isterim.

Bu arada Ezgi güzeller güzeli bir isim. Yeğenim bir kız çocuğu sahibi olacak yakın zamanda. İsim bulamıyorlardı. Bana sormuşlardı. Her zamanki gibi sorumluluktan kaçarak bu sizin bileceğiniz şey demiştim. İsmin hikayesine anlatmadan bu ismi önereceğim.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 22 Şubat 2017 Çarşamba 09:38:43
Eğer o bebeğin adı Ezgi olursa mutlaka resmini görmek isterim.
meselci
1 Kasım 2016 Salı 18:12:50
Ağladım desem.
Desem ki Ezgi şimdi kalbimde silinmez bir yara oldu.
Allah her zaman sana sabır versin Deniz.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 2 Kasım 2016 Çarşamba 00:14:26
Ben .. Şey sizi üzmek istemezdim.. Teşekkürler..

Sevgilerimle..
küsss
13 Ekim 2016 Perşembe 18:07:38
Gercekten cok zor olmali. Biliyorum ne desek laf kalabalığı. Ama tabi diger tarafta simdiden bir bebek sevme hakkinin saklı oldugunu düşünmek işin guzel tarafı..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 13 Ekim 2016 Perşembe 22:59:14
Yıllar önce oluşmuş bir yara. Daha sonra bir oğlum oldu çok şükür. Güzel gönlünüz dert görmesin.. Sevgi ve saygılarımla..

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
chaotica
11 Ekim 2016 Salı 10:22:38
İçimi titreten bir sahne, aşağıdaki; içimi titreten bir yazı, yukarıdaki...

https://www.youtube.com/watch?v=-Mo2j2sWQ4I

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 11 Ekim 2016 Salı 10:40:08
Titreyince kanar bazen .. dikkat et ...
..güney_su..
11 Ekim 2016 Salı 09:39:33
Böylesine kanatan duygularla yazılmış bir yazının kurgu olmasını dilerim..Eğer öyle ise muhteşem bir yeteneğin var sevgili Ezgi..

Ama diğer yandan da yaşanılan bu acının kalbimde yer etmesi inanılmaz derecede sancılı..Ve be bu halde iken, senin anne kalbin ne halde(?) düşünmesi bile ürkütüyor..Dayanılmaz bazı acılarımız var evet lakin ya o dayanılmazlığa giden yollar..!! Neyse..

İnsanın kalbi ağlar mı? Bence ağlar.. Çünkü canımıza can katanların hepsi kalbimizde gömülü..

Sevgimle..

..güney_su.. tarafından 10/11/2016 9:54:58 AM zamanında düzenlenmiştir.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 11 Ekim 2016 Salı 09:42:41
Size şöyle söyliyeyim ..Adım Deniz ..... Ezgi ise ölmeyen ölü bebek... değerli yorumunuz ile güç verdiniz..sevgilerimle..
meselci 1 Kasım 2016 Salı 18:10:38
Ağladım desem.
Desem ki Ezgi şimdi kalbimde silinmez bir yara oldu.
Allah her zaman sana sabır versin Deniz.
sami biberoğulları
11 Ekim 2016 Salı 01:18:57
Değerli Arkadaşım.

Bilmiyorum daha önce herhangi bir edebi platformda yazılarınız yayınlandı mı? Eğer bu ilkse hemen belirteyim çok yakında sitenin en çok okunan yazarı olursunuz çünkü tek kelimeyle süper bir anlatım yeteneğiniz var.

Bizler genelde yazar bir olayı anı gibi yazmışsa ona kesinlikle kurgu olabileceği gözü ile bakmayız ve bakmıyoruz. Dolayısıyla kurgu ya da değil anlatmış olduğunuz olay oldukça hüzün verici ama maalesef örnekleri bu toplumda çok olan bir olay.

Eğer başınızdan geçen bir olaysa Allah sabırlar versin.

Daha dokuz aylık bir bebekken kangrenden ölen bir bir evladın ve ayrıca şu an itibariyle %90 zihinsel ve bedensel engelli -hayatta- bir başka evladın babası olarak bu yazıyı çok iyi anlayabildiğimi sanıyorum.

Yine de beterin beteri var arkadaşım.

Başka da ne diyeceğimi bilemedim şimdi.

Selam ve saygılar.

4 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 11 Ekim 2016 Salı 01:23:10
Kurgu farz edin .... Yorumunuzla güç verdiniz.. Yazıma yorum yazan ilk erkeksiniz... Neden yüzleşemiyorlar diyordum bende :)) Çok mersi... sevgilerimle ...
sami biberoğulları 11 Ekim 2016 Salı 01:23:12
Haaa bir de.

Yazının arka fon rengini değiştirseniz diyorum. Bu renk ile okumakta zorlandım biraz.
Den(iz) Yazının sahibi 11 Ekim 2016 Salı 01:24:45
peki... sayfada ilk kez paylaştım ... sayfa düzenide çok iyi olmadı ama.. bunlara dikkat edecek durumda değildim.. bir dahakine artık ..
meselci 1 Kasım 2016 Salı 18:09:01
Ağladım desem.
Desem ki Ezgi şimdi kalbimde silinmez bir yara oldu.
Allah her zaman sana sabır versin.
lacivertiğnedenlik
8 Ekim 2016 Cumartesi 23:44:25
Sen ağlama..çocuklar hiç istemez anne ağlayışlarını..sen ağlama ki o da ağlamasın..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 8 Ekim 2016 Cumartesi 23:59:33
Ağlayinca ölüyorum. Ölünce bir an onu görüyorum... O an için yeniden yaşıyorum...
Gülüm Çamlısoy
8 Ekim 2016 Cumartesi 21:52:17
Unutulması gerekiyor acıların yoksa unutmamak adına mı tüm gayretimiz?
Yazıda kayboldum ve her şeyin geride kalmış olması gereğiyle adımlıyoruz hayatı.
Çok acılar var ki en derinde ve soluksuz kaldığımız nice çaresizlik ki kendi adıma bire bir söylemeden bir şekilde yansıtmaya çalıştığım bu bağlamda yürekten yüreğe kurulu köprüde yaya kalmamak adına bunca hızın süregeldiği hayat çizgisinde.
Tüm güzellikler sizinle olsun yaşamınız boyunca.
Sevgiler...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 8 Ekim 2016 Cumartesi 21:55:48
Sadece sevgi ve saygılarımla ....
Osman Yalnızarıkan
8 Ekim 2016 Cumartesi 18:12:32
söz bulamıyorum,icimde hizsettim bu acıyı,sabırlar dilerim,üzgünüm,hemde cok üzgünüm :(

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 8 Ekim 2016 Cumartesi 21:36:31
söze gerek yok :))
Irmak Yosunkent
8 Ekim 2016 Cumartesi 18:09:36
:((((((
Bundan daha büyük acı olamaz !...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz

Destina
8 Ekim 2016 Cumartesi 17:44:13
İz bırakan acıların kanaması hiç dinmez yürekte..Sadece üzerine kalın setler çekeriz ama izole edemeyiz bütünüyle .
Duygu yoğunlu bu kadar içten olunca , güçlü durmak hiç kolay değil elbet .. hayat her gün yeni sınavlara gebe..

İyi dileklerimle sevgiler..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 8 Ekim 2016 Cumartesi 21:37:37
Kimse böyle acı sınavlardan geçmesin dilerim.. Çok mersi...
Nar-ı Çiçek
8 Ekim 2016 Cumartesi 17:30:02


Unutulmaz bazı acılar.
Yaşanmak zorundadır ve katlanmak.


Zor bir sınavın bireyleri gibi birazda insan olmak. Başarılı olana aşkolsun.

Hüzünlü bir yazıydı.
Boğazımdaki kördüğümler şahit.


Sevgiler.

Nar-ı Çiçek tarafından 10/8/2016 5:29:50 PM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Den(iz) Yazının sahibi 8 Ekim 2016 Cumartesi 21:39:22
Acı dediğimiz o düğümlerdir zaten .. Çok mersi .. sevgiler..
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.