Şeref, kumsalı olmayan arızalı bir adadır; bir bırakırsak bir daha geri dönemeyiz. BOiLEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Maze Kitabı - Maze Kitapları

Maze konu başlığında toplam 22 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Maze kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Cansu Tok

Destek Yayınları

Bir balerin, bir semazene aşık olursa sonsuz ışık olur. Peki ya bir semazen, bir balerinin ateşine düşen pervane olursa ne olur? "Ben bir semazen, hasat sarısı dümdüz topraklarda dünyaya gelen, ömrün değerini iki kıtayı birleştiren bir şehirde fark eden. Ben bir semazen, şu yıldızlı gök kubbede güneşten ve aydan sonra en çok parlayana âşık olan yine ben. İstanbul'da sesleri duymak da, yıldızlar..»»
Engin Kökçü

Akis Kitap

Osmanlı Dönemi Mevlevilerinin son halkalarından Ahmet Dedenin manevi ocağına düşen bir muhasebe yöneticisi... Ocakta pişen son dönem dervişleri ve muhiplerinin yaşadıkları ve akılda kalanlar... Semazenlerin aşkla yoğrulan manevi çileleri hasretleri sema ayinleri ve seyahatleri... Bir balık misali her fırsatta Egenin mavi derinliklerine dalan derinlerde aşkını haykıran aşka açılan kanatlarla sema ..»»
Nurullah Genç

Timaş Yayınları

Söz, incinin mercanla buluştuğu derinliktir. Yürek bir tahtırevan, sessizlik ve serinlik.. Kalem ise son limanıdır deniz fenerlerinin. Nilüferler büyümüştür içinde her birinin... Usta şair Nurullah Genç'in bu kitabında, söz sahilinde umut savrulacak kum gibi... Şiir ise bin bir yerinden çatlamıştır, tohum gibi.. Ateş Semazenleri, kâğıtla kalemin umut, hüzün ve aşk dolu son dansıdır... Okuyanı düşü..»»
Fatih Şahin Işık

Uğur Tuna Yayınları

Evvela nur vardı Boşlukta salınıp giderken kimsenin fark etmediği Narın nuruydu oysa Ateşin aşkı Sonra tene değdi, nar oldu nur Aşkın ateşi bütün ruhu sardı. Nelif'i Vav'a üfledi birisi. Nar ve nur. Şems'im ol dedi ötekisi. Nur oldu nar. Konya'da işlenen esrarengiz bir semazen cinayeti polisi harekete geçirir. Konya'nın puslu sokaklarında, Şeb-i Arus'tan hemen önce işlenen bu cinayet ilk değildir,..»»
Jose Pablo Feinmann

Ayrıntı Özel Fiyat

Bir Garip Vaka: Matmazel P., duyular üzerine, özellikle de görme duyusu üzerine bir roman. Gündelik hayatımızda nesnelerle olan ilişkilerimizi, görmek hakkındaki bazı temel varsayımlar yönlendirir. Bunlara göre, dış dünyayı gözlerimiz sayesinde ***içimize alır*** ve ***bilir***iz. Görsel sanatlar alanındaki kuramsal çalışmalarıyla tanınan O'Doherty ise bu ilk romanında, görmenin doğal..»»
Canan Gezici

Edebi Şeyler

Tek sesle yormak birini Bir tanrıça saçlarını omuzlarına atar Bir insan önünden geçerken -insan daha eğlencelidir ben cezamı ölürken verdim ceza öbürlerinden alınıp öbürlerine verilir bir daha söyleseniz ben susardım birine dert anlatılırken beni de işin içine katacağınızı bir bilsem bir direğin gölgesine sığınan dağlardan göze batan şeyleri birbirleriyle ilişki..»»
Şaban Kızıldağ

Hayat Yayınları

Bugüne kadar bir milyonu aşkın insana ***Eğitim için, gelişim için, değişim için ve daha güzel bir dünya için: Mazeret Yok.*** dedirtmeyi başaran Dr. Şaban Kızıldağ, hem bilimsel hem eğlenceli bir iletişim kitabı kaleme aldı. Beden dili, kendini ifade edebilme, diksiyon, kültürel donanım gibi konularda yolumuzu aydınlatan Dr. Şaban Kızıldağ'ın kitabı İletişimde Mazeret Yok'u okuduğunuzda, insanlar..»»
Anne Soprani

İmge Kitabevi

1698 yılında, İstanbul'daki Fransa sefiri Charles de Ferriol bir konakta gördüğü küçük Çerkez kızını satın alıp yetiştirmek üzere Paris'e getirir. Güzel ve ince ruhlu bir kız olan Ayşe, Naiplik Dönemi Fransasının serbest fikirli ve gevşek ahlaklı yüksek sosyetesi tarafından benimsenir; Fontenelle, Rousseau, Voltaire gibi büyük fikir ve edebiyat adamlarıyla, Madam de Parabère, Madam du Deffand, Mad..»»
August Strindberg

Agora Kitaplığı

August Strindberg'in kadın-erkek ilişkilerini ele aldığı klasikleşmiş oyunlarından "Matmazel Julie", üç kişi arasında bir mutfakta geçen öyküsüyle, bir yüzyıl önceden erkek egemen sistemin baskıcılığını göstermektedir.  »»
Peyami Safa

Ötüken Neşriyat

Peyami Safa`nın mizac ve ruh yapısına uygun düşen bir konuyu ihtiva etmektedir. Ruhçu ve akılcı dünya görüşünün yazarın anlayışı çerçevesinde birleştirilmesi esasına dayanır.»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.