Hatalarımı düzelten kimse uşağım bile olsa efendim olur. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Ön Yargı

Ön yargı dediğimiz şey çok saçma. Bir insanı anlık olarak yorumlayamazsınız. Neden yorumlama ihtiyacı duyarsınız ki. Kıskançlık, çekememezlik ya da sadece kişilikleriniz öyle. Tek bir bakış, tek bir göz atma, yanından geçerken kahkaha atması bunlara dayanarak bi insanı yargılayamazsınız. Çünkü bir insanı yargılamak ne bize kalır ne de her hangi birine.
Bir birey eğer reşit olmuşsa o istediğini giyer istediğiyle takılır ve istediği yere gidebilir. İyi olsun kötü olsun bunu yargılayamazsınız. Önyargıyı engellemenin en güzel yolu empati yapmaktır. Eğer empatiniz güçlüyse siz mükemmel olmaya bir adım atmış oluyorsunuz. Mükemmel olma çabanız olmadığını biliyorum, fakat insanlık adına ve en önemlisi kendiniz adına bu yaptığınız çok olgun bir davranış. Ve bence bunu insanlara aşılamak gerek. Çünkü özellikle bizim milletimiz bu konuda çok eksik. Bunu düzeltmek için insanları bilinçlendirmek gerek.
İnsanlar değişik, insanları değiştiremezsin. İnsanlar isterse değişir...

Etiketler:


Sefa Emre LEVENT  | sefa emre  levent
14 Temmuz 2014 Pazartesi 02:21:36
    [ Cevap yaz ]    
Ön Yargı başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
14.7.2014 02:21:02
Toplam 1 yorum yapıldı
437 çoğul gösterim
423 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.