Korkusuzca söylenen bir "hayır" sırf başkalarını memnun etmek ya da zorluklardan kaçabilmek için söylenen bir "evet"ten çok daha iyi ve daha etkilidir. Gandhi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

KENDİMCE: MUTLU OLABİLMENİN YOLLARI

KENDİMCE: MUTLU OLABİLMENİN YOLLARI

ÖNCELİKLE:....Her türlü şartlar da hayata sımsıkı bağlı olmaktır...ufacık şeylerden memnun olup yetinebilmektir...iyi düşünüp iyi görmektir...hayvanları sevmek...olumsuz insanlara karşı temkinli olmaktır...zaman zaman kendini şımartıp ödüllendirmektir...gülümsemek, gülebilmektir...zorluklarla mücadele edip ayakta kalabilmektir...doğru bildiğin yoldan şaşmayıp başkaları tarafından sindirilememektir...aciz olmamaktır... kendine güvenmek ve bu güveni yansıtmaktır... sosyal olmak...el becerileri öğrenmek, yaptıklarını hediye etmektir... paylaşmayı bilmektir...(tabii adamına göre, enayi durumuna düşmeden.. bu günkü şartlarda) hatalarınla, güzel olmayan tarafınla da kendini sevmektir...araştırmak, öğrenmek için çaba sarfetmektir...kendinle dalga geçip sakarlığına gülebilmektir.


NURGÜL SOYDAN

Etiketler:


dost46  | haydar Uzun
15 Eylül 2012 Cumartesi 19:11:37


Her nesnenin bir sonucu elbette vardır...Hangi gün doğmadı kı, karanlığın sonu olmasın.O karanlıklarda mücadele veren özgür insanları savaşı bitmedi ki!!!!!!
Hayatı bilen ve hayatın zorluklarını bire bir yaşayıp,evrensel bir bütünlük anlayışıyla kendisini, tüm insanlara armağan edip özgürlük savaşını verip,yaşamanın tüm güzelliklerinden kendini mahrum bırakıp,ahlak anlayışıyla özdeşerek yaşama savaşını veren insanların sonucu ise karanlık perdeleri yırtıp gün ışığına çıkarmasını bilene ne dersin can dostum.Beni yaşanmamışlığın özleminden çekip özlemlerin denizinde daha nice özlemleri aheste aheste çeken birinin yüreğine ilaç olabiliyor musunuz?
Hangi maviliğin güzelliğine beni atıyorsunuz?

"Geç fark ettim taşın sert olduğunu su insanı boğar ateş yakarmış"
Külleri savrulan o yüreğe ne dersiniz can dostum.....
Sevgi ve selamlarımla....


    [ Cevap yaz ]    

Ümit Ağacı  | Hikmet Yurdaer
15 Eylül 2012 Cumartesi 09:53:13
Sevgi, insanlara verilen en şahane duygudur, tamamen pozitif duygulardır.
Fedakârlık, hoşgörü, anlayış, sabır, şefkattir. Kendini karşındakini yerine
Koymaktır, özlemek ve özgür bırakmaktır.
Sevgi, korkusuzluktur, huzurdur, sevinçtir, hafiflik hissetmektir.
Sevgi, bağışlamak, affetmektir.
Sevgi, yüce bir duygudur.

Anlam yüklü değerli paylaşımınızı yürekten kutluyorum. Saygı ve sevgi ile kalın.

    [ Cevap yaz ]    
KENDİMCE: MUTLU OLABİLMENİN YOLLARI başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
15.9.2012 01:31:55
Toplam 2 yorum yapıldı
576 çoğul gösterim
538 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.