Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Hakan Kitabı - Hakan Kitapları

Hakan konu başlığında toplam 24 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hakan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mustafa Müftüoğlu

Başak Yayınları

Sultan Abdülhamid için yurt içinde ve yurt dışında "Vur abalıya!" kabilinden söylenmedik laf kalmamıştır. Bu lafazanlığa, tarih usul ve metodunu bir tarafa fırlatıp atan bazı tarih yazarları da (!) şu veya bu sebeple maalesef katılmış ve böylece ortalığı kaplayan laf ü güzaf, Sultan Hamid'in gerçek hüviyetiyle tanınmasına, tanıtı..»»
Mustafa Müftüoğlu

Başak Yayınları

Sultan abdülhamid için yurt içinde ve yurt dışında ***Vur Abalıya!*** kabilinden söylenmedik laf kalmamıştır. Bu lafazanlığa, tarih, usul ve metodunu bir tarafa fırlatıp atan bazı tarih yazarları da şu veya bu sebeple maalesef katılmış ve böylece ortalığı kaplayan laf u güzaf, sultan Hamid'in gerçek hüviyetiyle tanaınmasına tanıtılmasına mani olmuştur. İsabetli politikasıyla Osmanlı İmparatorluğu'..»»
Mustafa Müftüoğlu

Başak Yayınları

Sultan Abdülhamid için yurt içinde ve yurt dışında ***Vur abalıya!*** kabilinden söylenmedik laf kalmamıştır. Bu lafazanlığa, tarih usul ve metodunu bir tarafa fırlatıp atan bazı tarih yazarları da (!) şu veya bu sebeple maalesef katılmış ve böylece ortalığı kaplayan laf ü güzaf, Sultan Hamid'in gerçek hüviyetiyle tanınmasına, tanıtılmasına mani olmuştur. İsabetli politikasıyla Osmanl..»»
Demirtaş Ceyhun

Sisçanı Yayınları

Ziya Gökalp, ***Türkçülüğün Esasları*** adlı ünlü kitabında, ***Türk tipinin her şeyi güzel, Osmanlı tipinin her şeyi çirkindir***, ***Türkler ile Osmanlılar birbirlerini sevmezdi.*** diye yazmaktadır. Gerçekten Türk değil midir Osmanlılar acaba? Kimi çevrelerce ***Padişah analarının soy kütüklerine bakılarak*** savlandığı gibi, ***Tarihin bir anındaki koşulları mı yarattığı, ar..»»
Abidin Temizer

Libra

Osmanlı Devleti’nin genelde hâkim olduğu bütün topraklarda, özelde ise Balkanlar’da Osmanlı mirası yeniden tartışılması gereken bir olgu olarak karşımızda durmaktadır. Fakat bu tartışmalar, mirasın varlığı konusunda değil, neler olduğu konusunda olmalıdır. Maria Todorova’nın dediği gibi “Balkanlar’da bir Osmanlı mirası aramak anlamsız bir çabadır; çünkü Balkanlar, Osmanlı mirasının bizatihi kendis..»»
Ahmet Haldun Terzioğlu

Panama Yayıncılık

***Hunlar; Gök'ün gururlu çocuklarıdır!*** Hunlardan söz ederken, böyle yazmaktadır, kadim Çin tarih kaynakları. Mete Han, ***Gök'ün gururlu çocuklarını*** yüksek ülkülere taşıyan, onlara, ***Acuna egemen olma*** düşüncesini aşılayan hakandır. ***Tam yirmi altı devlet aldım! Yirmi altı budun üzerine han oldum!*** diyerek belirtmiştir bu düşüncesini. ***Bütün yay çeken budunları Hun yaptım!*** d..»»
Hakan Çoker

İnkılâp Kitabevi

İnsanoğlu yaşamın pek çok alanında olduğu gibi bebeklerin dünyaya gelmesi gibi önemli bir olayda da doğallıktan uzaklaştı maalesef. Doğumların birçoğunun tıbbi bir neden olmasa bile bir ameliyat yöntemi olan sezaryenle sonuçlanması veya normalle sonuçlansa bile tıbbi müdahale oranlarındaki artış bunun en büyük ispatı sayılabilir. İşte doğal doğum ekolünde; bu durumun anne ve bebek açısından dezava..»»
Mürsel Gündoğdu

Nesil Yayınları

Türk cihan hâkimiyeti mefkûresinin mimarı... Karahanlı Hakan'ı Abdülkerim Satuk Buğra Han'ın Türk milletini İslâm'la tanış ve biliş kılma mücadelesi... Altaylardan Tuna'ya İslâm'ın son çağını yürütme ve göklere yükseltme azminin hikâyesi. İstanbul'dan Pekin'e oradan da bozkırın kalbi olan Kaşgar'a yapılan esrarengiz bir seyahat. Tanrı Dağları'nın doruklarında ve uçsuz bucaksız İç Asya steple..»»
Hakan Albayrak

Vadi Yayınları

Murat Duman

Yitik Hazine Yayınları

Ne anlatıyor? "Son İmparator" II. Abdülhamid'in günlük hayatından devlet yönetimine kadar bilinmeyenleri; hatıratlar, değerlendirmeler ve uzun bir araştırma neticesinde bir araya getirildi. Padişahın romanlara konu olacak hayatını bir roman akıcılığında anlatan çalışma, kurtlar sofrasına dönen dünyada devletini denge siyasetleriyle yaşatmaya çabalayan bir hükümdarın hayat mücadelesini de gözler ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.