Sevgi bir inanç davranışıdır. İnancı az olanın sevgisi de azdır. ERİCH FROMM [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Muzaffer Kitabı - Muzaffer Kitapları

Muzaffer konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Muzaffer kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Şükran Çelik

Belge Yayınları

Muzaffer Oruçoğlu için hazırlanan bu kitap, bir “belgelik” özelliğini taşıyor; Oruçoğlu çevresinde oluşan yakın tarihin sayfaları da denebilir. Yazıların çoğu anılara yaslanıyor. Doğal bir şey bu; yakın geçmişin bıraktığı değerli anılar, aynı zamanda bir onur belgesidir. Kitabın Oruçoğlu’nun yaşadığı zaman diliminde yayımlanması, belgeliğin doğrulanmasını sağladığı kadar..»»
Nezihe Araz

Dünya Kitapları

FATIH`IN ICSEL DUNYASI EL MUZAFFER DAIMA»»
Muallim Naci

Everest Yayınları

Muallim Naci, Mehmed Muzaffer Mecmuası’na bir roman içinde roman olarak başlar. Fakat ne yapacağını bir türlü bilemez. Önce Şeyh Gâlib ardından Âzâde Gâlib’den bahsederken araya bir sürü malumat sokar. Unutulmamalıdır ki o, Ahmet Mithat’ın öğrencilerindendir. Ardından yeni edebiyatı ve kendi neslinde yeninin ne olduğunu anlatmak için bir hocanın ağzından konuşur, sonra b..»»
Muzaffer İzgü

Bilge Yayınevi

Muzaffer İzgü Anneannem Serisi 20 Kitap 1-Anneannem Askere Gidiyor 2-Anneannem Bulutları Boyuyor 3-Anneannem Cankurtaran 4-Anneannem Dans Kraliçesi 5-Anneannem Gelin Oldu 6-Anneannem Hayvanlar Arasında 7-Anneannem Sihirbaz 8-Anneannem Süsleniyor 9-Anneannemin Apartman Kuzusu 10-Anneannemin Bebeği 11-Anneannemin Cep Telefonu 12..»»
Kolektif

İletişim Yayınları

Muzaffer Şerif`in (Başoğlu) adı Türkiye`de daha çok, 1948`deki "Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Olayları" vesilesiyle geçer. "Komünistlik" karalamasıyla cadı avına maruz bırakılan ve üniversiteden uzaklaştırılan akademisyenlerden biridir. Şerif, bu olayın ardından Türkiye`den ayrılmıştır. Onun uluslararası sosyal psikoloji literatüründe saygın bir yer kaplayan ve artık Muzafer Sherif olarak anı..»»

Metin Soylu

Truva Yayınları

İşte O Kanlı Mektup! 6 Nisanda Felahiye mevzilerinde çok şiddetli çatışmalar oluyordu. Yüzbaşı Mehmet Muzaffer de bu çatışmaların ortasında kalmıştı. Şehirde sokak savaşı tüm şiddetiyle devam ediyordu. Kurşunların nereden geleceği belirsizdi. Yüzbaşı Mehmet Muzaffer uzun boyuyla göz dolduruyordu. Âdeta mavi gözlü bir devi andırıyordu… Sonra ne olduysa Yüzbaşı Mehmet Muzaffer sokağa daldı, ku..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.