Yalnızlık size en çok neyi hatırlatır?

5.339 izlenme - 361 yorum -
/ 37 »
Yorum Yaz
alipekel
13 Şubat 2007 Salı 12:45:58
Yalnız geçen gecelerde ya da kendimi yalnız hissettiğim zamanlarda dünyada tek başımaymış hissine kapılırım.Bazende ölümü düşünür efkarlanırım...Yinede severim yalnızlığı.Bir başıma çaresizlikle ve kendimle yüzleşirim.Ve karanlık gecelerimin yoldaşı olur yalnızlığım.
HÜLYALVER
23 Aralık 2009 Çarşamba 12:29:55
Kimi zaman herşeyi çoğu zaman hiç bir şeyi.
sidar27
8 Ocak 2010 Cuma 20:44:38
Şuan sadece askerliği hatırlatıyo ve yaşatıo
sidar27
8 Ocak 2010 Cuma 20:50:08
ASKERLİGİ hatırlatır
aylin74
14 Ocak 2010 Perşembe 20:53:29
Yalnızlık benim için demlenmektir,acı ve gözyaşına eşlik eden müziğim ve gecemdir....Tabi arada bir olmak kaydıyla çünkü yaşamdan tat alayı seviyorum...
seher yıldız
16 Ocak 2010 Cumartesi 19:14:47
YANLIZLIK GÜRÜLTÜDEN UZAK SAKİN YERİ HATIRLATIR.KAFANIZI TOPARLAYABİLECEK YERİ HATIRLATIR.BENİM ŞİİR YAZMAMI HATIRLATIR.HÜZÜNÜMÜ SEVİNCİMİ YANLIZLIĞIMLA PAYLAŞIRIM
agş
28 Şubat 2010 Pazar 08:46:52
yalnızlığı,severim kendimle başbaşa olmak hoşuma gider,tabii arkadaşlarımdan fırsat bulursam çünkü beni hiç yalnız bırakmazlar,onların herşeylerini çok güzel paylaştığımı söylerler,onlarda benim yalnızlığımı paylaştıklarını söylerler.Tabii söyleyemediğim bir şey yalnızlığı sevdiğim.
canuregul
31 Mart 2010 Çarşamba 00:03:46
Gidenleri ve sessizliği.
erman tulşak
1 Nisan 2010 Perşembe 03:18:44
sanırım fakirliği. herşey hali hazırda mevcuttur, açsanız yemek vardır, evsizseniz ev, kıyafetler, arabalar...vs..vs.
ama bunları elde etmek için bu düzende paranız olması gerek.
yoksa hiçbirine erişemezsiniz. yalnızlıkta öyledir, insanlar vardır şehirler dolusu, en başta aileniz vardır ama çok uzakta, arkadaşlarınız vardır ama iyi günde, sevgiliniz vardır ama birşeyler verebildikçe. sonra bakmışsınızdır ki; birbaşınıza kalmışsınız. sokakta insanlar sizi hiç farketmez,
telefona takılıp kalır gözleriniz, kulağınız kapıda ama nafile. işte herşey yeniden mevcuttur ama bu sefer fakirsinizdir birşeyler paylaşmaya.
safacan
3 Nisan 2010 Cumartesi 03:09:55
yalnızlık bana mevla'yı hatırlatır çünki yalnızlık ona mahsustur
nergizz06
23 Nisan 2011 Cumartesi 07:14:24
Yanlız olmak için illaki tek başına olmak gerekmiyor,kalabalık insan topluluğu arasında da yanlız olabiliyor insan,ruh birlikteliği yaşamayan her insan yanlızdır,yanlızlığı gideren candan bir dosttur,güveneceğin bir candır,dost kendi için yanındaysa,olmasın daha iyi.Yanlızlık o kadarda kötü değil ,ikiyüzlü,riyakar,değişken insanlarla olmaktansa yanlız kalmayı tercih ederim.
yaprak kıpırtısı
13 Şubat 2007 Salı 18:57:52
Yalnızlık bana bu dünyanın fani ve yalan ; asıl gerçeğin ölüm olduğunu hatırlatır nedense.. Çünkü bir gün öleceğiz ve sadece kendimiz kalacağız..
Şehnaz Sibel Kaya
29 Haziran 2011 Çarşamba 09:12:36
yani her zaman yalnızız aslında...
EDA GÖK
13 Şubat 2007 Salı 19:10:11
birbirine yapısmıs dört duvar,sağımda türküler,geçmeyen saatler..bembeyaz dolunayın odamdaki mavimsi ısığı..ortada ben,dizimde kağıdım elimde kalemim..
Malioc
22 Aralık 2009 Salı 17:30:58
Yazarlar hiçbir zaman yalnız kalmazlar,en iyi dostları kâğıt ve kalemleridir ve onlar sevenlerini asla terketmezler.(gelde şimdi iki bira içme)
yitik liman
9 Ocak 2010 Cumartesi 23:32:39
Beni ne o ne onlar nede siz anladınız, söylesenize dostlar beni hanginiz anladınız mısralarımın anladığı kadar. Hani bir dostunu beklersin ya gelsinde iki çift muhabbet edelim diye bende yalnızlığı beklerim gelsinde mısralarımla dertleşiyim diye
mavi uçurtma
13 Şubat 2007 Salı 20:59:49
Kimi insan için yüreğinde ince bir sızı, kimisi içinse bir yaşam tarzı!

<mavi uçurtma>
mavi uçurtma
13 Şubat 2007 Salı 21:05:52
Yalnızlık deyince...
İlk önce ev kapımı kendi anahtarımla açtığımı hatırlarım. Çünkü ilk o anda hissederim,

yalnız olduğumu!

<mavi uçurtma>
yitik liman
9 Ocak 2010 Cumartesi 23:39:38
Hani açarsın ya kapıyı ve yavaşça süzülüverirsin içeriye, geçmişten kalan güzel yada mutsuz harfler fısıldayan dudaklardan çıkan mısralar gelir geçer ya aklından, yada kokusu sarmıştır evin her köşesini yârin ya hani, hiç olmayacak şeylerin hayalini kurarsın ya bazen, işte tam o sırada alıverirsin ya eline kalemi, işte bende öyle sevdim şiirleri.
UGuR03
13 Şubat 2007 Salı 22:10:06
Yalnızlık yalnızlık yalnızlık İnsanın dünyada aslında tek başına oldugunu anlatır bana ve akla gelir hemen, bu dünyadan göçüp gidecegimiz hayatın yalan dolan oldugu herşeyin saçma oldugu gibi karışık duygular ve ağzıma bir şarkı bir türkü dolanır ansızın, boşlukta gibi hissederken kendimi yaren olur yalnızlıgımda anlatırım dertlerimi dört duvar arasında hüzünlenirim belkide gözlerim yaşarır tutmak imkansızdır....
k@biliyetdüşm@nı
16 Şubat 2007 Cuma 23:58:30
neden yalnız olduğumu.............
Dilse
17 Şubat 2007 Cumartesi 04:15:45
Ne kadar yalnız kalamadığımı...
zeki çelik
17 Şubat 2007 Cumartesi 13:15:03
Deniz_Can
17 Ocak 2010 Pazar 19:52:55
Güzel Cevap..
Öznur Karayumak
17 Şubat 2007 Cumartesi 15:38:51
Yalnızlık kendi içime dönebileceğim, dış etkenlerin kirliliğinden uzak saf, arı hali yudumlayabileceğim
ve kendimi istediğim ölçüde, istediğim alanda ifade edebilme fırsatı bulabileceğim
altın değerinde zamanlarımdır.
Bana beni bulmayı, kendimi bilmeyi hatırlatır, yaşatır.

Yalnızlığın eski dilde adı "halvet" dir.
ve Tasavuffta bu oldukça önemlidir.
Tefekkür iin bir fırsattır.
Amaçlanan olgunlaşmaya giden yolda gerekli bir eylemdir, anlardır.

Tabi normal yaşamda kıvamınca olmasında yarar var. Kendini tamamen dünyadan soyutlamak da sağlıklı bir durum değildir. Her şey ölçüsünce olmalı. Dünya mana trazinin kefelerine doğru oturtulup, tartılmalı.
Hani Peygamberimizin bir sözü vardır "Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın."
mahatma
17 Şubat 2007 Cumartesi 16:32:03
Yalnızlık bana en çok kendimi sürekli haketmediğim olguların içinde buluşumu hatırlatıyor...

Öznur Hanımın Dediği "Yalnızlığın altın değerlendirme zamanına dönüşebilmesi" vaktine kadar daha kaç Yalnızlık şiiri ve kaç damla gözyaşı dökülür bu yürekten...
Yorum Yaz
/ 37 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.