Bin aşığın var senin, ben bin birincisiyim. Onların işlerini yoluna koymadan bana gelmiyorsun. Suzenî [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Metropol Kitabı - Metropol Kitapları

Metropol konu başlığında toplam 22 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Metropol kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mustafa Delioğlu (Resimleyen)Nermin Şenol Kalyoncu

Ceylan Yayıncılık

…Günlerden Salı. 22 Mayıs 2012. Bugün öğretmenimiz okul gezisi düzenlendiğini söyledi. Beşinci sınıf olarak, Torbalı İlkokulu son sınıf öğrencileri, beş şube Metropolis'e gidecekmiş. Neden Metropolis? Metropolis, Torbalı'dan birkaç kilometre uzaklıkta. İstesek oraya her zaman gidebiliriz. Ben ve arkadaşlarım, Metropolis'e gitmek yerine Kuşadası'na gitmeyi tercih ediyorduk. Gidemeyeceğimiz bir yer ..»»
Emrullah Erdinç

Alfa Yayınları

Bir Metropol Hikayesi "Burçin Bircan" »»
Kemal Görmez

Odak Yayınevi

Ankara'nın milattan önce 8. yüzyılda Frigya Kralı Kordios tarafından kurulduğu sanılmaktadır. Türkiye'nin en eski kentlerinden biridir. Kurulduğundan bu yana sürekli yerleşme alanı olan Ankara'nın, tarih içinde adından çok fazla değişikliğe uğramadığı bilinmektedir. Anküra, Ankira, Angora gibi birbirine çok yakın isimlerden sonra, Osmanlı İmparatorluğundan bu yana resmen Ankara ismi k..»»
Kemal Görmez

Odak Yayınevi

Ankara'nın milattan önce IIX. yüzyılda Frigya Kralı Kordios tarafından kurulduğu sanılmaktadır. Türkiye'nin en eski kentlerinden biridir. Kurulduğundan bu yana sürekli yerleşme alanı olarak kalmış Anadolu kentlerinden biri olan Ankara'nın, tarih içinde adının da çok fazla değişikliğe uğramadığı bilinmektedir. Anküra, Ankira, Angora gibi bi..»»
Kemal Görmez

Oda Yayınları

ANKARA BIR METROPOL KENT SOSYAL YAPI-KIMLIK-YASAM»»
İhsan Bilgin

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Sergi-Katalog»»
Volkan Aytar

Leyla ile Mecnun Yayıncılık

Genelde büyük bir kenti, bir ülkenin başat bir şehrini ifade etmek için kullanılan; değişik kıstaslara göre farklı ve çoğu zaman kafa karıştıran anlamlara gelen ***metropol*** terimi, zamanla dünya ekonomisinin, yerel ve küresel güç ilişkilerinin düğüm noktalarını da çağrıştırır bir konuma gelmiştir. Ama artık metropolü nüfus büyüklüğü ve yoğunluğu kıstasının, ya da ekonomi ve finans ..»»
Ufuk Ayhan

Kripto Kitaplar

Dünya, yaklaşık son yirmi yıldır hızlı bir değişim sürecinden geçmektedir. Küreselleşme ile ortaya çıkan ve 20`nci yüzyılın son çeyreğine damgasını vuran çok yönlü değişim dinamikleri, 21`inci yüzyılın başlaması ile birlikte yeni bir çehre kazanan dünya düzeninin de temel dayanaklarını oluşturmuşlardır. Yaşanmakta olan küresel değişim, sadece belirli bir coğrafî bölge veya toplumla sınırlı deği..»»

Ferin Batman

Hayy Kitap

Hastalıklardan ve fazla kilolardan kurtaran 'top' formüller bu kitapta! Şehir insanının işi zor! Yıpranma katsayıları çok yüksek. İş stresi, trafik ve çevresel kirlilik bir yandan, teknolojinin türevi radyasyona maruz kalma diğer yandan sıkıştırıyor onları. Sağlık hizmetlerine ulaşma açısından şanslı olsalar da, sağlıklarını korumakta güçlük çekiyorlar. Erken yaşlanıyorlar ve belli organlarda h..»»
İsahag Uygar Eskiciyan

Alakarga

İsahag Uygar Eskiciyan, ilk kitabı Pause Anıtı ile okurlarımızın büyük ilgisini çekmişti. Yeni öykü kitabı Metropol Ninnisi, 2015 Selçuk Baran Öykü Ödülü ile onurlandırılan Eskiciyan, kaldığı yerden devam ediyor: Yaşamın her alanı, öykücü için, deyim yerindeyse ***hedeftir***. Gizli köşelerde işlenen masum suçlar, ev içlerinde yaşanan ailevi ***şirinlikler***, devlet eliyle sürdürülen katlanılmaz ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.