Kendinizi temiz ve parlak tutsanız iyi edersiniz; çünkü arkasına geçip dünyayı görmeniz gereken pencere sizsiniz. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Sinan Kaptan ile “parasailing”

Sinan Kaptan ile  “parasailing”

Maceracı ikili tarafından organize edilen "Geziyorum Görüyorum" programı kapsamında Van Edremit’te bulunan parasailing ve yat kaptanı Sinan Başak’a ve Menduh Aladağ’a konuk oldular...

Van’ın en gözde yerlerinden biri olan Edremit’te güzel bir gün geçirmek için yola koyulduk. Hava az bulutlu, insanlar sıcak ve manzara harika... Bu güzel günde bizleri davet eden Sinan Kaptan’ın marifetlerini, Menduh Aladağ’ın lezzetini tatmaya gidiyoruz. Çarşıdan Edremit Midibüslerine binerek, Edremit Marina diye adlandırılan limana doğru yola koyuluyoruz. 15 dakikalık bir yol sonrası Marina limanına inmeyi başarıyoruz.

1988 Gökçenay yapımı yata doğru gidiyoruz. Yatın en güzel görünümlerinden biride yunus balıklarına benzemesiydi. Yat, çift motorlu, tüm organizasyonlara uygun bir şekilde dizayn yapılmıştı. Adeta özel bir tasarım eli değerek bir dev hassa görünüm sağlanmıştı. Bu emeklerin en büyük etkilerini gösteren Sinan Kaptan’dı. Sinan Kaptan hayata gözlerini açtığı bu güne kadar denizlerde ve göllerde kaptanlık yapmış, bu işi çok sevdiğini dile getiriyordu. Van’da bu kadar değerlerinin olması bizleri mutlu ediyor.

Bizlerde Van için bu değerlerin kaybolmaması için sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Sinan Kaptan, sadece tek bir iş yapmıyor. Hobi olarak; Dalgıç ve bir çok yönleri de bulunuyor...

Yat teknesinde neler yapılıyor?

Doğum günü partileri, evlilik teklifleri, özel günler... Bizlerde fazla vakit kaybetmeden Van’da daha yeni yeni gündeme gelen Van Göl Paraşütü “parasailing”e doğru gitmek istiyoruz. O yüzden bizlerde muazzam bir çay faslından sonra yola çıktık.


BAŞLASIN! PARASAİLİNG!


Deniz paraşütünü daha detaylı ele alalım. Ben, Kaptan ve Eyşan hanım ile surat teknesine biniyoruz. Arkada paraşütümüzü yerleştiriyoruz. Yola koyulmaya başlıyoruz. Tertemiz havanın yüzümüze vurması ile bizleri ayrı dünyaya götüren yarım ada Edremit’e bakarak hızımızı yükseltiyoruz.

Bugün günlerden Eğlence!


Sinan Başak’a bir soru sormadan dayanamıyoruz.

"Bilmeyenler için Deniz Paraşütü “parasailing” nedir? demeden dayanamadım.

Sinan Kaptan," Güçlü bir surat teknesi, Deniz paraşütü ” parasailing ” için üretilmiş vinç sistemi, Gerilime dayanıklı halat, Yolcuların oturması için kuşam tertibatı, Paraşüt. Bu ekipmanlarla birlikte deneyimli bir kaptan, vinç operatörü ve yolcunun güvenliği için yardımcı eleman. Tabi güvenlik için can yelekleri gereklidir.

Deniz paraşütü hem tekne üzerinden kalkış iniş yapabilen hem de kara üzerinden kalkış yapabilen bir paraşüt sporudur. Yolcunun, paraşüt havalandırdıktan sonra yapması gereken tek şey, manzaranın tadını çıkartmak. Deniz paraşütü ” parasailing ” in kontrolü vinç operatörü ve tekne kaptanındadır. Deniz paraşütü ” parasailing “ in çıkabildiği maksimum yüksekliğin sınırı teknenin gücü hava durumu ve paraşüt ün teknik özelliği ile belli olur. Ama eğlence sektöründe ticari faaliyetlerde ortalama yükseklik 100 ila 150 metredir. Uçuşlar sırasında genelde teknede ve paraşütün oturma kuşamında kameralar bağlanıp bu güzel anı kayda alabilirsiniz."dedi.

KAPTANLIK SIRASI HİKMET KAPTAN’DA OLURSA... YANİ BENDE

Paraşütün uçması için bir tercih yapıldı. Galiba en kötü bir tercih. Çünkü hayatımda sürat teknesi kullanmamıştım. Ta ki Sinan Kaptan’ın sabırlı ve mütevazi anlatışına kadar. Tabi öğrendik sürmeyi de...

Duramıyorduk. ..........................
...............DEVAM...............................devam................Yeniden tekrarlanacak.................................Tekrar devam edecek......................... Paraşüt bu kez daha yukarı uçacak.................................... derken hız teknesini durdurduk. Neden mi?

Nerdeyse biz tekneden uçuyorduk. Bu konuya başlarsam bitmez. O yüzden arkadaşlar, bize ayrılmış olan sürenin sonuna gelelim. Daha yemek yememiz lazım değil mi? :)

Bizlerde Sinan Kaptan’ın bizlere göstermiş olduğu yoğun emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Şimdide Sinan Kaptan’ın Cafe Restaurantına doğru gitme vakti. Sinan kaptan’ı çok yorduk o yüzden birazda Menduh Aladağ’ı yormak istedik. :)

Teknenin üzerinde ve limanda hizmet veren Sinan Kaptan Cafe ve Restaurant işletme ortaklarından olan Menduh Aladağ’ın lezzetlerini tatmadan da gitmek istemedik.


İşletmenin yeni kurduklarını ve daha eksiklerinin bulunduğunu Menduh Aladağ abimiz ifade etse de; Cafe ve Restaurant tam anlamı ile eksiksiz yapıldığı göz önünde...

Menduh Aladağ, " Sadece tek bir çeşit balık hizmeti vermiyoruz. İş yerimizde hemen hemen tüm balık çeşitleri bunun yanı sırada köftede verilir."dedi.

İşletme sahibinin kendi imkanları ile yeni bir tasarım yarattığı bu mekanda sizlerin de gelip görmesi ya da bu mekana göz atmaları çok iyi olacaktır. Bu haftanın trendi SİNAN KAPTAN. /VAN

Etiketler: sayfam ,


Ahmet Zeytinci  | Ahmet  Zeytinci
14 Mayıs 2019 Salı 17:29:12


Not ettik Sinan Kaptanı ve Van'ın güzelliklerini... İnşallah kısmet diyelim bir gün biz de uğrarız Van'a...


    [ Cevap yaz ]    
Sinan Kaptan ile “parasailing” başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
14.5.2019 13:48:24
Toplam 1 yorum yapıldı
92 çoğul gösterim
88 tekil gösterim