NEDİR?

48.176 terim terim kayıtlı.

Merve kavakçı

Merve kavakçı sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
Merve kavakçı terimi E-Robot tarafından 7.2.2008 tarihinde ekledi.
Merve kavakçı şiirleri Merve kavakçı kitabı

Yorumlar
laledevri
11 Nisan 2008 Cuma 13:58:47
amaç? zaten belli değil mi?
laik demokratik düzene,Atatürk ün kurmuş olduğu Cumhurıyete karşı gelerek sen nesin senin meclisin ne ki ben istediğim şekilde girerim
mantığıyla milletvekilliği yapmaya çalıştı ama BAŞARAMADI.

o vatandaşlıktan çıkarılmadı zaten Türk vatandaşı değildi.
egedeniz
10 Nisan 2008 Perşembe 23:18:29
Yapılanlatın haklı yada haksız olduğunu söyleme cesaretim var. Yok sanmayın, ancak ilk yorumu yaparak siyasi hava estirmek istemedim. Ben haklılar yada haksızlar deseydim, karşıt fikirliler bana yüklenirdi. Ayrıca Merve Kavakçının ne amaç uğruna meclise o halde girdiğini bile bilmiyorum. Yorum yapamam, yapmak istemem. Halk ve meclis kararını verdi zaten.
mami23
10 Nisan 2008 Perşembe 00:02:18
iğrenç ötesi
elie
9 Nisan 2008 Çarşamba 19:05:35
yorumsuz bırakamayacağım bir konuydu....

Şahsiyet 1.Amerikan vatandaşıydı.
2.Onu simge olarak görüp kullanan erkeklerin kuklasıydı.

Asıl önemlisi türbanı dikkat edin başörtüsü demedim...
Simgeleri türbandır halk diliyle sıkmabaş, bunu bir özgürlük olarak görmektedir.(Tüm bunlar bizde yoktur arap kültüründen sonra gerçekleşmiştir.)Ne yazık ki farkında değiller Ulu önder Atatürk onlara 1934 yılında; en çağdaş, en demokrat ve en özgür ülke diye geçinen Fransa'dan yıllar önce vermiştir.
Atatürk kadınlara Orta Asya'da Türk kadınlarına verilen değerin de üstünde bir kıymetli bir konum bırakmak istemiştir.Kadınlarımızın;öğretmen, doktor, pilot, hakim vb. olmalarını istemiştir.Çünkü kendilerini temsil ve ifade etmeleri için bunlar gerekleridir.Cumhuriyeti çağdaş medeniyetin varlığını bir ülkede gösteren erkekler değil kadınlardır.Şİmdi eve kapatılan kadınlarımızı düşünün koyun muamelesi gören sadece oy atmak için seçim günlerinde erkeğinin istediği yere oyunu veren düşünmesi yasak olan sadece doğurma görevi yükletilen kadınlarımız....
Ben ben bir erkek olarak üzülüyorum.Kimbilir giderek daha da kapatılan kadınlarımızı yattığı yerden gören Atamızı düşünmek dahi istemiyorum.

Saygılarımla

gri
9 Nisan 2008 Çarşamba 10:15:48
Yukarıda yapılan tanım ve yorumların tamamına YAZIK diyorum... duyumların kesin gerçek kabul edildiği, zannetmelerin hüküm verdiği manüplatif bir halk haline nasıl da getirildik. İlginç yanı şiir severlerin bile... "Türkiyeyi karıştıran, değer istismarcısı, ikbal arayan... vs.. ha..? yazık... İlk yorumu yapan arkadaş keşke yapılanların haklı mı haksız mı olduğunu söyleme cesaretin de olabilseydi....
bahadır
7 Nisan 2008 Pazartesi 21:37:59
Türkiye'yi karıştıran ismini bile anmak istemediğim bir şahsiyet.Gerginlikçi...
varol
7 Nisan 2008 Pazartesi 17:45:05
Türk milletinin samimi duygularla sahip çıktığı değerlerini, siyaset malzemesi
yaparak ikbal arayanlardan biri.Sonu başı bilinen maceralarda kendi ikbali uğruna,
veya dahil olduğu gurubun ikbali uğruna millete nasıl zarar verildiğine bir örnek...
laledevri
7 Nisan 2008 Pazartesi 16:05:31
Türk vatandaşı bile olmayıp Türk Meclisinde vekillik yapmaya çalışmış bir zamanların şarlatanı.
ömür
7 Nisan 2008 Pazartesi 12:09:40
polimagazinsel....
noa
6 Nisan 2008 Pazar 21:25:04

Dini alıp bir rejim malzemesi edenlerin hesaplamaları gereken bir emsal. Amerika'da yüklüce bir para ile bir ev, bir koca, bir iş sahibi olmak isteyenlerin izlemesi gereken bir yol.
egedeniz
5 Nisan 2008 Cumartesi 22:46:49
1999 da Ecevit tarafından azarlanan ardından da milletvekilleri tarafından protesto edilerek meclisten atılan başortülü bir bayan. Meclise başörtüsüyle girdiği için önce milletvekilliğinden çıkarıldı, sonra vatandaşlıktan çıkarıldı ve en sonunda da sınırdışı edildi bildiğim kadarıyla.
Bir insanın hak edebileceği en büyük aşağılanmaya maruz kaldı.
Ona yapılan şeyin haklı olup olmadığını söylemek istemiyorum...
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.