Aşk, davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki. MEVLANA [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

KUMSALDAKİ YAZILAR


Birgün dalgınım.Bir denizin sınırsız kumsa,bucaksız sahilinde.
Gitme yazıyordu.Bunu yazan bir genc vardı ve köşeye çekilmiş ağlıyordu.Belliki birisi onu bırakıp gitmişti.Dalganın yazıyı silişi gibi biride onu silmişti.Çaresizdi...Gözleri uykusuz yüzü ise düşünceliydi.
Biraz ilerleyince başka bir yazı gördüm.’Öldüm’ yazıyordu ’öldüm’.Bunu yazan epeyce yaşlıydı.Yüreği carpıntıda yüzü telaşlıydı.’Sende öleceksin’ dedi.Sesi aglamaklıydı.Düşündüm,düsündüm,düsündüm sanki o yazıyla bende öldüm.
Az ileride bir kalp çizilmişti içinde iki harf vardı.Hayatın yollarını bimiyor ama mutlulardı.Sanki dalgalara inat ediyor,dalga kalbi sildikce omlar bi daha bi daha çiziyorlardı.En sonunda sıkıldılar ve kumsalı dalgalara bıraktılar.
Durdum...ve devam ettim.Bir yazı daha geldi önüme.’Oğlum’ yazıyordu.Anladım ki bir sehit annesiydi.Oğlunu verdiği bu hayata azcık sitemkar bir haykırıstı bu.Hiç sesi çıkmıyor artık ağlamaktan kesilmişti soluğu.
Dedimki içimden bir yazıda ben yazıyım.İçimde ne varsa yaşayan, içimde ne varsa canımı acıtan, bende denize anlatayım.O içimden dökülen bir kelime vardı beni fazlasıyla anlatırdı.Bir anda su gibi kumsala dökülüverdim.Ama sadece bir kelime yazabildim.Oda suydu; SEVDİM

Etiketler:
KUMSALDAKİ YAZILAR başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

KUMSALDAKİ YAZILAR başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
11.3.2008 01:37:18
Toplam 0 yorum yapıldı
607 çoğul gösterim
601 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.