Kişilik, kendi öz düşmanını kendi öz yuvasında barındırır. Bergson [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

B/aşklıksız

Sen, ben ve onlar sevgilim; ayrılığın kırılan burnu, özlemin dökülen saçları, acımın hakir görülen namusu; bir gecenin koynunda daha birlikte sabahladık. Unutmazsam öleceğim şarkıların ve unutulursam öpeceğim yaramaz şansımın haksız vedasında demir aldık. Ne denir ki? Elveda dikenlerinin kaktüs bekleyişlerime bir masal, bir okyanus, bir ırmak ve bir prens vaat edişiydi gidişin. Seni mi istedim, onu mu sevdim; anlayamadım.
Sen, ben, onlar ve aşk canım; canıma okusa yalnızlık, yalınayak yürüyüp giderdim sana koşmak maksadıyla. Beni bana, seni bana ve koşucu sitemlerimi sirenli ağlayışlarıma devrederek ayrıldı sen ben ve onlardan; aşktan, bizden, her şey; her şeyden.
Hiçbir vakit çok kalamadığım kendimden, tüm vakitlerimin sana harcandığı senden, ölürüm de vermem dediğim aşkımın kürtajlı mutluluklarından ve bilimum uzuvlarını kaybeden umudumun boynundan sana kavuşamamanın hasretiyle derin kederlerimle birlikte öperim. Pardon, şiddetle ve çok derinden söverim. Kalbim lazımlıktı madem senin için, kendi kalbin daha müsaitti bunun için.

Dilara AKSOY

Etiketler: sayfam ,
B/aşklıksız başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

B/aşklıksız başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
15.5.2019 18:55:01
Toplam 0 yorum yapıldı
72 çoğul gösterim
69 tekil gösterim