SURULLİ
13 şiiri ve 17 yazısı kayıtlı Takip Et

Milletimiz
Türkiye’de 36 etnik grup var ve bunların hepsi Türk Milleti’nin ayrılmaz parçasıdır.Türk Milleti Dünyada geniş bir topluluktur,ailedir.Türk kelimesi bir etnik grup veya ırkın ismi değildir.Milletin ismidir.Hepimizin ortak kimliği Türk Milleti kimliğidir.Mesela; siz Kürt kökenli Türksünüz,ben de Çerkes kökenli Türküm.Fransa’da 20 etnik grup var ama onlar ’Biz Fransız Miiletiyiz’Diyorlar.Almanya’da 25 etnik grup var ve onlar ’Alman Milletyiz’Diyor.İtalya’da 32 etnik grup var ve onlar ’İtalyan Milletiyiz’Diyor.A.B.D.’de 56 etnik grup var ve onlar da ’Amerikan Milletiyiz’Diyor.Bizde 36 etnik grup var ve ’Türk Milleti’yiz.Atatürk; ’Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkına ’Türk Milleti’ denir’ Diyor ve Türk Milleti’ni tanımlıyor.Ayrılmamızı,parçalanmamızı Avrupa-Amerika istiyor.Onların amacı Türkiye’yi bölmek ve yutmak.Onların oyununa gelmeyelim.Birliğimize,bağımsızlığımıza sahip çıkalım.Masum insanları öldüren,beşikteki bebeklerin bile canına kıyan her türlü örgüte karşı çıkalım.PKK-Hizbullah-İBDA/C-DHKP/C-DEV SOL....Hepsi Emperyalist güçlerin uşağı ve masum canlara kıydılar.Bebekleri bile öldürdüler.İnsanlarımız arasında ayrım yapmayalım.Allah indinde insanlar eşittir,üstünlük imanla olur.İmanda yükselelim.Müslümanlar kardeştirler.AllahCC. şöyle diyor; ’Hep beraber Rabbinizin ipine(Kur’ana) sarılın,parçalanmayın’,’Bir insan masum bir insanı öldürürse tüm insanları öldürmüş gibi olur,masum bir insanı yaşatırsa tüm insanları yaşatmış gibi olur’.Hepimiz kardeşiz.İnsanlarımızın arasına fitne-nifak sokmayalım.Allah’dan korkalım,Dinimizin emir ve yasaklarına uyalım.
’Türk’ etnik grubu diye bir etnik grup yok.’Türk’ kelimesi milletin ismi.Aynı Fransa’da,ABD’de,Almanya’da,İtalya’da vb. olduğu gibi.Milletler etnik grupların bir coğrafyada toplanmasıyla oluşurlar.Türk Milleti de böyle oluşmuştur.’Kürt’ etnik grubu da bu milleti oluşturan etnik gruplardan biridir.Sizin ’Türk’ etnik grubu diye tanımladığınız topluluğuk ’Türk’ etnik grubu değildir.Bu topluluğun içinde bir kısmı ’Çerkes’ etnik grubu,bir kısmı ’Laz’ etnik grubu,bir kısmı ’Gürcü’ etnik grubu vb. Ülkemizde 36 etnik grup var ve hepsi ’Türk’ Milletini oluşturuyor.’Kürt’ etnik grubu diğer gruplardan fazladır.Bu doğru.Hepimizin ortak kimliği ’Türk’ kimliğidir.Ülkemizde hiçbir etnik dil yasak değil.Günlük hayatta herkezin kendi dilini konuşması serbesttir.Resmi makamlarda,dairelerde yasaktır.Buralarda İstanbul dili mecburidir.Bunun amacı halkımızın içinde dil birliği sağlamaktır.Bu uygulama ABD-AB’dede var.Buralarda da resmiyette tek dil konuşulur.Ülkemizde hiçbir etnik grup yok edilmeye çalışılmadı.Sadece Ülkemizi ve milletimizi birbirine düşürerek bölmeye çalışan ve Kurtuluş savaşında savaştığımız hristiyan devletlerin kışkırtmasıyla bazı ’Kürt’ kökenli topluluklar devletimize isyan ettiler ve sonucunda trajik olaylar oldu.Kürtler daima vardı ve Malazgirt,Çanakkale vb. savaşlarda hep beraber,omuzomuza savaştık,düşmanları yendik.Bugün bu devletimizin vatandaşı olan herkes hangi etnik grupdan olursa olsun aynı haklara sahiptir.Bir ’Kürt’ kökenli vatandaş ’Cumhurbaşkanı’ dahil tüm makamlara gelebiliyor.Muhtar olabiliyor,belediye meclis üyesi olabiliyor,belediye başkanı olabiliyor,il genel meclisi üyesi olabiliyor,milletvekili olabiliyor,başbakan olabiliyor,meclis başkanı olabiliyor,en üst makam olan cumhurbaşkanı olabiliyor.Herhangibir etnik grup ülkemizde yo edilmemiştir ve edilmez,Edilirse günah olur doğru.80 öncesine kadar ’Kürt sorunu’ diye bişey yoktu.Bu olgu yani iddia anarşi zamanında başladı.Ülkemizi ve milletimizi bölmeye çalışan malum devletlerin oyunudur bu.O kaos zamanında ülkemize sokulan özellikle ingiliz ajanlarının çok para vererek kandırdığı Kürt kökenli bir grup insanın ortaya attıkları kavramdır.Bu insanlar aldıkları paralarla Kürt kökenli vatandaşlarımızı kandırarak devlete düşman etmeye çalıştılar ve PKK’nın kurulmasına zemin hazırladılar.Ülkemizde her etnik grubun sorunları vardır.Bu sorunlar onların örgüt kurarak masum insanları öldürmesini haklı çıkarmaz.Sebebi ne olursa olsun masum insanları öldürmek dinimizde yasaklanmıştır.Savaşta bile yasaktır.Ben de Ermeniyim ama ASALA’nın masum insanlarımızı öldürmesine karşı durdum.Kin,nefret,haset,intikam vb. bunlar dinimizde yasaklanmıştır.Allah indinde üsıün olan insan takvada üstün olandır.Devletimizi,milletimizi sevelim,insanlarımız arasında ayrım yapmayalım,eğer sorunlarımız varsa resmi makamlara başvuralım,eğer oralarda çözülmüyorsa Rabbimize bol bol dua edelim.Allah esirgeyendir,bağışlayandır.Onun herşeye gücü yeter.Kimse ölmesin.Yaşasın.


Beğen

SURULLİ
Kayıt Tarihi:30 Mayıs 2014 Cuma 23:43:19

MILLETIMIZ YAZISI'NA YORUM YAP
"Milletimiz" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.