Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Meryem Kitabı - Meryem Kitapları

Meryem konu başlığında toplam 35 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Meryem kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Thomas Gordon

Beyaz Balina Yayınları

13. Havari, Hz. İsa`ya gönülden bağlı olan gizemli bir kadının, Mecdelli Meryem`in detaylı biyografisidir. Hz. İsa`nın en sadık takipçisi olan bu kadının adı, sadık ve tutkulu, hem günahkar hem de aziz olan bir kadının imajını çağrıştırmaktadır. Onun Hz. İsa ile ilişkisi hakkında sık sık uç noktalara varan spekülasyonlar, ciltlerce kitap doldurmuştur. Gordon Thomas, bu kitabında bütün yazıns..»»
Lale Müldür

Yapı Kredi Yayınları

Lâle Müldür’den Buhurumeryem Geçen yıl yayımladığımız Kuzey Defterleri’nden sonra Buhurumeryem de toplu şiirleri dışında ayrı basım olarak okurlarıyla buluşuyor. İlk baskısı 1994 yılında yapılan Buhurumeryem’de Lâle Müldür’ün en sevilen ve unutulmaz şiirleri var.   bir gün sokakta beni göreceksin, hiç anlamayacaksın beni yedi uyuyanlardan biri sanacaksın yine de pardös..»»
Bülent Akın

Horasan Yayınları

Âşıklık geleneği ve halk şairliği, sözlü kültürümüzün geçmişten günümüze aktarımında şüphesiz çok önemli bir role sahiptir. Bu geleneğin bugün Anadolu'nun muhtelif yerlerinde halen sürdürülüyor olması gelecek kuşaklar adına sevindiricidir. Dost Meryem gibi günümüzde birçok halk sairi ve âşığın modern çağın ve teknolojinin getirdiği engellere rağmen bu geleneği sürdürmesi ve modern çağ..»»
Halil Erdem

Fam Yayınları

Goca Meryem, Kağıt üstünde oynanan bir oyunla köylünün toprağını ele geçiren ve zulüm eden ağaya karşı, kadınların öncülüğünde kanlı bir başkaldırı ve sonrasında yapılan toprak reformunu konu almaktadır. Halkın yaşamını alt-üst eden zulme karşın yaşanan aşkları anlatan bir anı romandır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Münevver Tekcan

Beşir Kitabevi

Hace Ahmed Yesevi'nin önderliğinde, Türkistan coğrafyasında kurulan ve yayılan Yesevilik yolunda çok sayıda eserler verilmiştir. Yeseviliğin önemli temsilcilerinden Hakim Süleyman Ata da eserleriyle Harezm bölgesinde ve özellikle Türk toplulukları arasında tanınmıştır. Bu çalışmada, Ahmed Yesevi'in üçüncü halifesi Hakim Süleyman Ata'ya isnad edilen eserlerden Hazret-i Meryem razıya'll..»»
İsmihan Dabanlı


CENNET KADINLARININ HANIMEFENDİSİ Meryem Saf pak soylu... Meryem seçildi... Doğmadan adandı İsmail a.s misal... Vazgeçildi... Onun için Ondan vazgeçilendi... Kelime bir elbise olsaydı eğer o elbise üzerine yakışandı... Anaydı... Kendisi sustu... Yavrusu konuştu... Meryem Azra... Meryem Betül... Meryem Sıddıka... Hz. Meryemin tüm çağlara ve nesillere örnek hayat hikayesi...»»
Nuriye Çeleğen

Nesil Yayınları

İffeti Kalp Vakit akşam... Gün, gecenin eteklerine tutunma deminde. Akşam, İsa’mın vakti. Akşam çarmıhın kurulduğu vakit. İlk akşam namazını kılan İsa’m. Vakit akşam... Meryem oğlu İsa olma vakti. Kul olup secdeye varıp göklere uruç demi. Vakit akşam... Vakt-i dünya gurubun eteklerine tutunmuş. Gurbet-i d&uu..»»
Aliah Schleifer

Gelenek Yayıncılık

Bu kitap, klasik dönemi oluşturan yüzlerce yıllık süreçte, Orta Asya'dan İspanya'ya kadar uzanan coğrafyada, Ehl-i Sünnet kaynakları perspektifinde, Hz. Meryem'in hayatı ve özellikleri hakkında aktarılanlar üzerine yapılmış en derin çalışma kabul edilmektedir. Kahire Amerikan Üniversitesi profesörlerinden, İslami ilimler uzmanı ve İslam'da Annelik isimli ünlü kitabın yazarı Dr. Aliah Schleifer'in ..»»
Cemalnur Sargut

Nefes Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     Ken’an Rifâî Hazretleri, Hz. Meryem’in sâfiyetinden gelen ve Hz. Peygamber’de (s.a.s) tecellî eden kulluğun hakîkatini şu şiirle açıklıyor:   Kulluğu mü’minlerin bir ulu Sübhân’adır, Hizmeti dervişlerin er olan insânadır. Gördüğü mahbûbudur, arzûsu mâşûkudur, Âşıka yok başka şey, varsa hep efsânedir. Sâhib-i ilm ü edeb ârif-i billâh olur, ..»»
Hamdi Kalyoncu

Boğaziçi Yayınları

Kendi dinine önem verenlerin, başka inanca bağlı olanlarla iletişim kurması çok önemlidir. İnsanlar birbirlerinin inanışlarından haberdar olmalı, başka inançları da inceleyebilmelidir. Bu bir ihtiyaçtır. Dinlerarası diyalogdan çok dindarlar arası diyalog olarak ifade edilebilecek bir gayret olur bu! Özellikle kendi inançlarına güvenen ve bunu duyurmak isteyenler için önemli bir fa..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.