Bir kimsenin beni yüzüme karşı methetmeye hakkı olursa, yüzüme karşı beni tenkit etmeye de hakkı olması lazımdır. BISMARK [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

NEREYE GİDİYORUZ

Giderek arsızlaşan duygularla birleşen yaşam,kendini hiç beklenmedik uçurumlarla yüzyüze buluyor. Varlıkla yokluk içerisinde mücadele etmek zorunda kalan milyonlar,bencilliğin kaçınılmaz pençesinde buluyor kendini. Geçmişin ve geleceğin hiçbir anlam ifade etmediği anların,bir yaşamı alıp sürüklediği korkunç bir dünyada yaşıyor olduk. Masmavi gökyüzünde bir uçurtma misali uçup gidiyor hayaller. Erişilmez bir peri masalı gibi nefes almak.

Gittikçe kopuyoruz sanki birbirimizden. Hiç olmadığı kadar uzağız son günlerde. Kimsenin kimseyi dinlemediği,dinlemek istemediği,bizi biz yapan değerlerin tümden ötelendiği günlük popülist bir yaşam. Birlikte yaşamanın verdiği mutluluğun yerini karanlık,sapkın ve düşmanca tavırlara bırakır oldu insanlık. Adem ile Havva’dan günümüze uzanan günahkârlık akla hayale sığmayan boyutlara ulaşmış durumda. Onca elçi ve emirler,insanlığın kötülükten kaçınmasına bir türlü mani olamamıştır.Yaratıcının insanlığa sunduğu nimetlerin adil olmayan sistemler aritmetiğinde dağılımı kendi içinde ayrı bir kaos ortamı oluşturmakta ve özünde iyilik ve paylaşmak olması gereken ınsanoğlu kötülük ve hırsızlık döngüsünde yerini iyice perçinleştirmiştir.

Dünyaya yön verdiğini zanneden kişi veya kişilerin peşinden koşan yığınlar dolu bir dünya.Okumayı,düşünmeyi ve sorgulamayı tümden yitirmiş bir insanlık nereye doğru gittiği konusunda hiçbir fikir sahibi olamaz. Kısacası sırf birileri mutlu olsun diye milyonlar mutsuz oluyor ve bu birilerinin değil milyonların suçu!!!

Etiketler: sayfam ,
NEREYE GİDİYORUZ başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

NEREYE GİDİYORUZ başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
13.1.2018 12:25:52
Toplam 0 yorum yapıldı
237 çoğul gösterim
221 tekil gösterim