Bir insana iki türlü bilgi nasip olur : Biri, başkaları tarafından verilen, diğeri ve en önemlisi ise, kendi kendine kazanılandır. -- Gibbon [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

ılgın Kitabı - ılgın Kitapları

ılgın konu başlığında toplam 269 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki ılgın kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hasan Yücel Başdemir

Hitit

Çağdaş Epistemolojide Bilginin Tanımı Sorunu kitabı, bilginin tanımı konusunda son elli yıldan beri yapılan tartışmalara odaklanır. Çağdaş epistemolojide bilgiye iki temel yaklaşımdan bahsedilir: Doğallaştırılmış epistemoloji ve geleneksel epistemoloji. Bu kitap, daha çok ikincisi ile ilgilenir. Geleneksel Epistemoloji, bilgiyi üç unsurla tanımlar: inanç, doğruluk ve ge..»»
İsmail Tongar

Nesil Yayınları

Hayatı gülümseyerek yaşamak isteyenlere Dört Dörtlük bir Merhaba... İsmail Tongar, Moral FM'de altı senedir "4 x 4 Dört Dörtlük" isimli program hazırlıyor ve yaptığı program özellikle gençler tarafından çok beğeniliyor. Çünkü ilginç olaylar, hikayeler, mizah, hüzün, insana dair herşey var. İnteraktif bir program olduğu için dinleyicilerin katılımları hayli yüksek. İsmail Tongar, dinleyicilerind..»»
Serpil Kaya

Mavi Kirpi Yayınları

Yağız benim en yakın arkadaşımdır. Onunla beraberken çok eğleniyoruz. Can sıkıntısından bunaldığım bir günde ailece bize geleceklerini öğrendim. Üstelik iki gün kalacaklardı. Daha mutlu bir haber, herhâlde alamazdım. Annemle hazırlıklara hemen başladık. Tabi aklımda da türlü oyun planları kurdum.»»
Erdoğan Tokmakçıoğlu

İsim Yayınları

İnanılmaz olaylar ve kişiler! Marjinaller, orijinaller, bir tuhaflar! Lüzumlu, yarı lüzumlu ve de lüzumsuz bilgiler! Tüm antilop dünyasını içeren geyikler! Yanlış doğrular, doğru yanlışlar, doğanın gariplikleri! Bizden ve dünyadan ***şaka gibi*** gerçekler! Tarihin güleç yüzü! ***İster inan, ister inanma***lar! Olsa da olur, olmasa da olurlar! Bizde ve dünyada kimi ***ilkle..»»
Erdoğan Tokmakçıoğlu

İsim Yayınları

İnanılmaz olaylar ve kişiler! Marjinaller, orijinaller, bir tuhaflar! Lüzumlu, yarı lüzumlu ve de lüzumsuz bilgiler! Tüm antilop dünyasını içeren geyikler! Yanlış doğrular, doğru yanlışlar, doğanın gariplikleri! Bizden ve dünyadan "şaka gibi" gerçekler! Tarihin güleç yüzü! "İster inan, ister inanma"lar! Olsa da olur, olmasa da olurlar! Bizde ve dünyada kimi "ilkler"! Bol bol Osmanlı! Sarsıcı, şo..»»
Jacques Tardi

Everest Yayınları

Adele Blanc-Sec'in Olağanüstü Maceraları, Luc Besson tarafından beyazperdeye aktarılan Adele ve Canavardan sonra Deli Bilgin'le son hızla devam ediyor. Adele Blanc-Sec izlenilmektedir. Ama kim tarafından? Adele ve Canavarda onu timsah havuzundan kurtaran "küçük adam" Esperandieu'nun kafasına şemsiyeyi yanlışlıkla geçird..»»
İsmail Bilgin

Damla Yayınevi - Özel Ürün

Akşemseddin - Büyük Türk Bilginleri 6»»
İsmail Bilgin

Damla Yayınevi - Özel Ürün

Ali Kuşçu - Büyük Türk Bilginleri 7»»
Halil Karakaş

Palme Yayıncılık

Günümüzde büyük matematikçiler hiçbir zahmet çekilmeksizin, kendi başlarına yetişmiyorlar. Genç yetenekleri zamanında ortaya çıkarmanın en mükemmel yollarından biri, "Matematik Olimpiyatları"dır. Bu kitapta bulunan Analiz ve Cebir konularındaki problemler (ve çözümleri), yalnızca şu anda lise öğrenciliği yapan geleceğin matematikçilerinin (ve iyi öğretmenlerin) değil, bu anlarda bilgisini sınamak ..»»
Halil İbrahim Karakaş

TÜBİTAK Yayınları

Günümüzde büyük matematikçiler hiçbir zahmet çekilmeksizin, kendi başlarına yetişmiyorlar. Genç yetenekleri zamanında ortaya çıkarmanın en mükemmel yollarından biri, "Matematik Olimpiyatları"dır. Bu kitapta bulunan analiz ve cebir konularındaki problemler (ve çözümleri), yalnızca şu anda lise öğrenciliği yapan geleceğin matematikçilerinin (ve iyi öğretmenlerin) değil, bu alanlarda bilgisini sınama..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.