Evde Kullanılan Araçlar

Hamil Nazik
  0,0 / 5 0 kişi · 0 yorum · 1.273 okunma · 0 tavsiye
Kitap Künye
Yayınevi:
ISBN:
9789756009239
Sayfa:
257 s.
Yıl:
1.1.2000
Ebat:
16x24
Günümüz dünyasında insanlar mal ve Hizmetlerin çoğaltılması ile oluşturulmuş ve insan türünün ekolojisinde bir tür temel Dönüşüm oluşturan akıl almaz bir tüketim ve bolluk gerçeği ile Karşı Karşıya bulunmaktadır. Çevrelerindeki malların çokluğu nedeniyle bireyler tüm zamanlarda olduğu gibi diğer insanlarla değil de kendilerine sunulan mal ve hizmetlerle çevrili bulunmaktadır. Insanların alış verişleri insanlarla etkileşimden daha çok mal ve Hizmetlerin edinilmesi ile ilgili gibi görünmektedir. Bu mal ve hizmetler konusunda, karmaşık toplum yapısı içi kurumsallaşmanın parçası olan birey ve ev, kitle iletişim araçları ve pazarlama iletişimleri ile gelen mesajların yoğunluğu altında ezilmektedir.Geçmiş kuşaklardan gelen teknoloji ve Uygarlık ürünü bir çok eser günümüze degin sürüp gelmişken, bu gün bir çok dayanıklı nesnenin DOGUSUNU, gelişmesini ve yok OLMASINI çok hızlı bir biçimde izliyoruz. Oysa insanlığın sahip olduğu teknik kültür bir nesilden diğerine daha iyi bir yasam bırakabilme amacýyla doğup, devam etmiştir. Bütün teknolojik yeniliklerin temelinde olduğu gibi, ev araçları teknolojisinde de insan ihtiyaçlarının karşılanması, insan yaşamının daha kolay ve Konforlu hale gelmesi amaçlanmaktadır, Nitekim teknoloji ürünü olan bir çok yeni araç ve ürün insan yaşamının ilk ve en önemli yeri olan ev ve aile hayatının gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Ancak, bunun gerçekleşebilmesi Ailelerin günümüz hızlı tüketim Döngüsü içinde bilinçli hareket etmelerine bağlıdır. Günümüz toplumlarında bireyler bu konuda her türlü dış etkilere maruz kalarak yanlış kararlar verebilmektedir. Üretmeden Tüketen, tüketimde Bilinçsiz davranıp, yanlış kararlar veren bireyler bir yandan kendi ekonomik çıkarlarını zedelerken, diğer taraftan gerçekle de kiti olan ülke kaynaklarına da zarar vermektedir.Özellikle gelişmekte olan ve teknolojiyi yurt dışından ithal eden ülkemizde bireylerin Bilinçsiz davranma lüksü bulunmamaktadır. Bu nedenle evde kullandıkları araçlar konusunda bilinçli olmaları, onların seçimi, satın alınması, kullanımı ile temizlik ve bakımlarında bilgi sahibi olmaları ile mümkündür.Bu kitapta da evde kullanılan çeşitli araçlar konusunda gerekli bilgi verilmiş bulunmaktadır. Özellikle araçlara iliþkin bilgiler zaman zaman teknik özellikler arz etse de çoğunlukla bilinçli tüketici açısından ele alınmıştır. Kitabı hazırlarken beni cesaretlendiren ve gerekli desteği veren değerli hocalarım Prof.Dr. Suna Baykan ve Prof Dr Mine Arlı `ya, manevi desteğini hep yanımda hissettigim Prof Dr Emine Gönen` e şükranlarımı sunarım .. Kitabın dizgi ve hazırlanmasında, resimlendirilmesinde canı yürekten çalışan araştırma görevlimiz Hüseyin Gümüş `e Teşekkürü borç bilirim.

İnceleme Ekle Alıntı Ekle

Henüz inceleme veya alıntı paylaşılmadı.
Kitaba puan verin.
Puanınız:
Kitabı Kütüphanesine Ekleyenler
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.