Şeref, kumsalı olmayan arızalı bir adadır; bir bırakırsak bir daha geri dönemeyiz. BOiLEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Olga Kitabı - Olga Kitapları

Olga konu başlığında toplam 17 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Olga kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Simon Hutton

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Yiyecek karneleri, bahçeler. Zafere kadar mücadele. Akıllı Tolga savaşla ilgili her şeyi biliyordu. Bilmediği tek şey savaşın uzun zaman önce sona erdiğiyidi. Savaş sırasında üzerine düşeni yapmaya kararlı olan Tolga, kendi sebzelerini yetiştirmeye karar verir. Ama daha önce bir şey yetiştirmemiştir ve zorlu bir mücadele onu beklemektedir. Tolga bahçe işlerinde başarılı olabilecek midir? Elbette ..»»
Simon Hutton

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Yeni bir dinozor keşfeden çocuk! Dinozor uzmanı! Harika bir kitap yazdı! Tolga bu üçünü de yapmak istiyordu. Çok akıllı ve yetenekli bir çocuktu, ama bu işler göründüğü kadar kolay değildi. Önce harika bir dinozor öyküsü yazması gerekiyordu. Yazmaya çalıştıkça, kafası daha da ka..»»
Faysal Okan Atasoy

Türk Dil Kurumu Yayınları

Arka Kapak Yazısı     Kırım Yurtına ve Ol Taraflarga Dair Bolgan Yarlıglar ve Hatlar adlı eserin çeviri yazı (transkripsiyon) ve dizininden oluşan bu eser, giriş, metin ve dizin bölümlerinden oluşur. Eserde yer alan, Kırım Hanlığının 1520-1742 yılları arasında gönderdiği ve komşu devletlerinden aldığı resmî mektuplar Hanlığın tarihi ve Kırım Tatarcası üzerine yapılac..»»
Genevieve Brisac

Hayy Kitap

Sıradan günlere renk katmak Olga'nın işi! Olga'nın maceraları iki eğlenceli öyküyle başlıyor! Olga iki çocuklu bir ailenin küçük kızı. Esther adında bir ablası var. Bir pazar sabahı ailece evdeler. Bildiğiniz tatil günü işte. Az didişme, biraz can sıkıntısı, biraz oyun, biraz okul hazırlığıyla geçecek... zannettiyseniz yanıldınız! Olga hiç durur mu, aklına gelenleri bir bir uyguluyor..»»
Genevieve Brisac

Hayy Kitap

Olga iki çocuklu bir ailenin küçük kızı. Okula başlayalı bir hafta olmuş ama alışması pek kolay olmayacak gibi. Ona göre okul hiç eğlenceli değil. Ne oyuncaklarını götürebiliyor ne de çiklet çiğneyebiliyor. Bir de öğretmeninden peş peşe uyarılar gelmeye başlamaz mı! Olga'nın bir an önce işleri yoluna koyması gere..»»
A. F. Veltman

Pergole

Rusça roman, Rusça kitap, Rus edebiyatının romancı ve şairi Alexander Fomichev Veltman’ın en çok sevilen eseridir. Rusya, Belarus, Ermenistan,Ukrayna, Asya ve Slav ülkelerinde tiyatroları oynanan, eskimeyen bir yapıttır. Bu eser tamamen Rus alfabesiyle yazılmış Rusça kitaptır, Türkçe çeviri değildir. ? ??????? ??????????? ???????? ?????????? ???? ?????????? ?????? ?????..»»
Hatice Alptekin

Dünya Kitapları

TERS AKIYORDU VOLGA»»
Hatice Alptekin

Dünya Yayıncılık

Hatice Alptekin’in yazgısı, babası Tufan Çiloğlu’nun 1918 yılında Sarıkamış bozgununda Ruslara esir düşmesiyle, henüz doğmadan şekillenmeye başlıyor. Babası savaş esirliğinden kurtulduktan sonra Güney Rusya’da bir Türki köyüne yerleşiyor. Zeki ve bilgili bir din adamı olduğu için köylüler onu benimsiyor, çocuklarına öğretmen yapıyor ve bir kızlarıyla evlendiriyorlar. Böylece Tuf..»»
Tolga Özenç Özençel

Mitos Boyut Yayınları

Barsisa, Mevlana’nın yedi öğüdünün bulunduğu  Mecalis-i Seb’a adlı eserin birinci meclisinde geçen kısa anektottan uyarlanmış, günah kavramına odaklanan, insanın “içindeki ışığa üflemesiyle” karanlıkta kendini ‘göreceği’ metaforu üzerine kurulmuş bir oyun. Evcil, bir kentin varoşunda küçük evinde yaşayan Seda’nın yarattığı, yaratmak zorunda kaldığı dünyasında, yaşadığ..»»
Abdullah Turhan

Özer Sahaf ve Yayıncılık

Uzun kılıçlı kahramanımız tolga Cengiz Han'ın buyruğu doğrultusunda Cengiz Han'a başkaldıran kerayit'lerle mücadeleye girişir, Karluk beyi'nin haksızlıklarına isyan edip kerayit'lere katılmaması için mücadeleye girişir. (Tanıtım Bülteninden) »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.