Bir kimsenin beni yüzüme karşı methetmeye hakkı olursa, yüzüme karşı beni tenkit etmeye de hakkı olması lazımdır. BISMARK [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

"ÖRÜMCEK" korktun mu?Eskiden hayaller masal taşlarıyla süslenir. Çocuklar o taşlardan hayal kurardı. Uyurdu uyanırdı. Şimdi saçma sapan bir zamanın çocuklarını biz büyütüyoruz. Herkes bir eğlence bulmuş kendisine oyalanıyor. Çocuklaşan büyüklerde dahil buna. Halbuki bi içini açsan dertten dökülüyor. Biz ne ara bu kadar gamsız olduk. Dışardan iyi görünen hastalar gibi .. Beyinlerimiz uyuşmaya ve mayışmaya odaklanmış. Bir kişi ortaya bir şey atıyor kırkı peşinden gidiyor. Ulan biride sormuyor bu yapılanın mantığı ne diye.
Bana sorsalar dünyada ki en mantıklı kişi kim diye belkide karşıda ki inşaat işçisini gösteririm. Adamlar hiç değişmeden aynı mantıkla ev dikiyorlar. Nedense gelişim bir tek teknoloji üzerinden gidiyor.. Güncelleye güncelleye bitiremediniz be hayalleri. Bulsanıza şu karda güneşte çalışan biçarelere bir kolaylık.. Ama nerdee.

Belkide zaman ilerledikce ve yaş aldıkca daha çok gerilere gider oldum. Eski laflar eski adetler eski usul takılıyorum. Bak burda takılıyorum hiç olmadı bu cümleye gençlerden banada yapıştı bu cümle. Sürekli kızımla çatışıyoruz. Ara çok bi nesil farkımız yok zaten ananesiyle benimle olduğundan daha iyi anlaşıyorlar banada eski kafalı diyorlar ya neyse. Elimde olsa tüm bu yazılarıda kağıda yazarım ama bu yeryüzü canavarına hiç bir şey bırakmak istemiyorum. En son yazdıklarımıda kendimle gömdüreceğim burda kalanlarsa bu site gömülene kadar burda. Bu yönden teknoloji iyi. Zaten bende kötü demiyorum. Biz sülalecek okunu çıkarttık eminim sizdede durum öyle. Bunun bir hal çaresi yok.

Herşey erteleniyor. Sohbet erteleniyor. Kız babasıyla iki konuşmak istiyor dur şu video bitsin. Kız oyuna dalıyor unutup gidiyor. Sorunlar çözümsüz bırakılıyor. Tartışmadan ve bi karara bağlamadan kapanan konu sonra kişinin karakterine olumsuz etki olarak yapışıp kalıyor. En çokta çocuklar böyle büyümemeli bence. Bana bir günde kızım ne çok tartıştığımızı söyleyen eşim her ev böylemi diyor belkide.. Evet değil.. Çünkü diğer evlerde çocuk "anne bugün şu kızla tartıştık" anne "niye?" çocuk "ya onu beklemedim diye bana trip attı sonra" anne "boşver onu sen gel senle snap yapalım " "örümcekk korktun mu ?" "korkmadın mı?"

Bizim evde aynı örnek çocuk "anne bu gün zeyneple küstük" anne "neden?"çocuk "ya onu beklemedim diye trip yaptı" anne "şunu uzatırmısın" çocuk "tamam al" "anne "şunlarıda doğramaya başla"çocuk " ya off" anne "oflama çenen çalışırken elinde çalışsın iki işi birden yapmayı öğren. " çocuk " yapıyorum." anne "peki neden onu beklemeden gittin?" çocuk " çünkü beni sinir etti sabah" anne " o bunu bu yüzden yaptığını anlamışmıdır" çocuk " bilmiyorum ya belki " anne " yarın sabah onu bekle " "hayır beklemiycem tribini çekemem" " beklemen lazım." " ya hayır ya anne beni zorlama sana burda derdimi anlatıyorum sen onumu savunuyosun" " hayır savunmuyorum senin yaptığın yanlış ona ne için kırıldığını söylemeliydin ona bırakıp giderek ceza veremezsin. Siz birbirinize birlikte gitme sözü verdiniz böylece sen onu yarı yolda bıraktın. Ne kadar kızsanızda küssenizde bu sözü bozmayın birinize bişey olsa üzülürsünüz. Tamam mı?" çocuk " hayır ben yinede gitmiycem" anne " gideceksin yoldada herşeyi anlatacaksın" "üf anne he iyi tamam onun annesi senin gibi zorlamaz ama buarada bu bitti" "çünkü ben senin annenim. Aferin bak sinirlenince ne güzel doğramışsın" "okey kaçtım ben"
Sonuçta her sorun çözülünce tartışmada bitiyor. Biraz baş ağrısının kime zararı var ki..
GÜZ GÜLÜ

Etiketler: sayfam ,
"ÖRÜMCEK" korktun mu? başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

"ÖRÜMCEK" korktun mu? başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
13.1.2018 09:27:25
Toplam 0 yorum yapıldı
300 çoğul gösterim
292 tekil gösterim