Gene de bir iştir beklemek. Bekleyecek bir şeyi olmamaktır korkunç olan.-- CESARE PAVESE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Ekmek Arası

Ekmek Arası


ISBN
: 9789753420723
Sayfa
: 224 s.
Yıl
: 1.5.2010
Ebat
: 13 x 19,5 cm
Ekmek Arası Kitabı Tanıtım Yazısı
"İlgi duymuyordum. Hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Nasıl kaçabileceğime dair hiç fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de. Mümkündü. Sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım. Onlardan uzak olmak istiyordum. Gidecek yerim yoktu ama. İntihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi."

Ekmek Arası Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
F.A.
14 Mart 2019 Perşembe 12:47:47

Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları, radyolar... Hep beraberdik. Aynı *ok çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Ekmek Arası Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır.
...fazla düşünmek istemedim. Suya daldım. Kızıl'ı korkutacaktım. Arkadan bacaklarını yakalayacaktım. Yumuşak bir şeye temas ettim. Yüzüm gömülmüştü o yumuşaklığa. Şişman bir kadının kıçıydı. Beni saçımdan kavradığını hissettim, çekip çıkardı beni sudan. Mavi bir bone giymişti, çene lastiği gırtlağını sıkıyordu, tenine gömülmüştü. Ön dişleri gümüş kaplamaydı, nefesi sarımsak kokuyordu.
İncelemeler İnceleme Yaz
Sakine Stone
30 Temmuz 2015 Perşembe 17:58:34

Etik değerleri olmayanlar genelde kendilerini daha özgür görürler ama çoðunlukla sevme ve hissetme yetisinden yoksundurlar.C. B.
Bu nedenle kimse başkaları üstünde tahakküm kurmaya çalışmasın. Gönül gözünüzle severseniz hoşgörüsünün.
Okunmasını tavsiye ediyor
Nepenthe
27 Temmuz 2015 Pazartesi 17:28:27

Bukowski ; görülemeyeni gören bir yazar. İlk okuduğum kitabıydı. Ve şimdi diğerlerini de okumak için sabırsızlanıyorum...
Okunmasını tavsiye ediyor
Yamyam Böcek
20 Temmuz 2015 Pazartesi 15:14:45

Her çocuğun belkide aklından geçenleri ama hayata geçirmediği olay ve şeyleri, dillendirremedikleri sözleri anlatıyor hani bazı bölümlerinde kendimi bulamadım desem yalan olur. Bu da bir itraf gibi sanki  Hayat her daim bizim yaşadığımzı gibi değil bu hayatlarda var. İlk başlarda zaten bu şekilde başlıyor hayat ve sonrasınsa yollara ayrılıyor. Ağız bozuk ve belden aşağı düşünce ve konuşmalara rağmen çok rahatsız etmiyor. Yazdıkları arasında kendimden bişiler yada düşünceler olduğunu gördüm. Bu düşünceler illa bel altı değillerdi hani sert çocuk havası yanlız olma en iyisi olma gibi, yada geri adım atmama gibi. Kitabı genel olarak değerlendirirsem herkesin okuması gerekiyor hani sonu biraz daha iyi olabilirdi. Ama genede güzel beyendim ve tavsiye ediyorum herkese.
Okunmasını tavsiye ediyor
EflatunPınar
14 Haziran 2012 Perşembe 00:20:34

Özgün bir eser.Kendi hayatını anlattığı düşünülmekteymiş.Okuyan kişinin tüm kitap bittiğinde elde ettiği haz gerçekten müthiş.Bir insanın duygularını ve yaşadıklarını bu kadar net ve okuyana hissetirerek anlatması onu zaten üstün bir yazar yapar.Bukowski bu eserinden ne kadar kaliteli bir yazar olduğunu ortaya koymuş.Herkesin okuyup da anlayacağı bir kitap değil.Bazılarına ağır gelebilir elbet.
Okunmasını tavsiye ediyor
chaotica
22 Haziran 2011 Çarşamba 11:06:41

İki kez okuduğum ender kitaplardan. Bukowski gerçek bir yazar, yazma sevdalısı. Hiçbir kuşağa dahil olmayıp kendi yolunu çizebilen nadir adamlardan. Fante'yi tanrısı ilan eder ama taklit etmez. Bu özgün adamın kemiklerini, şimdi salt Bukowski sevdiği için onu taklit eden binlercesi sızlatmaktadır.
Okunmasını tavsiye ediyor
lacivertiğnedenlik
21 Haziran 2011 Salı 13:42:55

dilinizi ve duygularınızı özgür bırakmak için arada bir Bukowski okumak lazım.
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 16 kişi tavsiye ediyor.

undertowdilber
Bu kitabı tavsiye etti.
elif Sari
Bu kitabı tavsiye etti.
Jirr
Bu kitabı tavsiye etti.
Sakine Stone
Bu kitabı tavsiye etti.
lacivertiğnedenlik
Bu kitabı tavsiye etti.
Cessie
Bu kitabı tavsiye etti.
ANSIZIN
Bu kitabı tavsiye etti.
EflatunPınar
Bu kitabı tavsiye etti.
F.A.
Bu kitabı tavsiye etti.
kareminov
Bu kitabı tavsiye etti.