İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Mühendislik Ekonomisi

Mühendislik Ekonomisi


Yayınevi
ISBN
: 9789756009680
Sayfa
: 572 s.
Yıl
: 1.1.2006
Ebat
: 16.5x24.5
Mühendislik Ekonomisi Kitabı Tanıtım Yazısı
Mühendislik Ekonomisi başlığı altında sunulan bu çalışmanın hedef kitlesi, mühendislik eğitimi gören öğrenciler olduğu kadar, "İşletme ve Proje Yönetimi" alanında kendisini geliştirme arzusu duyan yönetici ya da yönetici adayı konumundaki genç mühendislerdir.

Hiç kuşkusuz her mühendislik dalında teknik uzmanlığa, bilgiye ve tecrübeye sahip olmak, mühendislik mesleğinde ve kariyerinde başarı sağlamanın kaçınılmaz koşuludur. Ancak mühendisler iş ortamında işletme ve proje yönetiminde daha aktif bir rol almak istediğinde, mesleğe özgü teknik bilgi ve tecrübenin yanında ekonomik kaynakların ve insanların yönetiminde, mühendislik disiplinleri dışında birçok bilgiye ve çözüm yaklaşımlarına gerek duyulmaktadır. Bu bağlamda, Ekonomi ve İşletme Yönetimi gibi disiplinler kapsamında Maliyet Yönetimi ve Planlaması, Üretim ve Kapasite Planlaması, Bütçeleme ve Finansman, Yatırım Planlaması, Proje Yönetimi, Karar Verme Teknikleri, Piyasa Analizleri ve Konjonktür Analizleri gibi birçok alanda bilgi ve yöntemlerin kazanılması gerekmektedir.

Bu çalışmanın, yukarıda sayılan çok boyutlu yöneticilik yeteneklerini yöneticilere kazandırarak onları mucizeler yaratan, her sorunun üstesinden gelebilen üstün insanlar yapmak gibi bir iddiası olamaz. Ancak, mühendislerin sadece kendi dalıyla ilgili alanlarda kendisini kısıtlayarak teknik eleman statüsüyle yetinmemeleri için, bu kitaptaki temel bilgilerin onlara meslek yaşamında daha geniş fırsatlara yürümede yardımcı olacağına inanıyoruz.


Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Mühendislik Ekonomisi Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Mühendislik Ekonomisi Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.