sami biberoğulları
514 şiiri ve 1395 yazısı kayıtlı Takip Et

Adam yanmadıysa allahtan mı şüphe edeceğiz yoksa hz. muhammed'den mi? ADAM  YANMADIYSA ALLAHTAN MI  ŞÜPHE  EDECEĞİZ  YOKSA  HZ. MUHAMMED'DEN  Mİ?Efendim nedendir bilinmez yukarıdaki resimlerden 1 no lu olanı 2006 yılından bu yana yaklaşık her sene ısıtılıp ısıtılıp sosyal medyaya sunulur ve ülkemizde bu kadar çok paylaşılmasına rağmen ( 9 Temmuz 2018 Tarihi itibariyle 22. 000 )millet sanki ilk kez görüyormuş ya da olay daha yeniymiş gibi bu resme balıklama atlar, paylaşır. Adını bile bilmedikleri Danimarkalı R.C. adında bir kişiye millet lanetler ve küfürler yağdırdığı gibi bir taraftan da ’’ Baaak gördün mü? Sen misin Peygamberimize hakaret eden, Allah insanı işte böyle yakar ’’ derler.

Şimdi sorum şu? Peki bu adam yanarak can vermeseydi, Yani Yüce Rabbim bu adamı dünyada iken cayır cayır yakmasaydı bu durumda Allah’tan mı şüphe edecektik yoksa Hz. Muhammed’den mi?

Ama durun daha bitmedi.

Peygamberimiz ile ilgili olarak çirkin, alçakça, iğrenç karikatürler yapan pek çok karikatürist olmuş ama bu karikatüristler içinde adı R.C harfleriyle başlayan bir tane bile Danimarkalı karikatürist yok.

Peki resimdeki kişi kim?

Resimdeki kişi Danimarkalı bir karikatürist.

Peygamberimizin karikatürünü çizmiş mi peki
?

Evet çizmiş. Peygamberimizi sarığında bomba taşıyan bir terörist olarak çizmiş. ( 4. Resim )

Ama bu adamın adı R.C değil... Adı: Kurt Westergaard ( 2. Resim )

Evi yanmış, adam da yanarak ölmüş değil mi?

Hayır efendim. Adamın ne evi yanmış ne de kendisi yanarak ölmüş. Domuz gibi sağlıklı bir şekilde yaşıyor ülkesinde. Sadece 2010 yılında Somalili bir Müslüman tarafından öldürülmek istenmiş ama suikast girişimi başarısızlıkla sonuçlanmış. Adam ülkesinde polis tarafından korunma altına alınmış. Yani ölü mölü değil. Hele de yanarak ölme, evinin yanması filan söz konusu bile değil.

Yahu peki Peygamberimize hakaret eden ve adı R.C olan bir karikatürüst yok mu şu koca dünyada?

Var...Var olmasına var ama Danimarkalı değil.

Olsun. Bu Danimarkalı olmayan R.C. Nereli ve asıl adı ne?

Bu kişi Amerikalı. Adı da Robert Crumb( 3. Resim ) yani R.C buna uyuyor.

Bu şerefsiz Fransadaki Charlie Hebdo olayından sonra Charlie Hebdo dergisine destek vermek için öyle bir karikatür çizmiş ki Kurt Westergaard’ın karikatürü onun çizdiği karikatür yanında masum bile kalır.( 5. Resim )

Hımmm. Demek R.C Amerikalıymış. Yanarak ölen de o muymuş peki?

Yahu ne yanması, ne ölmesi? O şerefsiz de hayatta. ABD nin Califorfia eyaletinde yaşıyor.

Peygamberimizin iğrenç karikatürlerini çizenlerin hiç birisi yanarak ölmedi. Ne Danimarkalı, Ne Amerikalı ne de bir başka milletten ( Mesela Fransız, Hollandalı ) herhangi bir şerefsiz alçağın ne evi yandı ne de kendisi... Hepsi de domuz gibi sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar. ( İçlerinden ölen varsa da normal gebermiştir. Öyle yanarak filan ölen yok )

Peki bu acı gerçeği böylece öğrenmiş olanlar bundan sonra ne yapacaklar dersiniz?

Yok yok.. ’’ Bu nasıl peygambermiş kardeşim. Kendisi hakkında iğrenç karikatürler yapan alçakları yakarak öldürmeye bile gücü yetmiyor. Ben böyle bir peygambere inanamam’’ Diyen çıkacağını sanmıyorum. ( Yine de fazla emin değilim )

Peki ne olacak?

’’Danimarkalı karikatürist R.C Peygamberimize hakaret içeren bir karikatür çizdiği için Yüce Rabbim onu evini ve kendisini yakarak - ibret-i alem olsun diye - cezalandırdı. ’’ demeye devam edecekler. 2019 yılında da, 2020 yılında da ve daha sonraki yıllarda da sanki ilk kez duyuyorlar, ilk kez görüyorlarmış gibi bu resmi paylaşıp duracaklar...

Bu alçak şerefsizler İslam düşmanı oldukları gibi aynı zamanda Türk ve Türkiye düşmanıdırlar da. Bu düşmanlıklarını da bir taraftan doğrudan doğruya İslamın kutsallarına saldırarak yaptıkları gibi öte taraftan II. Abdülhamit döneminde olduğu gibi devletimizin başkanına karşı yapmaktadırlar

7.resimde de gördüğünüz gibi bir başka karikatürist olan Alman Rainer Hachfeld(6. Resim ) , Kurt Westergaard’ın yaptığı iğrenç karikatürü Devlet başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a uyarlamış.

Lakin ne evi ne kendisi yanan var.

Bize düşen ne peki? Elbette ki Peygamberimize, kitabımıza, devlet yöneticilerimize yapılan hakaretlere asla göz yummayacak, tepkimizi her platformda ortaya koyacağız ama ’’ Evi yandı, kendisi cayır cayır yandı gibi saçmalıklara kanmadan..Akıllıca.

RESİMLER

1- Her sene ısıtılıp ısıtılıp servis edilen paylaşım
2- Kurt Wetergaard adlı şefefsiz.
3- Robert Crumb adlı şerefsiz
4- Kurt Westergaard’ın yaptığı iğrenç Hz. Muhammed karikatürü
5- Robert Crumb’un yaptığı iğrenç karikatür
6- Rainer Hachfeld denen şerefsiz
7- Rainer Hatcfeld’in yaptığı Recep Tayyip Erdoğan karikatürü.

Beğen

sami biberoğulları
Kayıt Tarihi:7 Kasım 2018 Çarşamba 23:54:05

ADAM YANMADIYSA ALLAHTAN MI ŞÜPHE EDECEĞİZ YOKSA HZ. MUHAMMED'DEN Mİ? YAZISI'NA YORUM YAP
" ADAM YANMADIYSA ALLAHTAN MI ŞÜPHE EDECEĞİZ YOKSA HZ. MUHAMMED'DEN Mİ?" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Yekta Attila
9 Kasım 2018 Cuma 19:23:16
Değerli hocam, devlet başkanımıza saldıranların aynı zamanda peygamberimize saldıranların olması;
- Saldıranların ne kadar köktenci, fanatik olduğunu, yani Haçlı olduğunu,
- Devlet başkanımızın politikasının, Haçlı politikasının karşısında olduğunu gösterir...
Öyleyse, devlet başkanımızın poitikasının haklı, hukuki, etkili ve tarihsel sürece denk düştüğünü gösterir...
Öyleyse;
- Devlet başkanımıza saldıranlarla müttefik olanların hangi sıfatla, kılıkla ortaya çıkarlarsa çıksınlar; Türk, Müslüman ve Atatürkçü olamayacaklarını gösterir...
Denklem bu kadar net ve anlaşılır iken yapılan asılsız paylaşımların niteliğinin ise Müslüman Türk'ün basitleştirilmeye çalışılmasından ötesi olmadığı da anlaşılacaktır...
Allahımız ve Peygamberimizin bizim tarafımızdan öyle anlaşılmadığı bilinirken...
Bunun tersi olsaydı, biz de onların peygamberlerine aynı şekilde saldırırdık...
Yani, Müslüman Türk bu seviyesizliğe hiçbir zaman düşmedi ki!...
Düşmüyor, düşmeyecek!...
Şairimizin Haçlılar için 'tek dişi kalmış canavar' nitelemesi de bir kez daha yerini buluyor...

Selam ve saygılarımla.

Cevap Yaz
Ahmet Zeytinci
8 Kasım 2018 Perşembe 15:14:53
Onların işinin çok zor olduğu ahirette gün gibi aşikar. Gerisi lafı güzaf sa da bizler de tepkimizi koymalıyız yine de Müslümanlar olarak... Kutlarım içtenlikle Sami Hocam...

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.