Kötü bir işin en gizli şahidi vicdanımızdır. HZ. ÖMER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Çöl Çiçeği

Waris Dirie

Waris Dirie hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.


Çöl Çiçeği


Yazar
ISBN
: 9789758509270
Sayfa
: 256 s.
Yıl
: 1.8.2010
Ebat
: 13,5 x 21,5 cm
Çöl Çiçeği Kitabı Tanıtım Yazısı
Top Model Waris Dirie`nin; yoksulluğa ve toplumdaki kadın erkek ayrımına karşı verdiği kahramanca savaşın öyküsü!Waris Dirie, çölde göçebe bir yaşam süren ve kızların sünnet edilmesi gibi gelenekleri hala uygulamakta olan Somalili bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. On iki yaşına geldiğinde, yaşlı bir adamla evlendirileceğini öğrenince, çöldeki ailesini terk ederek kaçar ve onu önce Afrika`daki akrabalarına, oradan Londra`ya ve sonra da ünlü bir model olacağı Amerika`ya götüren ilginç yaşam yolculuğu da başlamış olur.Gündüzleri Naomi Campbell gibi ünlü modellerle çalışan Waris Dirie, aynı zamanda Birleşmiş Milletler`in bir insan hakları elçisi olarak görev yapmaktadır. Fakat o yine de, geceleri, terk etmek zorunda kaldığı vatanı Somali`deki basit yaşamın özlemini çekiyor. Kadınların genel olarak, kendi ayakları üzerinde duran özgür bir birey olma çabası karşısında karşılaştıkları sorunlar, yokluklar ülkesi olan Afrika`nın çöllerinde yaşandığında, çok daha çarpıcı ve öğretici bir deneyim haline geliyor. Waris Dirie, bu sorunlarla nasıl başettiğini anlatarak, ister Afrika`da olsun, ister gelişmiş ülkelerde, benzer sorunlarla karşılaşan tüm kadınlara ışık tutuyor. Dirie`nin öyküsü aynı zamanda, yılmadan çalışıldığında, insanın her istediğini elde edebileceğini de gözler önüne seriyor ve herkese, dirençli ve çalışkan olma konusunda bir ders veriyor.Waris Dirie`nin çarpıcı yaşam öyküsünü anlatan bu kitap, on bir ülkede aynı anda yayınlandı ve hemen beyaz perdeye uyarlama çalışmaları başlatıldı."Waris`in öyküsü, gerçek bir kadın kahramanın öyküsü. Herkese esin kaynağı olacak!"


Elton John"Waris Dirie, çok özel ve yürekli bir insan. Öyküsü herkese esin kaynağı olmalı. Düşlerini gerçekleştirmek için karşısına çıkan tüm engelleri aşmakla kalmamış, aynı zamanda kadınların özgürlüğü adına, çok soylu bir savaşa da girmiştir."


Dr. Nafıs Sadık
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Çöl Çiçeği Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Çöl Çiçeği Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
binyıl
5 Kasım 2017 Pazar 16:08:58

güzel bir eser...

umarım herkes ulaşır...
Okunmasını tavsiye ediyor
saklı mevsim
11 Mart 2014 Salı 13:48:47

harika bir kitaptı .okunmalı derim.
Okunmasını tavsiye ediyor
Gule
19 Kasım 2010 Cuma 12:41:08

Akıntısına kapıldığım, hüzünlenerek okuyup ağladığım harika bir kitaptı...iki sene dolabımın rafında okunmayı bekleyen bu kitabı elime aldığımda bırakmak istemedim hiç elimden...iki gün kendimi eve kapattım ve hiçbir şey yapmadım sadece bu kitabı huzur ve sessizlik içersinde okudum...Waris'in zorlu duraklardan geçen hayat hikayesi ve hayata kafa tutuşu...üstelik o küçük yaşta yollara koyuluşu ve yaşam mücadelesini hiç unutmayacağım!..

ayakta alkışlıyorum kendisini ve mücadelesini bütün içtenliğimle...
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 4 kişi tavsiye ediyor.

binyıl
Bu kitabı tavsiye etti.
Gule
Bu kitabı tavsiye etti.
büşra kılavuz
Bu kitabı tavsiye etti.
saklı mevsim
Bu kitabı tavsiye etti.