Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Homeros Kitabı - Homeros Kitapları

Homeros konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Homeros kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Didem Demiralp

Hitabevi Yayınları

Homeros deyince, ilk akla gelen, şüphesiz, İlyada ve Odysseia oluyor. İlyadada, Troya Savaşını anlatan; Odysseiada ise harbin ardından ?yurduna dönmek için- yıllarca denizlerde dolaşıp duran Odysseusun serüvenlerini mısralaştıran Homerosu ve onun resmettiği dünyayı konu alan çok sayıda kitap yazılmış bugüne dek. Antik Çağdan beri, belki de binlerce. Bizim bu çalışmadaki gayemiz ise Homerosun dünya..»»
Çiğdem Dürüşken

Alfa Yayınları

Batı felsefe geleneğinin temelini oluşturan antikçağ felsefesi, ilk filozof kabul edilen Miletoslu Thales’le başlayıp Roma İmparatorluğu'nun çöküşüne değin sürer. Yaklaşık 1000 yıllık bir dönemi kapsayan bu süreç doğa araştırmalarıyla felsefi düşünmeyi başlatan ilk filozoflardan felsefenin seyrini insana yönelten Sokra..»»
Alexandre Farnoux

Yapı Kredi Yayınları

Homeros nerede doğdu? Nerede öldü? Hangi dönemde yaşadı? Anlattığı olaylara tanık oldu mu? Genel Kültür Dizisi'nin yeni kitabı Homeros / Ozanlar Ozanı işte bu soruların yanıtlarını arıyor. Alexandre Farnoux'nun kaleme aldığı kitap, çoğu zaman gerçekle düşselliğin birbirine karıştığı bir Homeros portresini sağlam bir zemine oturtuyor. Resimlerde, yontularda, mimarlıkta, dekoratif sanatl..»»
Joachim Latacz

Homer Kitabevi Yayınları

Büyük ozan Homeros Avrupa Edebiyatı`nın kurucusu ve ilk yazarıdır. Batı`nın yazılı ilk eserleri olan İlyada ve Odysseia yaklaşık 2700 yıl önce Anadolu`da oluşturulmuştur. İlyada ve Odysseia ile Batı`da edebiyatın başlamasının yanı sıra, toplumsal ilişkilerin yazılı metinlerle düzenlendiği tekstualite dönemi de başlar. Artık Batı kültürü, yazı ve metin kültürüdür; yani tüm bilgilerini,..»»
Alexandre Farnoux

Yapı Kredi Yayınları

Homeros nerede doğdu? Nerede öldü? Hangi dönemde yaşadı? Anlattığı olaylara tanık oldu mu? Genel Kültür Dizisi'nin yeni kitabı Homeros / Ozanlar Ozanı işte bu soruların yanıtlarını arıyor. Alexandre Farnoux'nun kaleme aldığı kitap, çoğu zaman gerçekle düşselliğin birbirine karıştığı bir Homeros portresini sağlam bir zemine oturtuyor. Resimlerde, yontularda, mimarlıkta, dekoratif sanatlarda, sin..»»
Andrew Dalby Dalby

Alfa Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı   Her zaman, herkes tarafından okunacak kitaplar vardır. Bütün dünyanın sorgusuz sualsiz temel eserler olarak gördüğü, Homeros’un İlyada ve Odysseia adlı destanları bu kitaplar arasındadır.  Öte yandan, okurun her seferinde yeni bir şeyler keşfettiği ve bu nedenle hemen tutkuyla bağlandığı bu iki şaheser, her açıdan bir belirsizlik bulutu içine gizl..»»
Yaşar Atan

Boyalıkuş

Troya Savaşları gerçekten oldu. Bu savaşlarla ilgili olarak Egeli halkların belleğinde insanlar ile tanrılar yüzyıllar boyunca efsaneleşip mayalandı. İşte bu sözlü efsaneleri, İzmirli ölümsüz ozan Homeros, İlyada ve Odysseia adlarında iki mitolojik kitapta topladı. Dünya edebiyatının en önemli yapı taşlarından olan bu iki destanla ilgili olarak Batı edebiyatında 50 bin k..»»
Zeki Büyüktanır

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

"Klasik uygarlığın kökeni araştırılınca, klasik kültürün apaçık olarak ilk belirdiği yani kendilerine sonraları Helenik diyen toplumun kendilerini barbar dedikleri yabancılardan ayrıdıkları ve Olimposlu tanrıların oluşturdukları-yerin, Andolu'da İonya olduğu anlaşılır.Bu iş zaman bakımından İsa'dan önce dokuzuncu ve belik de onuncu yüzyıllarda oldu..»»
Pierre Vidal Naquet

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Batı edebiyatının kurucu metinleri olarak kabul edilen İlyada ve Odysseia hakkında bugüne kadar sayısız inceleme yapılmış, Troya ve Akha kahramanlarından anlatıda geçen yer adlarına kadar her şey didik didik araştırılmıştır. Hatta bu destanların, Troya savaşının yaşandığı kenti büyük bir tutkuyla arayan Schliemann’a verdikleri ilhamla modern arkeolojinin kuruluşunda bil..»»
Jerry Toner

Tarih&Kuram

***Toner yüzyıllardır klasiklerin Doğu algımızı nasıl şekillendirdiğini ve bugün de bunu yapmayı nasıl sürdürdüğünü aydınlatan tutkulu bir rehberdir.*** -Madeline Miller, Song of Achilles'in yazarı- ***Gerçekten kolay okunan, iyi belgelendirilmiş, bilgilendirici bir kitap.*** -Dimitri Gutas, Yale Üniveritesi- ***Jerry Toner bu ilginç araştırmasında İslam ve Doğu algısı yaratmak için klasi..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.