Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar bol zamanımız yok. Grucho Marx [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

KEDİM TOMM

KEDİM TOMM2 tane kedim olmuştu. Çalıştığım fabrika atölyesinde daha 1,5 aylık duman renginde şeker bir kediye rastlamıştım. Önce biraz ürküyordu. Pisi pisi diye çağırarak ancak yanıma gelmişti. Tom karakterine çok benzetmiştim. İçimden kediye TOMM ismini vermek geçiyordu ki sırayla tam 10 kere TOMM diye seslenmiştim. Ben on kere tomm derken, kedicikte özveri içinde sırayla miyavlamıştı. Bu beni çok şaşırtmıştı.

Kediciği belli bir süre sütle beslemiştim. Sonra her sabah fabrikaya gidince aç bitir salamla besliyordum. Öyle 2 seneye kadar bakmıştım. Birkaç kere fabrikaya girip atölyeme geçince, yerlerde kuş tüylerine rastlamıştım, masamın altında ne göreyim..? avladığı ölü kumruyu yolluk yapmış.

Ne olsun..? 2 sene sonrasında bir yaz günü sıcaklık 43 dereceye çıkınca ya fabrikadan kaçmış ya da ölmüştür… ertesi sabah işe gittiğim zaman fabrikanın her köşesinde kediciği aramıştım, ama bulamamıştım.

O kediden birkaç sene sonrada british shorthair familyasından yine bir tane edinmek istemiştim. Ona da TOMM ismini koymuştum. Yukarıdaki resmettiğim son kedim TOMMdu yine
Etiketler: sayfam ,


Ahmet Zeytinci  | Ahmet  Zeytinci
10 Aralık 2018 Pazartesi 14:17:30

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Ne nankörü kediler akıllı duygulu temiz hayvanlardır ben de kedi sevenlerdenim, besliyorum da sokak kedilerini epey zamandır... Kutlarım..


    [ Cevap yaz ]    
KEDİM TOMM başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
8.12.2018 20:58:51
Toplam 1 yorum yapıldı
496 çoğul gösterim
329 tekil gösterim