Kalem, acemi avcıların elinde hedefini şaşıran bir ok da olabilir.-- Baraccio [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

ÜLKER YÜCEL HİSARLI EBEDİ ALEME UĞURLANDI.. / Hikmet OKUYAR

Ankara Cebeci Asri Mezarlığında 19 03 2020 günü Ebedi aleme dualarımızla uğurladığımız Şebinkarahisarlı Ülker Hisarlı Canımız’a; Allah rahmet eylesin..Mekanı cennet olsun..
Ailesine, Sülalesine, Komşularına, Sevenlerine ve Şebinkarahisarlı Hemşehrilerine taziyelerimizi bildiriyoruz..
Ülker Hisarlı öncülüğünü; anılarıyla, hizmetleriyle, paylaşımlarıyla yaşatacağız gönüllerimizde..Süper bir yeşil çevreci ve Şebingülü Dostu oluşunu asla unutmayacağız..
*
Hikmet Okuyar
Şema Gönüllüleri Başkanı,
Şebinkarahisar Sevdası proje Sahibi..
.........
Ülker Yücel Hisarlı Kimdir ? sorusuna ilk baştan

’’ Bİz, 6 kız 1 erkek 7 kardeşiz. Kızlar Ülkü Üstündağ , Ülker Yücel Hisarlı , Şerife (Sevda) Yücel Şimşek, Hatice Sevgi Yücel Üstündağ, Gülsüm Yücel İnce, Kamuran Yücel İşcan ve Ali Yaşar Yücel ’’ Demiş Hatice Sevgi Yücel Üstündağ..
.....

Ülker Yücel Hisarlı Kimdir ? Sorusuna özet cevabı yine Hatice Sevgi Yücel Üstündağ veriyor..
.....

’’ Anne adı Bakiye
Baba adı Emrullah
Doğum tarihi: 1942
Eşi Harun Hisarlı
.........
Yedi çocuklu ailenin ikincisidir. Ülker Yücel Hisarlı..
Cihan, Nuri, Ufuk, Pelin isimli 4 çocuk annesidir.. İlk çocuğu Cihan kırk günlükken menenjit olmuş, altı yaşında hayatını kaybetmistir. 2. çocuğu Nuri üniversitede Nükleer Enerji bölümünü dereceyle bitirmiştir. 3. çocuğu Ufuk iç mimardır, evli , iki çocuk babasıdır. 4. çocuğu Pelin Jeoloji mühendisidir. İki çocuk annesidir.
Ülker Yücel Hisarlı eşini kaybettiğinde 34 yaşındadır. Eşinin kaybı ile zorlu bir hayat mücadelesi başlamıştır. Çocuklar küçüktür. Eğitimleri için büyük fedakarlıklar yapmıştır. Eşi Harun Hisarlı, orman bölge şefi olarak görev yaparken 40 yaşında üniversiteye başlamıştır. Üniversiteyi çalışma hayatıyla birlikte yürütmüştür. Gündüz iş,akşam okul hayatı olmuştur. Okulunu beş yıl da derece ile bitirerek inşaat mühendisi olmuştur. Mühendis olarak bürosunu açmış, böbrek hastalığı nedeniyle kısa süre çalışabilmiş, 47 yaşında hayata veda etmiştir.
Ülker Yücel Hisarlı eşinin kaybından sonra çocukları eğitimlerini tamamlayıncaya kadar terzilik yapmıştır. Stresli bir hayat sağlığını çok etkilemiştir. Yedi yıldır hayat mücadelesinin zorluğu sonucu alzaym olmuş 18 mart 2020 de hayatını kaybetmiştir. Işıklar yoldaşı olsun. ’’ Diyor..
Adı gibi soyadı gibi sembol isimlerden Ülker Yücel Hisarlı derken ben de çok duygulandım..Ebedi aleme fatihalarla rahmet dileklerimizle uğurlarken mekanı ışık olsun cennet olsun.. Otaği iki cihan sembolü Şebingülü bahçeleri olsun dedik..Gençliğinin en değerli zamanları bağ bahçe üretimleri içinde geçmişse o büyük yüreklerde fidan ağaç doğa toprak vatan gurbet sıla harset özlem sevgi Şebinbülbülü ile Şebingülü tutkusuna dönüşmütür..19 Mart 2020 ansına Şebingülü Fidanı dikeceğiz.Hatice Sevgi Üstündağ Şebingülü Bahçesine de Üllker Canımız için 1 Şebingülü Fidanı dikeceğiz..Türkiye Kadınları da Şebinkarahisar Kadınları da yüzde 50 saygın ve etkin temsil hakkıyla bir öne çıksın dediğimde Toprağa Bir Şebingülü Fidanı dik Türkiye Çöl olmasın ../ Hikmet Okuyar dediğimde Yaşasın Şebinkarahisar Sevdası diye duygularını haykıran Güzel Sanatlar Hayranı Yeşll Çevreci Şebingülü Dostu Canlarımızdandı..
..........Anılarını hizmetlerini ve ismini mutlaka Alişarlı Nurhayat Küçüksakarya gibi Şebinkarahisarlı Sembol isimler arasında yaşatacağız..
......Hatice Sevgi YÜCEL Özdeyişiyle : ’’ Ablam Ülker YÜcel Hisarlı; zorlu yaşam koşulları altında yardımsever, güleryüzlü, çok özellikli bir insandı. Kardeşlerinin hepsinde unutulmayacak emekleri vardır. Huzur içinde uyusun. ’’

Saygılarımızla..
Hikmet Okuyar
.....

Etiketler:
ÜLKER YÜCEL HİSARLI EBEDİ ALEME UĞURLANDI.. / Hikmet OKUYAR başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

ÜLKER YÜCEL HİSARLI EBEDİ ALEME UĞURLANDI.. / Hikmet OKUYAR başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
21.3.2020 01:09:25
Toplam 0 yorum yapıldı
104 çoğul gösterim
104 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.