Kendinizi temiz ve parlak tutsanız iyi edersiniz; çünkü arkasına geçip dünyayı görmeniz gereken pencere sizsiniz. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

İKİ EVLİLİK + BİR BOŞANMA= TEK KADIN

İKİ EVLİLİK + BİR BOŞANMA= TEK KADIN


Hayatı hiçbir zaman ciddiye almadım, yaşamım beni ciddiye aldığı kadar. Gönlüm hangi sokağa saptıysa o istikamete doğru ilerledim. Kimi zaman yürüyerek, çoğu da koşar adım.
Hani derler ya bu adamda şeytan tüyü var işte ben o cins bir adamdım. Sevmekten çok sevildim. Her dönemeçte ya da yokuşun başında bir güzelle karşılaştım. Hayatımın kilometre taşlarında ya onlar bana eşlik etti ya da ben onlara refakat ettim.
Çoğuna isimleriyle hiçbir zaman hitap etmedim. Gölgede kalmalıydılar sadece benim bilmem yeterliydi.
Meçhul Sevgili dedim. Meçhulün derinliklerinden çıkıp geldi. Ve geldiği gibi meçhule karışıp gitti. Hele bir tanesine çok borçlu kaldım ki bu borç ölünceye kadar ödenmez. Onun sayesinde yazar oldum romanlar yazdım, şair oldum şiirler yazdım.
Diğer bir tanesine Küçük Kentin Kayıp Kızı dedim. Ben onu görmeye gidemeyince Anadolu’nun bir ucundan kalkıp o beni görmeye geldi. İşte hayatta böyle sürprizler de oluyor.
Ama ben bu yazının adını şöyle koymaya karar verdim ‘’İki evlilik tek kadın bir boşanma’’ ve aynı yastıkta bana adanmış çeyrek asır. Kimden mi bahsediyorum tabi ki karımdan. Çocuklarımın annesinden. Ben ne zaman ölümle yaşam arasında ki çizgide dolaşırken başucumda beni bekleyen kadından.

06. 03.2017
Tuğrul Ahmet Pekel


Etiketler: sayfam ,
İKİ EVLİLİK + BİR BOŞANMA= TEK KADIN başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

İKİ EVLİLİK + BİR BOŞANMA= TEK KADIN başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
6.3.2017 21:18:50
Toplam 0 yorum yapıldı
300 çoğul gösterim
297 tekil gösterim