Bugüne düşecek söz
1,658 izlenme   |   86 yorum   |   Sıralama:
Sonraki Sayfa »   Son »
Yorum Yaz
sahaf
#Öleceğini sandığın günler de geçmedi mi?

"Dünyayı kadınlar yönetiyor olsaydı hiç savaş yaşanmazdı ancak 28 günde bir derin müzakereler yaşanırdı."

Robin Williams
Beğen

sahaf

Ekmekten sonra
Beğen

Gökhan KAVCI

Bazı milletler için eğitim, ekmekten daha elzemmiş gibi geliyor bana. Bana kalırsa, bir çok devlet vatandaşlarının eğitimli olmasını istemez ve eğitim seviyesini kendi belirledikleri düzeyde tutarlar. Çünkü bilirler ki eğitimli, kültürlü, bilgili insanı ikna etmek, kandırmak kolay iş değildir. Onlara sürü psikolojisi ile hareket eden, sorgulamayan, araştırmayan, eğitimsiz kültürsüz bir halk lazımdır. Neyse. Fazla irdelemeyeyim . Teşekkürler bu güzel veciz sözler için. Aydinlattiniz bizi. Selam olsun şiirlerin erbabı ı kalemine. Sağlıcakla kalınız sayın şairim.

sahaf

Merhaba Gökhan kardeşim
işte tam da açıklamaların içindeki neden için yazdım bunu. Hâlâ beş çocuk diye bas bas bağırılıyorken (üç yetmedi) ve de nüfüsun neredeyse yüzde sekseni yoksul statüsünde olup ekmeği zor bulurken eğitimi nasıl bulacak?!
Teşekkürler ediyorum ayırdığın zamana. Sevgi,selam ve dostlukla.

sahaf

“Bunalıyoruz çocuk, bunalıyoruz
Biçim veremediğimiz şeylerin
Biçimini alıyoruz ”

Şükrü ERBAŞ
Beğen

sahaf

" Sınanmaԁığınız bir acı üzerine kоnuşmak kоlayԁır. "

Tarık Tufan
Beğen

Cömert Yılmaz
#-Herkes; tellere doğru bassa/Dünya; sazı hep güzel çalardı...-

bir tas sıcak süttür barış ve uyanan bir çocuğun
gözlerinin önüne tutulan kitaptır

Yannis Ritsos

Beğen

Çınar GÖLE
#Gel, birlikte uyutalım şu huysuz geceyi gökyüzü/m.

Ciddi sorumluluklarım var hayata karşı;
gülümsemek gibi..

Çınar GÖLE
Beğen

Çınar GÖLE

Gözyaşlarımı saklayan yağmurlar ve ben, yalnızlığını gökyüzünde bırakmış tanımsız yeryüzü kalabalığı gibiydik.

Çınar GÖLE
Beğen

Çınar GÖLE

Bir kez kırıldım!..
Bir dahakine daha kolay kırılırım kırdığın yerden..

Çınar GÖLE
Beğen

taneraygan
#Kader rüzgarı savurduğu yaprakların rengine aldırmaz...

Yarınlardan ümidini keseni dünkü mutluluklar teselli etmez...
Beğen

Çınar GÖLE

Size yalan söylendiğini hissettiğinizde söylenen yalandan daha fazla üzen şey çok güvenmenin, iyi tanıyamamış olmanın sizde yarattığı ahmaklık olgusudur.

Çınar GÖLE
Beğen

Yorum Yaz
Sonraki Sayfa »   Son »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.