Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Övül Kitabı - Övül Kitapları

Övül konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Övül kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hidayet Karakuş

Bilgi Yayınevi

`Bahçeden Kovulan Çiçek`, dört öyküden oluşan, zevkle okunacak bir kitap. Hidayet Karakuş`un duru Türkçesiyle yazdığı öyküler, çocuklarımızı bitkilere ve hayvanlara daha çok yaklaştırıyor. Doğaseverliğin önemini vurguluyor. Bir çiçek bahçeden niye kovulur? Yanıtını merak eden çocuklarımızı, eğlenceli kitabımızın satırlarına bekliyoruz. Cavit Yaren sizler için resimledi. »»
Özer Şenödeyici

Gece Kitaplığı

Suretini muhatabımdan alarak yarattığım hayalî sevgili ile gerçeği karıştırmamaya özen göstermem gerekir. Çünkü benim ona bahşettiğim mertebe ve atfettiğim olağanüstü özellikler aslında bir kurgudan ibarettir. O, asla o olamayacaktır. ... İnsan iradesinin en üstün ve en saf hâli aşkta gizlidir. Aşk, Âdem`in yasak elmayı tercih edişidir. Aşk, iradenin şahlanışıdır. Aşk, toprak ve sudan yapılmış bi..»»
Özer Şenödeyici

Kesit Yayınları

Her şeyden önce yazmanın ve yazdığını paylaşmanın yürek istediğini belirtmek isterim. O yürek bana bezm-i elestte bahşedildi. Öyle ki onu dağlara yüklediler, taşıyamadı. Hikâyeciliğin, “kıssadan hisse çıkarmak” gibi bir amacı olmadığını düşünenlerdenim. Yine aynı şekilde, hikâye adı altında anı parçaları satanların yazdıklarından da haz almam. Ahbabım, yazdıklarında beni bulacaktır elb..»»
John Milton

Pegasus Yayınları

Ey Yaratılanların en güzeli, Tanrı`nın yarattıklarının

Sonuncu en iyisi, gözün görebileceği, aklın düşünebileceği en güzel şey,

Kutsal, tatlı kadın! Nasıl böyle birden kaybettin kendini,

Soldun ve ölüme yaklaştın? Yasağı nasıl ihlal ettin,

Yasak kutsal meyveyi nasıl kopardın? Seni lanetli bir düşman kandırdı,

Ama kim bilmiyorum ve seninle beraber ben de mahvoldum;

H..»»

Isaac Deutscher

Alfa Yayıncılık

Machiavelli’ye göre, bütün silahlı peygamberler galip gelmiş, silahsızlar mağlup olmuşlardır. Deutscher, Troçki’nin, çağımızın en büyük devriminde nasıl silahsız olarak galip geldiğini, daha sonra ise zafer kazanmış, zırhının altında ezilen silahlı bir komutan olarak karşımıza çıktığını, ardından da sürgün ve ölüm yıllarını anlatıyor. Machiavelli’nin, bütün silahlı pey..»»
Yaşar Çabuklu

Metis Yayınları

Edebiyat Dışı / Genel»»
Emin Çölaşan

Bilgi Yayınevi

Türkiye’nin en çok okunan gazetecilerinden Emin Çölaşan KOVULDUK EY HALKIM UNUTMA BİZİ adlı bu kitabında, 22 yıl emek verdiği, en çok okunan köşe yazarı olduğu ve tirajına büyük katkı sağladığı Hürriyet gazetesinde AKP iktidarı döneminde neler olduğunu, nasıl kovulduğunu, kovulma öncesinde ve sonrasında yaşadıklarını anlatıyor.

Yazar Yaşamöyküsü:

Ankara’da doğan ve ODTÜ İdari İliml..»»

Arzu Bahar

Alakarga

Bu ‘Kovulmadım, ben ayrıldım’ da nasıl bir kompleksin sonucuysa artık. Çalışan grubunun en severek, en ağzı dolu dolu söylediği, tek övünç kaynağı sözdür bu. O güne kadar emir aldığı patrona son sözü söylemenin verdiği zevkle söyler: ‘Kovulmadım, ben ayrıldım!’ Halbuki ne yani? Sonuçta artık işsiz misin? İşsizsin. Eee? Ne fark etti şimdi? Öyle uzun yıllar çalışmadıysan t..»»
Ali Ayçil

Timaş Yayınları

"Koltuğuma yaslanırken, 'şimdi ben bu otobüste, yirmi bir numaralı kendimin kâşifiyim,' diye geçirdim içimden. 'Bilet kesen kadın, on iki saat boyunca uzaktaki bir şehre değil de, yalnızca uzaktaki kendime seyahat edeceğimi bilmiyor. Şu hiçbir yere kaydedilmemiş günlüğün yaprakları aralandıkça, bir kez daha, kurumuş bir ç..»»
Kritovulos

Heyamola Yayınları

Mihail Kritovulos İmrozlu'dur ve son devir Bizans ve Osmanlı'nın İstanbul (Konstantiniyye) döneminin ilk Helen asıllı tarihçisi olup; büyük hükümdarın Helen kültürüne ve tarihine olan yakın ilgisini ve bilgisini ondan öğreniyoruz ve aynı zamanda da fethin bir dönemi kapatıp öbürünü açtığını ama medeniyetlerin bir uzlaşma içinde devamlılık sağladığını bu parlak üslupla şahid oluyoruz. ..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.