Birinin iyi niyetini istismar etmek, o iyi niyetin başkalarına sunulmasını da yok eder. Noblese Oblige [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

İzel Kitabı - İzel Kitapları

İzel konu başlığında toplam 220 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İzel kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Adem Ceyhan

Buhara Yayınları

İslâm tarihinin en büyük şahsiyetlerinden biri olan Hazret-i Aliye ait emirname, hitabe, hutbe, mektup, şiir ve vecizeleri içine alan birtakım eserlerin bulunduğunu, kaç okur yazarımız, hatta edebiyat sever aydınımız bilir? Hazret-i Alinin şiirlerini derleyen bir divan vardır meselâ ve bu eser, Devletşah, Lâmîî Çelebi, Latîfî, Âşık Çelebi, Şemseddin Sâmî gibi nice yazarımız, şairimiz tarafından öv..»»
Vedat Delek

Az Kitap

Hepimizin hayatta mucizelere ihtiyacı vardır. Elinde tuttuğun bu kitap hayatında mucizeler yaratabilir. Yaşamda; gezegenlerin dilini anlayıp gezegenlerin enerjisine göre hareket ettiğin anda, senin için mucizeler başlamış demektir. Para şans aşk hayatında şimdiye kadar açılmamış kapıları ardına kadar açmak istiyorsan; bu kitabı okumalı ve içinde tavsiye edilenleri denemelisin. Bu kitap se..»»
Ferit Ragıp Tunçor

İnkılap Kitabevi

Atatürk Kitaplığı»»
Enis Tulça

Simurg Yayınları

Yıl 1934. Yunanistan`ın Tahran`da Diplomatik misyonu yoktur, ancak o ülkede yaşayan vatandaşları, müteşebbisleri vardır. Türkiye`nin Tahran Büyükelçiliği ve diğer İran şehirlerindeki konsolosluklarımız Yunanistan`ın İran`daki menfaatlerini korumakta ve takip etmektedirler. İran vatandaşları Yunanistan`a seyahat etmek için Türk Sefaretine başvurmaktalar. Ayrıca Tahran ve diğer şehirlerdeki Yunan..»»

Yalın İstenç Kökütürk

Toplumsal Dönüşüm Yayınları

Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak, evvela bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti hissen, fikren, fiilen bütün gerekleri ve hareketimizle gösterelim, bilelim ki milli benliğini bulamayan milletler başka milletlerin esiridir.

20. 03. 1923. Mustafa Kemal Atatürk»»

Nuray Sayarı

Destek Yayınları

Aşkı, Güzelliği, Bereketi, Sağlığı ve Başarıyı Kendinize Çekecek Beyaz Mucizeler 'Nefs'ten uzaklaşıp, 'Nefes' olmayı tercih eden herkes için... Sırtını güneşe çevirip gölgelerinden gayrı bir şey göremeyen kişilerce 'sağlığıma, aileme, işime, evliliğime, şöhretime ve tüm başarılarıma' kastedilerek büyü yapılmak istendi! Ama ben 'Evren'in bir parçası olduğumu hiç unutmadım. Kalbimi hep Allah'ın n..»»
Hidayet OğuzHüseyin Öğüt

Nobel Yayın Dağıtım

Dünyanin degisik iklim ve toprak sartlarinda üretilebilen ve biyoyakitlar içerisinde önemli bir yer tutan, üçüncü milenyum yakiti olarak da bilinen Biyodizel konusunda çalismalar dünya genelinde hiz kazanmistir. Bu dogrultuda hazirlanan ve ülkemizin ilk biyodizel kitabi niteligini tasiyan bu çalisma, ülkemiz için henüz yeni olan Biyodizeli her yönüyle tanitmayi amaçlamaktadir. »»
Yağmur Akpınar

Küsurat Yayınları

“Herkesin dünyası, kendine yettiği kadardır.” “Nefret, insanı ağırlaştırır.” Aklımızdan pek çok şey geçer bazen. Çeşitli hisleri aynı anda yaşar, bunlar arasında bağlantı kurmaya çabalarız. Ya da kaçmak isteriz, ilk defa karşılaştığımız duygulardan. Çünkü bu duygu öyle yenidir ki bizim için, onu anlamlandırmak şöyle dursun, onunla tanışmak bile bizi ürkütür. Ama bilinmezliğin gizeminden olsa..»»
Cafer Çelik

Gonca Yayınevi

Masallar, hikayeler, fıkralar, atasözleri ve vecizeler, kabarık kitaplarla anlatılmak istenenleri fazla uzatmadan izah eder. Geçmişteki insanlar bizlerden çok imkânsızlıklar içinde insanlığa çok yararlı haller düşünmüşler; düşüncelerini masal, hikâye, fıkra ve çeşitli söylemlerle insanlığa duyurmaya çalışmışlardır. Zamanımızdaki imkânları onlarda olsa çok daha yararlı eserler meydana getirir, i..»»
Kolektif

Yapı Kredi Yayınları

Garfield'ı sevenlere müjde! İşte size, Garfield ve arkadaşlarını hem çizerek hem de boyayarak daha yakından tanıyabileceğiniz bir boyama kitabı.Noktaların üzerinden geçerek resimleri tamamlayın ve istediğiniz renklere boyayın.Unutmayın! Ayrıca albümün ortasında iki sayfa dolusu çıkartma sizi bekliyor.»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.