NA NAZIM TAŞTAN
78 şiiri ve 30 yazısı kayıtlı Takip Et

Garip bir tecelliBoş laflar edipte avunursunuz,
Neden hainleri savunursunuz?
Mali hülya kurar,avunursunuz,
Garip bir tecelli,dövünürsünüz!

Ülkemizde ateistler türedi. Dini, Kur’an-ı inkar edenle çoğaldı. Ülkemizde bolşevikler kol geziyor. Uğursuz baykuşlar gibi durmadan ötüyorlar. Çok çirkin olan o bet sesler kulaklarımızın zarını yırtıyor. Bu durumm alemi İslamı çok rahatsız ediyor. Hainler baş olunca şeytanın takkesi ve maskesi düştü ve keli göründü. Mazlum insanlar ayaklar altında ezilmekte,o alçak zalimler tüm dünyaı kana buluyorlar.

Modern olma, çağdaş olma zıpçıktısı adı altında,kutsal dinimize,manevi- yatımıza saldırıyorlar. İslam alemine akla,hayale gelmedik darbeler indiriyorlar. İmansızlık ve küfür,tarifi imkansız boyutlara ulaştı. Hayatı bir kaptı kaçtıdan ibaret gören bedbahtlar belasını bulacaktır.

Müslümanlar,insanlığı imana davet ediip,imansızlarla her daim mücadele ediyor. İman zafiyetine uğrayanları ıslah etmeye çalışıyor. İmanlı olanlar insanları küfür bataklığından kurtarmak istedikleri için bin bir türlü haksız ve zulüm görüyorlar, zindanlara atılıyorlar. Bütün bunlar kendi güç ve sal- tanatlarını korumak için yapılıyor.

Mutlak hakikat nizam varken ne gam,ne keder, istedikleri kadar uğraşsın-iman kalelerimizi yıkamayacaklar. Hayır ve şer, ziya ve zulmet, huzur ve keder,hidayet ve dalalet gibi birbirine karışmış zıtlarda çok büyük hikmet- ler vardır. Şer olmasaydı hayrın kıymeti bilinmez, elem olmazsa huzurun kıymeti anlaşılmazdı. Her şeyin kıymeti zıttıyla bilinir ve taktir edilir. İki zıt olmasaydı,iyi ile kötüyü birbiriyle mukayese edilmezdi.

Dünyadaki zıtların birbirine karışmış olmasın imtihan içindir. Yüce mevla-mızın bizlere bahşetmiş olduğu akıl,mantık,sağ duyu ile hakkı ve batılı bir birinden ayırt ederiz. Fitneyi önlemek için, düzenbazların oyunlarını tahlil edip çözmek gerekir. Hakkımızda ne düşünüyorlar,planları nedir, ne yapıyorlar onu bilmek gerekir. Düşmanın silahını bilmek ve ona göre hazırlık yapmak lazım gelir. Tedbirli olmada fayda vardır. Karşı fikirde olanlar,söz
ve maksatlarını,niyetlerini açıkça belli ediyorlar.

Dikkatli bir nazar,ay gibi nurlu bir yüz,feraset dolu bir kalp hak ve de batılı birbirinden ayırt eder. İnsanların zengin olma isteği, makam,mevki bitme-yen koltuk hırsı yüzünden insanlar birbirini yiyor ne garip tecelli değilmi!

NAZIM TAŞTAN

Beğen

NAZIM TAŞTAN
Kayıt Tarihi:10 Temmuz 2019 Çarşamba 15:00:58

GARİP BİR TECELLİ YAZISI'NA YORUM YAP
"GARİP BİR TECELLİ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.