Kadınlar erkeklerin güçlü yanlarına hayran olurlar, zayıf yanlarını severler. Beatrice Brown [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Muson Şarkıları

Muson Şarkıları "Bir Yoga Yolculuğu"


Yazar
Yayınevi
ISBN
: 9789944494083
Sayfa
: 179 s.
Yıl
: 01.01.2000
Ebat
: 13x19,5 cm
Muson Şarkıları "Bir Yoga Yolculuğu" Kitabı Tanıtım Yazısı
"Fotoğraf sanatçısı İsmail Geçmen`in ve yazarın kendisinin renkli Hindistan fotoğraflarıyla"
Muson Şarkıları: Bir Yoga Yolculuğu Arap Emirliği`den başlayarak Hindistan`ın büyülü kasabalarına uzanan bir yolculuğun kitabı; asit bir seyahat kitabı veya bir turist rehberi olmanın ötesinde, yazarın yogi oluşuna giden ruhani yolda edindiği tecrübeleri, izlenimlerini renkli, çok boyutlu bir dille anlatan ruhani bir yolculuk anlatısı. Hindistan seyahatlerinin klasik duraklarından ziyade az bilinen, sıradışı mekânlarına ve bir dizi aşrama uğrayan, bu anlamda diğer Hindistan kitaplarından ayrılan, farklı, ufuk açıcı bir kitap. Kendi ruhani yolunu bulmak isteyenlere önemli bir rehber.

Bora Ercan, Batılı bir gözlemci olarak değil, ona kapılarını açan Doğu`yu tüm özgünlüğü ve farklılığıyla tecrübe ederek biriktirdiği yolculuk sırlarını paylaşıyor bizlerle. Jaipur`a, Mumbai`ye, Güney Asya`nın en gizemli şehri Nasik`e, Hampi`ye oradan Lonavla`ya uzanan yollar, Doğu`nun felsefi ve kültürel birikiminde önemli yeri olan yoga ile toplumsal yaşamın iç içeliğine tanıklık ediyor.

Bu yolculuk, Doğu`nun Batı uygarlığı ile hem benzer hem de farklı şekillerde geliştirdiği varlık anlayışına, insanın doğayla ve kendi bedeniyle kurduğu ilişkiye, farklı kültürlerdeki farklı zaman ve mekân algısına ışık tutuyor.

"Her yolculuk insanı değiştirir, dönüştürür. Olmak istediği yere vardırır. Okunan her kitabın insanı başka kitaplara götürmesi gibi, her yolculuk da başka yolculuklara kapı açar..."


Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Muson Şarkıları "Bir Yoga Yolculuğu" Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Muson Şarkıları "Bir Yoga Yolculuğu" Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.