Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Sinop Kitabı - Sinop Kitapları

Sinop konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sinop kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İsmail Deniz

Çatı Kitapları

Sinop’u Strabon anlatır: “… Palamut en önemli balığıdır...”, Cevat Ulunay iki bin yıl sonra yazar: “Oynamayan balığı ölmüş kabul ediyorlar ve ölü balık diye yemiyorlar…” Şeytanın oğlunun doğduğu bu yeri ise; “günün asla açık ve güneşin parlak olmadığı, gökyüzünden bulutların hiç e..»»
Scott Redford

Koç Üniversitesi Yayınları

Bu kitap, Sinop içkalesindeki Selçuklu yazıtlarını yeniden gündeme getiriyor ve inceliyor. İlk defa geçen yüzyılın başında yayımlanan bu yazıtlar, Selçuklu Sultanlığı’nın on üçüncü yüzyıldaki önemli biçimlenme dönemine ait kâtibi, idari ve mimari pratiklere bir pencere açıyor. Sinop içkalesindeki tümü de 1215’in yazında beş aylık bir dönemde yapılan on altı yazıt, Selçuklu elitinin iş başında old..»»
Osman Çağlar

Doğan Kitap

Kadıköylü Osman Efendi, Trabzonlu Osman Efendi, Üsküdarlı Ali Reis, Trabzonlu Rıfat Reis, Göreleli Yusuf, Erzincanlı Salih, Rizeli Recep Kâhya, İstanbullu Avram Efendi, Trabzonlu Osman Bey, Üstteğmen Tevetoğlu Dursun Ali ve diğerleri...

Alemdar kurtarma gemisini, Milli Mücadele`ye katılmak üzere, işgal altındaki İstanbul`dan Karadeniz`e kaçıran sıra neferlerinden birkaçı...

Kurtuluş Sav..»»

Onat Kutlar

Yapı Kredi Yayınları

"Sinema bizden Onat Kutları çaldı. İyi oldu diyemiyorum. Ama kötü oldu da diyemiyorum. Sinematek serüveniyle, genç sinemacılarla olan yakın ilişkileriyle, sinema yazılarıyla ve özellikle senaryo çalışmalarıyla, sanırım edebiyata yaptığı katkıların çok daha üzerinde ve çok daha yararlı katkılarda bulundu Türk sinemasına. Şunu da ekleyeyim ki Onat, sağlığında senaryolarını kitaplaştırmayı düşünmüş a..»»
Besim Özcan

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Prof. Dr. Besim Özcan tarafından kapsamlı araştırmalar ve uzun süreli yoğun çalışmalar sonucu oluşturulan *** Sinop Deniz Felaketi*** isimli eser; daha önce bir bütün halinde herhangi bir kaynakta bulunmayan ve 30 Kasım 1853'te meydana gelen Sinop Baskını olayını öncesi ve sonrasına olan etkileriyle birlikte ortaya koymayı amaçlıyor. Kitap; ***Sinop'un Coğrafi ve Tarihi Konumu, Sinop ..»»
Nazım Sılacı

Kurgu Kültür

Dipten gelen bir dalga olarak zuhur edip memleketi sarsmakla kalmayıp, sınırları aşarak uluslararası alanda da etkiler yaratan bu isyan daha şimdiden sosyolojik, kültürel ve siyasal olarak incelenmesi gereken yüzlerce imge, pratik, kavram, soru ve cevap biriktirdi. ***Soğuk Savaş*** algısının dışında, devletle ***sıcak temas*** pratiği olarak da gelişen bu pratik, ironik olarak isyanı oluşturan **..»»
Yılmaz Sezgin

Aram Yayınları

SINOP'TA IDAM GECELERI»»
Tolga Ersoy

Sorun Yayınları

Sinop’un Hanı Arka Kapak Yazısı: 1997. Katillerinin, hırsızların, halk ve insanlık düşmanlarının serbestçe gezindiği; düşünenlerin, aydınların, ve devrimcilerin cezaevlerini doldurduğu bir ülke! Tüm ülke giderek bir cezaevine dönüşüyor, sanki demokrasi denilen şey cezaevi sınırlarının genişliği ile bağlantılı. Dönem, artık bir cezaevinin simgeleştiği dönem değil: Türkiye cezaevi! Oysa eskiden ..»»
Melek Kırıcı

Cevahir Yayınları

Sen Irmak Tanrısı Osopos'un Güzeller güzeli asil kızı Sinope Ben Saim'den ve Sündüs'ten doğma Kalyon aralığında dünyaya gelen melâike Sen Zeus'un deli divane âşık olduğu Aklını başından çalan, gönlünü çelen kadın Ben hayata taş merdivenlerden başlayan Sinoplu Mehmet Ebülüdağ'ın torunu: Melek Kumsala uzanmış kadın gibi güzeldir Sinop Senin tahtına Karadeniz'in yemyeşil kıyıları Benim ba..»»
Yılmaz Yavuz

Akis Kitap

Arka Kapak Yazısı        Kepenkleri yarı kaldırılmış loş meyhaneleri, müşterisiz, boş dükkanları sessiz, uykulu evler ile gündüzleri hareketsiz, şamatasız duran bu sokak, akşama doğru, meydana balık sergileri kurulduktan istiridye işportaları dizildikten sonra ahali uğultu ile dolar; satıcıların çığırtkanlıkları, alıcıların kavgacı hazırlıkları ve bunların arasında do..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.