Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Oluk Kitabı - Oluk Kitapları

Oluk konu başlığında toplam 75 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Oluk kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Yusuf Bilge

Akıl Fikir Yayınları

Düşünen başların çilesi bitmez, Dağlar doruğunda duman bulunur; Her derdin çaresi kendi özünden, Arasan, aktarsan derman bulunur!.. Ezel sırlarının örgüsü bizde, Yorumu, yöntemi, görgüsü bizde, Buna rağmen gönül bir kırık ayna, İnsan olgusunda hüsran bulunur... (Tanıtım Bülteninden) »»
Claudio Nizzi

Oğlak Yayıncılık

Sabırsızlıkla bekleyen hayranlarını yepyeni Teks maceralarıyla buluşturuyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Cemal Kutay

İklim Yayıncılık

Soru-Cevaplı

Mustafa Kemal`in Yaşantısı

Şahsiyeti

Bıraktığı İzlenimleri»»

Cemal Kutay

İklim Yayınları

Çok iyi biliyorum ki, böylesine bir konuyu kitaplaştırmak, herşeyden önce haddini bilmek yeterliliğidir. Ben Cemal Kutay, Atatürk'ün Hakimiyet-i Milliye'sinden bugünlere erişebilmiş son kalemim. 68 yıl arasız emekle 183 kitap verdim. Büyük bölümünde Mustafa Kemal doğrudan/dolaylı temel yeri tutar. 92 yaşındayım. Gözlerim rahat göremiyor kulaklarım rahat duyamıyor. Elinizdeki kit..»»
Merve Tuba Ayyıldız

Serencam

“Mesafeler bile zifiriye soyunmuşken, Ne gerek var güneşe, aya Gece yanan lambaya… Kokun burnumda asılı bir hızma. Engin gökyüzünde müeccel yıldızlar, Bitmeyen kuyruk var adeta. Sıra gelecek biliyorum Hem sana Hem de bana .” Gözlerinizde kaybolduklarınızın, sizi bulmasını mı bekliyorsunuz? İlana gerek yok. Bir Ssoluktabinbir Nefes’te hangi şiir kesiyorsa sesinizi oral..»»
Ian Crofton

Say Yayınları

Bilim baş döndürücü bir hızla gelişirken dünya tarihinin canlıların evrimiyle ve canlıların evriminin de evrenin oluşumuyla çok yakından ilintili olduğu apaçık ortaya çıkıyor. İnsanın ve uygarlığın doğuşu ile gelişimini iyi anlayabilmek için evrenin nasıl meydana geldiğini, yıldız ve gezegenlerin nasıl oluştuğunu, Dünya’nın neden yaşamın ortaya çıkmasına elverişli koşull..»»
Hamza Yardımcıoğlu

Şira Yayınları

Bu kitapta, zor gibi görünen konular herkesin kolayca anlayabileceği şekilde hazırlanmıştır. Uzay - zaman - karadelik - akdelik - paralel evrenler - atom - atomaltı - kuant - yıldızlar - gezegenler mikro ve makro evrenin tüm gizemleri... Evrenin en büyük galaksilerinden, en küçük atom altı parçacıklara kadar merak edilen her şeyi açıklayan ve özgün çizimlerle zenginleştirilmiş bir kitap,..»»
Hamza Yardımcıoğlu

Şira Yayınları

Bu kitapta, zor gibi görünen konular herkesin kolayca anlayabileceği şekilde hazırlanmıştır. Uzay - zaman - karadelik - akdelik - paralel evrenler - atom - atomaltı - kuant - yıldızlar - gezegenler mikro ve makro evrenin tüm gizemleri... Evrenin en büyük galaksilerinden, en küçük atom altı parçacıklara kadar merak edilen her şeyi açıklayan ve özgün çizimlerle zenginleştirilmiş bir kitap, her z..»»
Kolektif

Yordam - Bir Solukta Klasikler Dizisi

“Bir Solukta Klasikler” dizisinden çıkan yirmi kitabımızı set halinde de okurlarımızın dikkatine sunuyoruz. Usta işi çevirileri, cebe sığan boyutları ve çok uygun fiyatlarıyla okurları klasiklerle yeniden buluşturan sette yer alan yirmi kitap şöyle sıralanıyor:Nuri Yıldırım’ın Rusçadan yaptığı yeni çeviriyle Gogol’ün Palto’su, yine Gogol’den Hasan Âli Ediz çevirisiyle Portre ve Mayıs Gecesi. Ha..»»
Ali Murat Kırık

Cinius

BİR SOLUKTA TARİH serisinin ilk kitabını yayımlayarak okurlarıyla buluşan yazar,  akıcı,  keyifli ve yer yer esprili anlatımıyla Türk, Osmanlı, İslam, Avrupa ve Asya tarihi ekseninde birbirinden ilginç konuları farklı bir perspektiften yorumluyor. Günümüzde hâlâ cevapları aranan, - Hitler neden Türkiye’ye saldırmadı? - Şehzade Mustafa hayatta kalsaydı ne olurdu? - Ge..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.