Susmak, insanı elevermeyen sadık bir dosttur. KONFİÇYUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA PROGRAMI GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMA

10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA PROGRAMI GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMA

10 KASIM ÖĞRETMEN KONUŞMA METNİ

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım

Sayın veliler
Sevgili Öğrenciler
Bugün burada Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.yıl dönümünden dolayı toplanmış bulunuyoruz.
Gazi Mustafa Kemal düşünce ideal ve eserleriyle bağımsızlığımızdan tarihimize, dilimizden sanatımıza ve benliğimize kadar en gerçek fikirlerin ve en sıcak duyguların içinde aramızda hep yaşayan bir önderdir.

Bu anlamlı günde hatırlatmak isterim ki: Bize düşen en büyük görev; “Atatürk’ü ve en büyük eseri olan Cumhuriyet`i anlamak, Cumhuriyet`in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, güzel ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır.”

Dünyanın en seçkin ve en saygın lideri şöyle diyordu: “Ben, gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk milletine canımı vereceğim.” Bu sözden Atatürk’ün milletini ne kadar çok sevdiğini anlamaktayız.

Şu an burada Atatürk’ü anlatmanın imkânı yoktur. Hakkında binlerce kitap yazılan; sayısız araştırmalara, makalelere konu olan Atatürk’ü ve onun eşsiz kişiliğini bütün yönleriyle anlatamayız. Atatürk’ü anlatmak oldukça zordur; çünkü o yeryüzüne bir insan olarak gelmiş, bir cihan olarak gitmiştir.

Sevgili öğrenciler, ulusumuzun geleceğinin sizlerin elinde olacağını bilen Atatürk, “Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz.” demişti. Öyleyse sizler Atatürk gibi yüce bir varlığın önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocuklarısınız. Işığınızı, inancınızı ve gücünüzü Atatürk’ten almaktasınız.


Bize bıraktığı ışık yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu ışık sadece yolumuzu değil, içimizi de ısıtıp aydınlatmaktadır.
Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ediyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

İSMAİL MALATYA

Etiketler:
10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA PROGRAMI GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMA başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA PROGRAMI GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMA başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
8.11.2019 21:45:59
Toplam 0 yorum yapıldı
131 çoğul gösterim
129 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.