Hayat

3.440 izlenme - 62 yorum -
/ 7 »
Yorum Yaz
Gökyüzü Mızıkacısı
27 Aralık 2018 Perşembe 00:52:00
Peki, yıllarını ne yaptın? Hayatının en iyi yıllarını nereye gömdün? / Dostoyevski
dellysedat
1 Ocak 2019 Salı 00:10:45

sanırım ilk sıraya lise yıllarımı yazabilirim.
ikinci sırada vatani görevim var..
sonrası hala da devam eden iş hayatı..

ve en kötü yıllarım da devam ediyor,
1454. gün..

Rüzgâr
2 Ocak 2019 Çarşamba 20:06:35
Sevgili hayat. ..

Şeytanin da şeytanı bolmudur aceba ?

😱
Rüzgâr
2 Ocak 2019 Çarşamba 21:12:24
https://youtube.com/watch?v=EdQ69wkya9Y

Hı hı...
Jirr
3 Ocak 2019 Perşembe 15:54:47

ortasında karmaşanın bulunduğu taş bir ormanda yürüyordum; bazen tam ortasında, karmaşanın göbeğinde dans edip kör kütük sarhoş oluyor ya da sevişiyor ya da biriyle arkadaşlık kuruyor ya da yeni bir hayat tasarlıyordum; fakat baştan aşağı karmaşaydı.. beni o çılgın taş ormandan çekip çıkaracak bir güçle karşılaşıncaya dek ne hayat ne de anlam barındıran bir sayfa yazmam mümkündü. bu satırları okurken karmaşanın sürmekte olduğu izlenimine kapılabilirsiniz belki, fakat bunlar canlı bir merkezden yazılıyor ve karmaşık görünen, beni artık ilgilendirmeyen bir dünyanın teğetsel kalıntıları sadece.
Den(iz)
3 Ocak 2019 Perşembe 16:08:22
İster karmaşık ol, istersen de en sadesinden... Ben hep sipariş ederken diyeceğim; işte oradakinden, mavi gözlü kuzgun olan, tek kalandan...

Jirr , forumun sahibi
3 Ocak 2019 Perşembe 16:58:15
Senin tabağında olmak kışkırtıcı bebeğim..
Den(iz)
3 Ocak 2019 Perşembe 23:35:57
Suni bir göl kenarında ayın suya yansıdığını görebilirsin. Ama o deniz değildir!
Jirr
4 Ocak 2019 Cuma 08:36:57

İçtiğim çayda bile Deniz var hatun.
Den(iz) , forumun sahibi
4 Ocak 2019 Cuma 08:59:23
Deniz'in her damlasında hayat var kadın. ( Sana hayat diyebilir miyim?)

:))))))))))))
Den(iz)
3 Ocak 2019 Perşembe 23:36:19
Suni bir göl kenarında ayın suya yansıdığını görebilirsin. Ama o deniz değildir!
McK
7 Haziran 2019 Cuma 21:29:45
Sunî bir yakamoz'dur o
McK
7 Haziran 2019 Cuma 21:30:00
Rüzgâr
12 Ocak 2019 Cumartesi 17:20:03
Zepur dedim, "kaderin mektubu mutlaka gideceği adresi, gönderildiği kişiyi bulur. Onu taşıyan görünmez postacının bir kez bile geciktiği, trafiğe takıldığı, sokakları karıştırdığı, yanlış bir kapıyı ve zarfını bir başkasına uzattığı görülmemiştir. Bu gün burada, bu ağır gökyüzüne bakıyor ve keder cinlerinin gönlünü hoş tutuyorsak, kaderimizin şu anı icin açılan zarfta bize bir başka görev verilmemiş olmasındandır. Bu yüzden dönüp geçmişimizi kötülemeye " bir başka yoldan yürüseydik bir başka gökyüzüne bakardık" demeye hakkımız yok. Hem geldiğimiz yere de kimsenin zoruyla gelmedik; adımlarımız bize aitti, onları istediğimiz yöne atmakta daima özgür olduk. Görüyorsun ki; özgürlük de kaderin cilvelerinden yalnızca biri."

ALİ AYÇİL/
Afilli Kalem
12 Ocak 2019 Cumartesi 17:42:11
hayat benim için bir dönüşümdür. kafka gibi...
üçrenk (Italia)
13 Mart 2019 Çarşamba 15:44:48
... Pes etmek çok kolay.
Elinden geleni yapmalısın,
sonuna kadar....

Yorum Yaz
/ 7 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.