ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
Senden soruluncaya kadar susmak, susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır. HZ. ALi Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA

Mehdi'nin(!) birini tıktık kodese de ötekini ne yapacağız? - 1. bölüm -

sami biberoğulları
1327 Yazısı Kayıtlı


MEHDİ'NİN(!)  BİRİNİ  TIKTIK  KODESE  DE  ÖTEKİNİ  NE YAPACAĞIZ? - 1. BÖLÜM -

Mehdi'nin(!) birini tıktık kodese de ötekini ne yapacağız? - 1. bölüm -
Elinize bir kitap alıyorsunuz ve kitabın kapağını kaldırıyorsunuz. İlk olarak karşınıza çıkan ifade şu:

’’ Bi iznillahi taala münzeldir ’’ Yani ’’Allah’ın izniyle indirilmiştir.’’

Din ile (İslam da dahil herhangi bir kitabî dinden bahsediyorum ) en küçük bir ilginiz varsa inanırsınız ya da bilirsiniz ki Yüce Allah dört kitap indirmiştir: Tevrat, Zebur, İncil ve Kur’an...Lakin elinizdeki kitap ne Tevrat, ne Zebur, ne İncil, ne de Kur’an

Peki kime indirilmiş(!) bu kitap?

Hemen onun cevabı da var kitapta.

’’İskender el Ekber’e aittir ’’

Oldukça ilginç değil mi?

İskender el Ekber aslında ’’ Büyük İskender ’’ anlamına gelir ama bu kitap tarihten bildiğimiz o meşhur Makededon İmparator Büyük İskender’e ya da Kur’an’da adı geçen İskender-i Zülkarneyn’e indirilmemiş... Günümüzde halen yaşayan ( Ki ondan da çok emin değilim ) İskender adlı bir şahsa indirilmiş (!)

Dahası var:

Bu kitabın her bir bölümüne de ’’Sure ’’ Deniliyor. Ama Kur’andaki surelerin adları verilmemiş sure(!)lere. Yani Allah-ü Teala Kur’andan sonra da bir kitap daha nazil ediyor(!) Üstelik bu kitabı Fahr-i Alem Muhammed Mustafa’ya bile layık görmediği bir sıfatla sıfatlandırdığı, ’’ Ekber ’’ dediği birine veriyor (!) Yani ’’Allahu Ekber’’ den sonra bir de ’’ İskender el Ekber’’ imiz oluyor. Yüce Allah hiç bir peygamberine mesela Musa el Ekber, İbrahim El Ekber, İsa el Ekber hatta Muhammed el Ekber diye hitap etmezken İskender’e İskender El Ekber diyor(!)

Evet, sureler demiştik.

Bu kitaptaki sureler ne Fatiha ne Bakara, ne Âl-i İmran...Tamamen başka sureler. Kur’anda olmayan sureler...İncil, Tevrat ve Zebur’un bölümlerine bile sure değil de bâb derken bunlara sure diyoruz. ( Tevrat, Zebur, İncilde de yok böyle sureler )

Bu sureler (!) ise şunlar:

İnza


"MEHDİ'NİN(!) BİRİNİ TIKTIK KODESE DE ÖTEKİNİ NE YAPACAĞIZ? - 1. BÖLÜM -" içeriğini
okumaya devam etmek için ücretsiz üye ol


Edebiyat Defteri'ne zaten üye misin? Üyelik Girişi Yap


Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.