Kötü bir işin en gizli şahidi vicdanımızdır. HZ. ÖMER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

YÜCE ALLAH TARAFINDAN KABUL EDİLEN BAZI DUALAR ( 2 )

YÜCE ALLAH TARAFINDAN  KABUL  EDİLEN  BAZI  DUALAR ( 2 )

İslam Tarihinde,Yüce Allah tarafından kabul buyrulan bir çok Dua örnekleri vardır.Bu Dua örneklerinden bir kaç tanesini hatırlatmak istiyorum,bunu bizim maneviyatımızda da çok faydalı olacağı düşüncesindeyim.Sevgili Peygamberimiz,Hicretin 2. yılında,müşriklere karşı BEDİR savaşını yapmış,müşrikler çok kalabalıktır ve çok büyük kuvvete sahiptir.Ve( Bizi hiç bir şey mağlup edemez.Çünkü biz bir birimize yardım ederiz.Biz çok kuvvetli bir topluluğuz.) diye Zaferden çok emin görünüyorlardı.Yanız Allahın yardımının inananların üzerine olduğunu unutuyorlardı.Zamanımızda bir çok inkarcıların unuttuğu gibi...Allah Elçisi ,sevgili Peygamberimizde Devamlı şöyle Dua ediyordu.
( Ey Yüce Allahım,Ey Yüce Rabbım sana yalvarıyorum.Bana Lutfederek verdiğin sözünü şu gönlerde Tecelli ettir,Lutfet,Gerçekleştir Yüce Allahım..Şu inanan müminleri,müslümanları Zafere ulaştır. Ey Yüce Allahım,şu inanan müslümanları helak edecek olursan artık yeryüzünde sana ibadet edecek,sana Dua edecek hiç kimse kalmayacak.)
işte bu Dua neticesinde Yüce Allah,Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafamızın Duasını ,Yalvarıp yakarmasını kabul buyurmuş ve bin melek islam ordusuna yardım için göndermiştir. Allahın yardımı ve göndermiş olduğu bu melekler sayesinde BEDİR savaşı İslam mücahitleri tarafından kazanılmıştır.
Bu durumu Yüce Allah son kitabı Kuranda şöyle açıklar. ( Hatırlayın ki,Siz Rabbınızdan yardım istiyordunuz O size bir biri peşinden gelen bin melekle yardım edeceğim diye cevap vermiş,müjdelemişti.Enfal suresi,9.Ayeti kerime...Yukarıda Sevgili peygamberimizi içtenlikle yalvararak yakararak Dua etmişti,dedim.Çünkü Rabbımızın emri böyleydi.zira Rabbımız ( Allahınıza Dua ederken çok büyük bir içtenlikle,samimiyetle,korku ile yalvara,yakara Dua edin, Araf suresi 55.Ayeti kerime.) şeklinde uyarısı vardı,bu yüzden sevgili Peygamberimiz böyle içtenlikle,cani gönülden yalvarmış ,Dua etmişti,Allahımızda onun bu Duasını kabul buyurarak İslam mücahitlerine Zaferi nasip etmişdi...
Sevgili Peygamberimizin,Kabul olunan ve olunacak olan Dualarla ilgili şöyle çok güzel bir müjdesi var. ( Her Peygambere Dünyada bir Duasının kabul edileceği,müjdesi ve izni verildi ve her Peygamber bu Hakkını Dünyada kullandı.Ben ise bu Hakkımı Kıyamet günü Ümmetimin Günahkarları için kullanmak üzere kıyamet gününe bıraktım.ve o gün Rabbıma, Ümmetimin kurtuluşu için Rabbıme yalvaracağım,şefaatcı olacağım .) manasında ki, müjdesini de Hatırlayıp sevinmek lazım.Bizleri, Peygamberler Peygamberi,Sevgili Peygamberimizeiki cihan güneşine, Ümmet olma şerefini nasip ettiği için Rabbımıza sonsuz şükürler olsun...


ABDULKERİM KAYA. EMEKLİ VAİZ. 10.01.2019.ANKARA

Etiketler: sayfam ,


12 Ocak 2019 Cumartesi 11:26:19


Allah razı olsun güzel yararlı bir yazıydı okuduğum..
Dualarınız olmasa neye yrardınız denmekte.Dua kalkan siperdir bizlere sayfalarca yazılsa yinede
okunur..Önce tövbe sonra Allahu Teala C.C öoköa anmak Peygamberimize salavat dua bitiminde de aynı.Esma olan İsimlerle dua eylemek güzeldir.
Allah tövbeleri en çok kabul eden duaları da kabul edendir..İş insanlar acizliğini bilip edeple duasına sadık daimi olmalı.Duada korkuyla umut arası olmak en iyisi.
Geçikince neden olmadı deyip yüz çevirilmez .
..Önce dua dua yalvarıp sonra asla dua etmeyen gaflete dalanların şımarık çocuktan farkı yok bence..Kimin huzurunda olduğunu acizliğini bilmeli içten samimi dua etmeli insanlar..Selam ve dua ile..


    [ Cevap yaz ]    

10 Ocak 2019 Perşembe 21:39:31


Yol gösteren yazınız için tebrik ve teşekkür ederim Hocam..

Selam ve dua ile.


    [ Cevap yaz ]    

yildiz75  | Necati Yıldız
10 Ocak 2019 Perşembe 13:36:53


dini duygularınız daima daim olsun hocam saygı selamlar


    [ Cevap yaz ]    
YÜCE ALLAH TARAFINDAN KABUL EDİLEN BAZI DUALAR ( 2 ) başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
10.1.2019 10:33:11
Toplam 3 yorum yapıldı
1120 çoğul gösterim
1041 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.