Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olanşey de düşünüleni yapmaktır. (Goethe) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Uçurtma Avcısı

Khaled Hosseini

Khaled Hosseini hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.


Uçurtma Avcısı


ISBN
: 20062007 Penguin/Orange Readers Group Ödülü
Sayfa
: 375 s.
Yıl
: 01.01.2000
Ebat
: 13,519,5 cm
Uçurtma Avcısı Kitabı Tanıtım Yazısı
Emir ve Hasan, Kabil`de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir`le Hasan`ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California`ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan`ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı`nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...Uçurtma Avcısı Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
kayıtlı
26 Ağustos 2018 Pazar 22:17:54

Haklı olanı güçlü kılamadığımız için güçlü olanı haklı kılıyoruz..."

Uçurtma Avcısı Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Naip
29 Aralık 2018 Cumartesi 00:44:47

Okuyun. Zamanında, Afganistan'da geçen bir öykü. Etkiliyor. Ders alınabilir bir kitap.
Okunmasını tavsiye ediyor
Beyzanur35
4 Kasım 2018 Pazar 20:20:28

aslında sen bu kitaptan çoktan gittin.sen bakma benim sarhoşluklarıma.sen dünyada olsan ,benim sonsuz bi evrenim var.sen o evrande nokta bile değilsin.
sadece bendeki bi saplantısın ,
oda 'sana acımışım' dediğin o günlerden beri.benden gitmiyosan sadece O'dur.
yoksa sen Allah bile olsan sana tapmazdım.
ben o son mektubundan gitmedim.
bi insana acımak ,acıdığı için sevmek nedir.hep onu düşündüm.acınacak birisi olmak.bi dilençi gibi,ekmek su istemek.
bu yaşamımdaki en gücüme giden bi hakaretti.kabul edemedim.keşke bana dünyanın en ağır küfürlerini etseydin.keşke beni öldürseydin.
(seni sevmemişim,seni acıdığım için sevmişim.) kim kaldırırdı bu sözleri.
hele seni herşeyden çok seven ben.
bu dünyadada ,öteki dünya varsa biz inşallah hep ayrı oluruz.
sen Cennete git.sensiz istiyom ben herşeyi,ben Cehennemi istiyom. ben sensiz istiyom herşeyi artık.
bizim Allahımız bi olmasın.
Okunmasını tavsiye etmiyor
Beyzanur35
28 Ekim 2018 Pazar 19:02:26

bu kitabın sayfalarında ,ellerinden kokular var.kahve gözlerin değmiş senin bu kitaba.
Okunmasını tavsiye etmiyor
Özlem ÇETİN
24 Ekim 2018 Çarşamba 22:47:00

Afganistan'ın içerisinde bulunduğu durumu, talanıda göz önünde bulundurduğumuzda lanet talabanı rusya vs Afgan halkının ve hele kız çocuklarının içler acısı durumu Hasanın Emire olan sadakatı öz verisi vay insanlık o küçücük ama güçlü yürekte ne kadar güçlü kök salmışsınn. İnsanlık adına okumalı ve yazar gerçeklerden yola çıktığı için hayal ürünü olmadığı için çok çok beğendim..Tavsiye ediyorum.
Okunmasını tavsiye ediyor
Özlem ÇETİN
24 Ekim 2018 Çarşamba 22:43:58

Afganistan'ın içerisinde bulunduğu durumu, talanıda göz önünde bulundurduğumuzda lanet talabanı rusya vs Afgan halkının ve hele kız çocuklarının içler acısı durumu Hasanın Emire olan sadakatı öz verisi vay insanlık o küçücük ama güçlü yürekte ne kadar güçlü kök salmışsınn. İnsanlık adına okumalı ve yazar gerçeklerden yola çıktığı için hayal ürünü olmadığı için çok çok beğendim..
Okunmasını tavsiye ediyor
kayıtlı
31 Ağustos 2018 Cuma 11:31:52

"Haklı olanı güçlü kılamadığımız için güçlü olanı haklı kılıyoruz..."
Okunmasını tavsiye ediyor
nisan güneşi
24 Temmuz 2017 Pazartesi 19:37:26

Ölmeden önce yapılacaklar listesinin 1. Maddesine bu kitabı okumak yazmalısınız. Muhteşem ötesi bir kitap. Okuduktan sonra keşke daha önce okusaydım diyeceksiniz.
Okunmasını tavsiye ediyor
Bordomürekkep
31 Ocak 2017 Salı 23:46:00

Duygularınızın doruk bulacağı belki de gözyaşlarınızı tutamayacagınız türden bir kitap.. kitap listenizde olmalı
Okunmasını tavsiye etmiyor
gezgin imgeler
31 Ocak 2017 Salı 17:16:42

cocukluğun evliyaullahı diyebilirim yazar için öyle bir dinamizmde yazılmışki hazara ve hasan ın cocukluğuna
döndüm resmen..cocukluktan intikal edilen kitap beni hayatla mücadele vermemi de sagladı
Okunmasını tavsiye ediyor
Sakine Stone
4 Aralık 2014 Perşembe 12:05:50

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı`nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...
Okunmasını tavsiye ediyor
Cömert Yılmaz
24 Eylül 2014 Çarşamba 17:09:19


O kahredici bölümden sonra
okumaya uzun süre verdiğim bir kitap.
Her şeye rağmen sadakatinden ödün vermeyen bir insanın gayreti.

Ve dostlukta sınır çizgisi tanımayan fedakarlık örneği.

Oldukça etkileyici.Okunmasını tavsiye ediyor
Şİİr YAPRAĞI
25 Temmuz 2014 Cuma 09:44:10

bir yıl oldu okuyalı,öyle bir ortamda yaşanmış arkadaşlığın,insanlığın çektiği sıkıntıların önemini,mükemmel anlatan bir kitap.Bir okumaya başlanılırsa sayfalardan kopmak mümkün değil.Akıcı ve içten anlatım.Tavsiye ederim.
Okunmasını tavsiye ediyor
bohun
8 Temmuz 2014 Salı 01:03:37

İğreti/iğrenç bir kültürün, "oğlan çocuklarına " düşkünlüğün çok ayrıntılı şekilde anlatııldığı bir kitap. Kitabı 2 yıl önce okuduğumda, 'yoz, yabanıl bir kültür bu kadar yaygın olamaz, hele hele 'insanlığı hidayete (kurtuluşa: kötülüklerden arıtma) ülküsüyle yayılan bir dinin ideolog ve uygulayıcıları tarafından yapılması düşünülemez, 'demiştim. Ancak çok yakında, 1-2 hafta önce yerel basında "Afganistanda dans eden çocuklar" başlığıyla utanç verici fotoğraflar yayınlandı. Meğer , gerçekten bu islam ülkesinde oğlancılık çok yaygınmış.
Kanımca, uygarlık sürecinde Grek-Helen-Roma-Germen hattına(yoluna, eksenine) giremeyen toplumlar topklulullar Batı Uygarlığı normnlarını hibir zaman yaklayamayacaklar.

Batı Uygarlığı, Avrupa toplumlarında İ.Ö. 900'lerde Grek (Eski Yunan) mucizesi ile başlayarak 1789 Fransız Devrimi'ne kadar olan süreçte tabandan tavana doğru, yani yönetilen halklardan yönetenlere (drevlet biçimi) spontane (kendi doğal akışı) gelişti. Rus barbarlarına Bizans aracılığıyla, Japonya'ya 1860'larda Avrrupa'ya gönderilen 20 000 öğrenci ve ardılları, Çin'e daha dün denilecek bir tarihte, 1944'te SSCB ile (Mao Devrimi) aşılandı. Türkiye'ye ise 1923 Cumhuriyet Devrimi ile yerleştirlmeye çalışıldı ama 1948'den, yani İsrail'in kurulmasından sonra, askıya alındı, 1967'den sonra; İsrail'in Arap ordularını 6 gün gibi kısa bir sürede dağıtıp kalıcı bir devlet olduğunu kanıtlamasından sonra ise düşman olarak görülmeye başladı. Türkiye Atina (Muassır Medeniyet) yolundan Kudüs'e (Mitolojik merkez) yöneltildi; yaşadığımız yakın tarih, başlangıç noktası 12 Mart 1971, işte bu karanlık yola giriş sürecidir.

Batı Uygarlığı değerleri Avrupa toplumlarında aşağıdan yukarıya doğru zorlayarak demokrasi, laiklik, kadın -erkek eşitliği, yurtaşlık kavramı, bireyin hak ve görevleri, vb pratik yaşama uygulanabildi. Oysa, Rusya, Çin, japonya, Türkiye ve diğer ülkelerde yukarıdan aşağıya (devletten topluma) zorla benimsetilmeye çalışıldı. Zor uygulandığında karşıt zorun ortaya çıkması doğaldır.

Kısacası, kabile toplumlarında erkek çocuk düşkünlüğü çok yaygın oluyor,örneğin mitolojik "Lut" kavimi, vb. Günmüzde ise, Türkiye'de ilk AIDS ölüm vakası Urfa'da bakırcılar çarşısında çıraklık yapan bir oğlan çoğuğu idi.

Ne kadar doğrudur? araştırlması grekir; Dünya'da oğlan çocuk pazarında istanbul 1. imiş. (gazete haberleri)Okunmasını tavsiye ediyor
Yamyam Böcek
7 Temmuz 2014 Pazartesi 09:50:39

Çok güzel bir anlatım dünyadaki farklı hayatlara dostluklara dair çok güzel bir bakış
Okunmasını tavsiye ediyor
nurgül2013
15 Haziran 2014 Pazar 20:48:33

dostluğun değeri ve önemi başka türlü anlatılamazdı.
ne eksik ne fazla.
Her taş yerinde ağırdır derler.Bu roman kulvarındaki en seçkin kitaplardan.
şiddetle tavsiye ediyorum.
Okunmasını tavsiye ediyor
Anne Karanına
21 Şubat 2014 Cuma 16:33:22

Farklılıklar bızı tamamlar...Dostlukta buna dahıldır..İki farlı dünya ıkı farlı hayat bır noktada bırleşir mı?Kitap yazarın başarılı dılı ve anlatımıyla ve muhteşem konusuyla hakkını verıyor..Mutlaka okumanızı tavsıye ederım
Okunmasını tavsiye ediyor
denizerr
17 Şubat 2014 Pazartesi 20:00:21

Tarihin utanç verici sayfalarına kök salmış bir dostluk hikayesi... İki farklı hayat, iki farklı kişilik, farklı acılar ... Hiç yaşanmayan kardeşliğin ardında kardeşlikten de öte bir bağ... Muhteşemm...
Okunmasını tavsiye ediyor
Zümra Zen
14 Şubat 2014 Cuma 22:41:04

"Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun."


İlla okuyun, İlla okuyun...Çok şey öğrendım
Okunmasını tavsiye ediyor
sözlerinahengi
7 Aralık 2013 Cumartesi 22:04:35

Okudum ve hayran kaldım. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen büyük bir ustalıkla kurgulanmış. Hikaye bir ülkenin kaderiyle yoğrulmuş. Sonraki kitabı "Bin Muhteşem Güneş" de aynı güzellikte bir roman.
Okunmasını tavsiye ediyor
Yasin kabakcı
15 Kasım 2013 Cuma 18:44:42

konusu çok güzel
Okunmasını tavsiye ediyor
ahirzamanmelegi
9 Kasım 2013 Cumartesi 19:38:43

Muhteşem bir kitap.
Okunmasını tavsiye ediyor
Serhat Uzunkök
4 Kasım 2013 Pazartesi 21:00:39

On numara bir kitap.Bu kitabı okuyup da beğenmedim diyene rastlamadım henüz.
Okunmasını tavsiye ediyor
kara_gül
15 Eylül 2013 Pazar 18:02:44

dostluğun fedakarlıkla ve sevgiyle örülü olduğu hikayesiyle , hüzünlenerek ve sıkılmadan okuduğum güzel bir kitaptı.
Okunmasını tavsiye ediyor
nur denizi
13 Eylül 2013 Cuma 16:10:40

"Senin için bin tane olsa yakalarım". çok güzel ve çok acı...
Okunmasını tavsiye ediyor
mavihece
14 Mayıs 2013 Salı 17:03:52

müthiş.
Okunmasını tavsiye ediyor
nefertari
14 Mayıs 2013 Salı 06:28:52

çok guzel bir kitap....
Okunmasını tavsiye ediyor
Nuh Comba
3 Mayıs 2013 Cuma 20:13:18

dostluğun bedeli nasıl ödenir...
Kitabı okuduktan sonra filmi izledim ama kitabın yerini tutmadı hiç...
mutlaka okunması gereken bir kitap ve yazar...
Okunmasını tavsiye ediyor
Özlemce0
28 Nisan 2013 Pazar 22:44:46

Arkadaşlığı dostluğu mükemmel anlatan bir kitap. Başlanıldığı zaman sayfaların nasıl akıp gittiğini anlayamazsınız. O kadar akıcı, o kadar içten.. Kesinlikle herkesin okuması gereken bir kitap.
Okunmasını tavsiye ediyor
Yüksel Erentürk YILMAZ
16 Mart 2013 Cumartesi 23:49:18


Bir fotoğraf kadar net, anlatım bir o kadar sade, pişmanlığı ile yüzleşen gözyaşının romanı. Okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum.
Okunmasını tavsiye ediyor
-Ezrak Rahel-
22 Ocak 2013 Salı 00:11:18

Bir insan bir başka insanı ne kadar sevebilir ki?

"sevmenin sınırı yoktur" sözüne güzel bir örnek

burnumun direği sızlayarak
hatta bazı yerlerinde yüreğim dağlanarak okumuş
hatta
okumakla kalmamış yaşamıştım

Okunmasını tavsiye ediyor
SULTAN HÜRREM
1 Ocak 2013 Salı 21:33:04

Yeni okumaya başladım ama, beni tam manasıyla etkisi altına almayı başardı...

Hasan
Gözünde üşüyen bir bakış
Kalbinde kocaman bir kardeş sevgisi olan...
Ama, ama, ama diye devam eden
Bir... En iyisi okuyun...

Ağlamak da neymiş?
Hıçkırıklarınızın içinde boğulduğunuz da...
Okuyun
okuyun
okuyun

Ve dahası mı?
Okuyun...

Okunmasını tavsiye ediyor
Terdem
27 Kasım 2012 Salı 10:31:21

İnsan psikolojisinden haberdar olan bir yazar. Birkaç kez keyifle okuduğum, arada kardeşim dediğim arkadaşlarımın o hitabı hak edip etmediğini ikinci kez düşündürten ve su gibi akıp giden bir kitap.
Okunmasını tavsiye ediyor
berli
3 Ekim 2012 Çarşamba 11:11:12

mrb yaşıyan bilir malüm hepimiz yaşıyoruz dosluğu dosluk cok güzel bişe yaşanır anlatılır ucurtma avcısı kitabınız mükemmel tşr saygılar
Okunmasını tavsiye ediyor
DOĞAN KAN
11 Eylül 2012 Salı 16:43:31

Yazarın Bin Muhteşem Güneş ve Uçurtma avcısını okudum. Emperyalist güçler tarafından işkal edilen bir ülkede, kadınların küçük yaşta evlendrilmelerini, yanlarında erkek olmadan alışverişe dahi gidemediklerinden bahsetmiş. Yani Taliban rejimine eleştirel bir yaklaşımla yazılmış. Adama sormazlar mı; senin başka bir ülkede ne işin vardı? Yer altı, yer üstü zenginlikleri için işkal ettiğin ülkelere,
daha çok demokrasi, daha çok insan hakları mı geldi?
Okunmasını tavsiye ediyor
şairziye
12 Temmuz 2012 Perşembe 08:57:56

O kapağı ne zaman görsem ve bu kitap ismini, içim acır hala. Beni derinden sarsan, okudukça tokat yediğim canlı sahnelerle dolu su gibi bir kitaptı. Kitabı bıraktığımda şimdi ne yapacağım demiştim.
Okunmasını tavsiye ediyor
**Havin_**
26 Haziran 2012 Salı 22:41:48
Uçurtma Avcısı mı...


Yekta'ya hayranım, üslûbuna ve elbet hâl tavrına da. İdolüm.

Ne alaka..


Bu kitabı okumak nasıl bir şeydi...

Hatırlamak istediğim tek "sahne":


Hasan'ın oğlu için cümlelerin en sonuncusu..

Söylemek içimden gelmiyor, sessiz birkaç satırla..


Yekta'yı az daha izledikten sonra söylenmesi gerekeni söyleyeceğim muhakkak.


Fedakârlıklar ve sadâkat..

Yüreğim acıyor o'na dâir her kelimede. Yakışır gibi olamadıktan sonra denebilecek tek şey..


Okunmalı.

Okunmasını tavsiye ediyor
YERGÖK
25 Haziran 2012 Pazartesi 02:13:28

insan bir başkasını ne kadar sevebilir

ve bir kırıklığı ne kadar s/aklayabilir

Okunmasını tavsiye ediyor
cennetkızı
24 Haziran 2012 Pazar 21:07:30

kesinlikle herkese okumasını tavsiye ediyorum bin muhteşem güneş en favorim okuduğum kitaplar arasında uçurtma avcısıda öyle buradan sizin aracılığınızla yazarını( Khaled Hosseini ) sevgi ve selamlarımı sunuyorum eserlerinin devamını bekliyorum
Okunmasını tavsiye ediyor
Lâ'l Sâye Bân
18 Haziran 2012 Pazartesi 19:09:08

Güzeldi.. Çok güzeldi
Kitabın kapak tasarımı bana sıkıcı bir izlenim vermiş ve bu yüzden okumayı ertelemiştim
Aynı hataya düşen varsa bilsin ki çok akıcı bir kitap
Okuyun, pişman olmazsınız
Okunmasını tavsiye ediyor
Nevred
17 Haziran 2012 Pazar 02:01:23

Öğretmenimin kitabın sonunda ağladığını söylediği,ama benim sıkıldığım okumadığım bir kitaptı açıkcası...
Okunmasını tavsiye ediyor
Çeşminaz.
1 Haziran 2012 Cuma 09:38:47

İçimi acıtan etkisi hala devam eden bir roman okunmalı mutlaka
Okunmasını tavsiye ediyor
TALİA
30 Mayıs 2012 Çarşamba 11:46:39

Okuduğum şahane kitaplardan biriydi.
Yazarın ikinci kitabı Bin Muhteşem Güneş'te aynı güzellikte bir eser.
Etkisinde kalmamak, duygular arasında gel-gitler yaşamamak mümkün değil.
Mutlaka okunması gereken kitaplar.
Okunmasını tavsiye ediyor
cinitas
21 Mayıs 2012 Pazartesi 11:02:19

Okuduğum en güzel eserlerden biriydi.
Okunmasını tavsiye ediyor
Aynur Engindeniz
19 Mayıs 2012 Cumartesi 16:20:58

Beni ağlatmayı başarabilen tek kitap. Onca zaman geçmesine rağmen hala Hasan'ın sadakatli bakışları içimde durur. Afganistandan kaçış sonrasını ilk kısım kadar etkili buılmadım ama bütünüyle son derece samimi ve etkileyici bir kitap. Kesinlikle Ulçurtma Avcısını okumayan kitap okudum demesin...
Okunmasını tavsiye ediyor
meselci
18 Mayıs 2012 Cuma 10:01:30


Yok böyle bir roman.

ŞİDDETLE tavsiye edeceğim ilk beş kitap arasındadır UÇURTMA AVCISI...
Okunmasını tavsiye ediyor
GILS SIBRAN
8 Kasım 2011 Salı 11:39:55

Romanda Hasan'ı sevdiğim kadar hiçbir karakteri sevmedim galiba...Onun üstüne ne kadar konuşulsa az...Hayat bazen acımasızın da ötesinde kimileri için...

Mükemmeliyetçi babanın ne olduğunu iyi bilirim.Roman Afganistan gerçekleri bir yana bu konuyu da kusursuz işliyor satır aralarında...

Şiddetin olmadığı bir dünya düşüyle...
Okunmasını tavsiye ediyor
Lodoš
7 Kasım 2011 Pazartesi 10:52:17

filmini izlemiştim çok beğenmiştim... Ancak yorumları okuyunca pişman oldum kitabı olduğunu bilmiyordum. Gördüğüm ilk yerde almak istiyorum...
Okunmasını tavsiye ediyor
mayis_ceylan
6 Kasım 2011 Pazar 22:20:51

ben arkadaşlığı kardeşliğin gerçekten ne demek olduğunu anlamak isteyenlere tavsiye ediyorum bu kitabı gerçekten muhteşem bir kitap ayrıca diğer kitabı olan bin muhteşem güneş eseri de gözlerde ki yaşı hiç boş bırakmıyor.
Okunmasını tavsiye ediyor
**prenses**
1 Kasım 2011 Salı 12:19:50

antatılmayacak kadar güzel...
Okunmasını tavsiye ediyor
SILENCE EAGLE
7 Ekim 2011 Cuma 02:17:57

Canımı acıttı ama çok başarılı
Okunmasını tavsiye ediyor
O qué
20 Eylül 2011 Salı 17:44:00

Vefanın anlatımı değil, resmi. Öyle görünür öyle hisli bir resim ki... Hiç bir şekilde yüreğinizden silinemeyecek. Sadakat ve ihanetin bedelinin öğretilği kitap... Okumayanlar, derhal okumalı :)
Okunmasını tavsiye ediyor
Abdulkadir BOSTAN
20 Eylül 2011 Salı 10:17:15

olağanüstü bir dostluk. ve içsel vefa... okumak kaznçtır
Okunmasını tavsiye ediyor
hüzzam
3 Ağustos 2011 Çarşamba 19:40:04Uzun süre etkisinden çıkamadığım bir kitap...

Okunması gereken ender kitaplardan

Fedakarlık, dostluk ve İNSAN...
Okunmasını tavsiye ediyor
sibel yunlu
2 Ağustos 2011 Salı 14:42:02

bu kitap o kadar büyük övgüleri hakediyor ki...
Olaylar ve anlatım çok güzel harmanlanmış.
şiddetle tavsiye ediyorum okunmasını.
Nereye kadar dost olabilirsiniz, dost bildiğiniz için neleri göze alabilirsiniz
tema harika daha ne diyeyimm...
Okunmasını tavsiye ediyor
dogayagmur
1 Ağustos 2011 Pazartesi 16:18:39

Asla unutamayacağım kitaplar arasındadır,tek kelime ile olağanüstü,büyüleyici...
Okunmasını tavsiye ediyor
flywar
1 Ağustos 2011 Pazartesi 12:00:40

çok güzel
Okunmasını tavsiye ediyor
muharrem sarılı
13 Temmuz 2011 Çarşamba 11:38:02

kısa bir zaman once okudum kitabı begendim arkadaşlara tavsiye ederim kitabı kurken bazen şaşıracagınız bolümlerde var bende hatırlaması saygılarımla
Okunmasını tavsiye ediyor
gezginera
17 Haziran 2011 Cuma 18:29:06

Bazı eserler vardır, kitap olsun, film olsun sizi tamamen içine çeker ya... Hani dersiniz kahramana yeter artık bari şu noktada şu hareketi yap. Beklersiniz ki hikayenin devamın istediğiniz gibi olsun.... Aynen öyle içine çekiyor bu eser. Ve boğazını düğümlüyor insanın zaman zaman. Sonrasını merak etmekten, ve hatta şekillendirmek istemekten hikayenin kalanını alamıyorsunuz gözlerinizi ve ellerinizi sayfalardan. Ürperten, acıtan, düşündüren, hesaplaştıran bir eser.
Okunmasını tavsiye ediyor
ALMILA KARGÜLÜ
10 Haziran 2011 Cuma 16:45:37

Filmini izlemiştim önce. Ama kitap bambaşka...
Keşke kitaplar filmleştirilmeseler.
Çünkü o zaman kitaplar yeterince okunmuyor zannımca.

Okunmasını ısrarla öneriyorum.
Okunmasını tavsiye ediyor
hayatbuysa ben yokum
13 Mayıs 2011 Cuma 16:44:44

harikaydı..
çoğu yerde boğazıma düğümlenen sızıların altında ezilsem de..
okumamış olanlar kesinlikle okumalı bence..
Okunmasını tavsiye ediyor
Nermin Kaçar
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:54:19

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine okumaya başlamıştım fakat harflerin küçük basımı yüz<ünden yarısında bırakmak zorunda kalmıştım. Sonra filmini izlediğimde hayranlık duydum. Güzel okunması gereken kitaplardan.
Okunmasını tavsiye ediyor
deniz-ce
11 Mayıs 2011 Çarşamba 10:28:35

dostluktan ziyade bağlılıktı benim gördüğüm kitapta.
mükemmel fakat yürek dağlayan bir hikaye.
mutlaka okunmalı.
Okunmasını tavsiye ediyor
MEHMET KAĞAN
11 Mayıs 2011 Çarşamba 09:08:48

Lütfen kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı okuyun. Başka da diyecek sözüm yok.
Okunmasını tavsiye ediyor
_cânâ_
26 Nisan 2011 Salı 00:35:17Yazarın diğer kitabını okumadan karar vermeyeceğim, yazarın Amerikan (!) vatandaşı olması şüpheyle yaklaştırdı soruna.Etkileyici bulduğumu da belirtmeliyim.
Okunmasını tavsiye ediyor
Kalimera.
25 Nisan 2011 Pazartesi 22:39:38

...........
Kesinlikle es geçilmemesi gereken bir kitap...
Okunmasını tavsiye ediyor
ASMEROZ-62(Gülşen Polat)
25 Nisan 2011 Pazartesi 16:58:50

Okunulması gereken bir kitap fedakarlığın doruklarındaki insanların hayatı ve beni çok hüzünlendiren bir kitap...
Okunmasını tavsiye ediyor
Fatoş Huy
9 Şubat 2011 Çarşamba 01:43:27

Konusu akıllarda iz bırakan, yazarın okuyucuyu etkileme hüneri, tek kelime ile okunması gerek bir kitap. Her zaman bu denli sürükleyici dille yazılmış kitaplar denk gelmiyor, geldiğinde de hazzına doyum olmuyor. Yaşadığım sürece bu kitabı ve hikayesini unutmayacağım...
Okunmasını tavsiye ediyor
rabia kabak
7 Şubat 2011 Pazartesi 18:42:53

okumaktan zevk aldıgım kıtaplardan bırı...etkılendım bır kıtap ancak bu kadar guzel olabılır.(yazarın ıkıncı kıtabını da okumanızı tavsıye ederım(bın muhtesem gunes))
Okunmasını tavsiye ediyor
Mehtap ALTAN
20 Aralık 2010 Pazartesi 00:24:03

Yazık ki önce filmini seyredenlerdenim...

Ki bilirim en muhteşem yönetmenle çevrilen bir filmin dahi kitaptaki tadı bırakmadığını da bilenlerdenim...

Fedakarlığın sınırlarındaki İNSAN renkleri...

Okunmasını tavsiye ediyor
Serdar Keskin
18 Aralık 2010 Cumartesi 12:12:01

dostluğun bedeli nasıl ödenir...
Kitabı okuduktan sonra filmi izledim ama kitabın yerini tutmadı hiç...
mutlaka okunması gereken bir kitap ve yazar...
Okunmasını tavsiye ediyor
onurumsun
20 Kasım 2010 Cumartesi 10:27:34

Muhteşem bir kitap. Evet filmi oynamıştı ama ben de filmi kitap kadar etki bırakmadı. Böylesine güzel böylesine insanları düşüncelere salıp, kendimizi sorgulatan bir kitabın var olduğunu bilmek ve onu okumak gerçekten çok güzel.

Bu kitapta anlatılanlardan hepimiz dersler alabiliriz.
Okunmasını tavsiye ediyor
ANSIZIN
18 Kasım 2010 Perşembe 23:53:49

Kitabını okumadan önce filmini izlemiştim ve etkisinde kalıp kitabını da okumuştum.

Fedakârlığın bıraktığı etkileri gözlemleyebilirsiniz.

Mutlaka okunmalı.
Okunmasını tavsiye ediyor
Angie
18 Kasım 2010 Perşembe 23:50:12

Beni kahreden kitaplardan biriydi.
Kesinlikle okunmalı kesinlikle.
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 144 kişi tavsiye ediyor.

Lâ'l Sâye Bân
Bu kitabı tavsiye etti.
Fatoş Huy
Bu kitabı tavsiye etti.
büşra.59
Bu kitabı tavsiye etti.
Ahmet Kastancı
Bu kitabı tavsiye etti.
eczdmr
Bu kitabı tavsiye etti.
cinitas
Bu kitabı tavsiye etti.
abcdefgh
Bu kitabı tavsiye etti.
kara_gül
Bu kitabı tavsiye etti.
awakened dreams
Bu kitabı tavsiye etti.
esra.y
Bu kitabı tavsiye etti.