Zaman büyük bir öğretmendir. Ne yazik ki tüm öğrencilerini öldürür.-- Curt [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Lapa Kitabı - Lapa Kitapları

Lapa konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Lapa kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Jädi Şäkenuli

Bilge Kültür Sanat

Göktürklerin altın beşiği Altay'da, ünlü İrtiş nehrinin kıyılarında doğup büyüyen Kazak yazar ve şair Jädi Şäkenulı bu eserinde şiir diliyle çocuklara sesleniyor. Yoksulluk ve sıkıntı ile geçen çocukluğunda edebi eserlerden mahrum olan yazar insanın bir dilim ekmek kadar edebiyata da muhtaç olduğunu söylemektedir. Bağımsızlığını kazandıktan sonra Kazakistan'a göç eden ve başkent Astana şehrind..»»
Olga Tarasova

Kapadokya Kitabevi

Rusça öğrenmek isteyenler için hazırlanmış kitaplarımız, içeriğinde Rus hikayeleri ve dünya klasiklerini barındırmaktadır. Kitaplar aslına uygun olarak Olga Tarasova tarafından uyarlanmıştır. Kitap seviyeleri aşamalı şekilde arttırılmakta olup bu sayede Rusça öğreniminizi pekiştirecek, birçok yeni kelime öğrenecek ve söz konusu dilde yetkinliğinizi arttıracaksınız.»»

Dost Kitabevi Yayınları

Galapagos, okuyucuyu bir milyon yıl geriye, İss 1986'ya götürüyor Basit bir gemi yolculuğu, aniden bir evrim macerasına dönüşmüştür. İnsanlığı yok oluşun eşiğine sürükleyen korkunç bir felaketten sağ çıkan küçük bir insan topluluğu Galapagos Adaları'nda mahsur kalır. Bu insanlar yepyeni ve tamamen farklı bir ins..»»
Selime Demirci

Abm Yayınevi

Okulda öğretmenimiz coğrafya dersinde çok şaşırtıcı bir bilgi verdi. “Biliyor musunuz çocuklar, Galapagos’ta hiç zürafa yoktur,” dedi. Gerçekten Galapagos’ta hiç zürafa yok muydu? Cevabı öğrenmenin tek bir yolu vardı ama Galapagos o kadar da küçük bir yer değildi. Bakalım kahramanlarımız Galapagos’ta bu sorunun cevabını öğrenebilecekler miydi?»»
Charles Darwin

Can Yayınları

Charles Darwin, henüz genç bir doğabilimciyken İngiliz Kraliyet Donanması'na ait Beagle adlı gemiyle beş yıllık bir yolculuğa çıkar. Rio de Janeiro’dan Avustralya’ya, Tahiti’den Falkland Adaları’na pek çok yeri görür ve buralara dair biyolojik, jeolojik ve antropolojik gözlemlerde bulunur. Lapa Lapa Kelebek Yağıyordu, Darwin’in Patagonya, Tierra del Fuego ve Macellan Boğazı'ndaki deneyimlerinden s..»»
Mehmet Gültekin

Az Kitap

“Kar ve yazmak… Biri lapa lapa düşer toprağın öksüz tenine, diğeri lapa lapa susanların gönlüne alfabeden bir çığ olur öper yaralı anları en acıyan yerinden cümle cümle. Yazmak sanatı, hayatın tavan arasına saklanmış bilge umutlardır aslında. Yeryüzüne inen onlarca kar tanesi nasıl birbirine benzemiyorsa, yazmak eylemine gönüllü soyunanların duyguları da birbirine benzemez; ama sığınışları ya d..»»
Feridun Oral

Yapı Kredi Yayınları

(...) Bir sabah kahvaltıda, küçük ejderha en sevdiği yiyecek olan pirinç lapasına dokunmamış. "Yarın doğum günüm, artık büyüdüm. Pirinç lapası yemek istemiyorum. Değişik bir şey yemek istiyorum!" demiş. "Mesela ne?" diye sormuş babası. "Tatlı mı, tuzlu mu?" demiş annesi. "Bilmiyorum, ne tatlı ne de t..»»
Izabella Hearn

Pearson Hikaye Kitapları

The Galapagos Islands are beautiful. They are full of interesting animals and birds. One famous visitor to the islands , in 1835, was the scientist Charles Darwin. Now the two young Americans, Sophie and David, are making a movie there. What do they find?  »»
Bülent Demirdurak

Gita Yayınları

Cusco’dan Colca’ya, Titicaca Gölü’nden Amazon Nehri’ne Machu Picchu’dan Nasca Çizgileri’ne İnkaların, Kondorların, Alpakaların ülkesi Peru And Dağları’ndan La Paz’a Bolivya Esrarengiz Bir Dünya Galapagos Adaları Yuvarlak Dünyanın Köşeleri serisi kitapları, sizleri gidilen yerde yaşayacaklarınızla ilgili olarak bilgilendirecektir. Ülkeye ayak bastığınız andan başlayarak şehir merkezine nasıl gidece..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.