Başka Şeyler
3,042 izlenme   |   83 yorum   |   Sıralama:
Sonraki Sayfa »   Son »
Yorum Yaz
Vedat Keleş
#

...
Beğen
Son Düzenleme: Vedat Keleş @ 22/04/2017 16:33:55

Vedat Keleş
#

...
Beğen
Son Düzenleme: Vedat Keleş @ 22/04/2017 16:33:37

Aynur Engindeniz

Takip etmek lazım bu forumu ve sizi.

Vedat Keleş

Selamlar Aynur hanım. Teşekkür ederim. Yeni öykünüzü okumak için çok beklemeyiz umarım.

Aynur Engindeniz

Bu romanı bitirmeden farklı bir sey yazmayacagım. Zihnim kayıyor baska bir oykuye girince. Digerinden de artık buraya eklemesem iyi olacak. Benim yazılarımda surukleyicilik yok dogal olarak insanlar hep aynı seyin etrafında dönüp durdugumu düşünebilir. Yine de bunu duymak güzeldi teşekkür ederim.

Vedat Keleş
#

....
Beğen
Son Düzenleme: Vedat Keleş @ 22/04/2017 16:33:15

himmet aygüt

şuan sarhoşum ya, neler yazıp sildim bilemezsin.
niye mi? seni korumak için kardeş, ciddiyetine helal getirmemek için.
sana kendimi de katıp " biz " desem ne düşünürsün bilmem ama, biz hayatı bu kadar ciddiye alırken onun bizim hakkımızdaki düşüncelerinden artık hiç emin değilim. herkesin yaşamın bir yerinde ben deyip, kendini güzel bulduğu bir yeri olduğunu hep bildim, yaşadım da, zira en az 150 çalışanın olduğu ve çoğunun gurbetçi ve ekseriyetinin de benim kafamla uzaktan yakından alakası olmadığı halde, bir şekilde insanlık düzeyinde ilişki kurduğumu düşündüğümde bu tozlu şantiyelerde,kendime vıy vıy deyip, senden bu manada daha değerli olduğumu düşündüm.

hulasa:)) yakın kıyılardan taş gelir, bir taraflarım çizilir diyerek uzak geçerken tut ki sen, hangi düşünce boyutunda kontak kurabilir ki insan ve tut ki bu da ben...

zati o bilmem ne fobikleri de bu kafayla anlamam beklenemezdi benden, değil mi?

okuyucu bu cümleleri asla anlamasa da, anladın değil mi sen beni kardeş:)

seni , senden asla karşılık görmeden ve beklemeden de seven, abin, ben.

sevgiyle iki gözüme...

Vedat Keleş

Merhaba sevgili abim. Bazı sözlerin yansımaları o kadar kuvvetli oluyor ki, maruz kalanın kelime dağarcığı bile hafıza kaybı yaşıyor. Söyleyecek söz bulamamak değil , başka bir şey bu. Dile gelmese de anladığına eminim. BEN bile olmayı idrak edememişken BİZ olmayı becerebilmek zor, kabul ediyorum. Ancak BİZ, birilerini beş duyu organıyla keşfetmemin, onlarla ilişki kurmanın ötesinde bir şey, birinci çoğul şahıstan da daha fazlası: Yüzünü hiç görmediğim, adını bile bilmediğim biriyle aynı türkünün nakaratlarında heyecanlanıyor, aynı takımı tutuyor, aynı mahallede oturuyor, aynı partiye oy veriyor, aynı aidiyet duygusuyla ülkemi seviyorum diye BİZ olabiliyorum... Keşke silmeseydin sarhoşken yazıp çizdiklerini. Duymak isterdim onları da. Ciddiyetim kağıttan kaplan, aslı yok.

Ve yakın kıyılardan gelen taş:) Mesaj bi’tamam alındı değerli abim. Daha uzun yazmak isterdim ama kucağımda, klavyeye sürekli müdahale eden 19 aylık bir bebekle ancak bu kadar oluyor:) Bu arada zamane çocukları bulguru pek sevmiyor. Daha sık görüşmek dileğiyle.
Sevgi ve saygılarımla her zaman.

Vedat Keleş
#

...
Beğen
Son Düzenleme: Vedat Keleş @ 22/04/2017 16:30:53

Aynur Engindeniz
#bir lahza içinde tefekkür varsa orada yalnızlıktan söz edilemez.

Ağır şeyler oluyor. Başka şeyler. Dünya ayaklarına beton dökülmüş bir maktul gibi batıyor evrenin derinliklerine. İçindeki aciz zerzevat ile. Oysa sadece kerestesini satsan, bir kainat ederdi bu yer. Ne yazık ki diğer tarafta hazırlıklar bitmiş. Gidiyoruz.
Beğen

Vedat Keleş

'Gitmek, kalmaktan yaşlıdır' demişti birisi.

Vedat Keleş
#

..
Beğen
Son Düzenleme: Vedat Keleş @ 22/04/2017 16:30:28

Vedat Keleş
#

...
Beğen
Son Düzenleme: Vedat Keleş @ 22/04/2017 16:32:40

Menije Behravi

Portakal çok güzel şiirde öyle

Aynur Engindeniz

Portakal benzetmesi cok orjinal. Bir kitabınız var mı?

Vedat Keleş

Karaladıklarımı bir kitapta toplamak; eksikliğini hissettiğim bir durum olmadı. Belki ileride ihtiyaçlar listesine dahil olabilir, bilemem. Birkaç dergi var hayatımda, birlikte mesuduz. Romanınıza odaklandığınıza göre yakında bir kitap haberi işiteceğiz sizden.

Aynur Engindeniz

Bana bakmayın bu benim dördüncü yazıp da beğenmediğim roman :)
Siz kitap ihtiyacı duymamış olabilirsiniz ama ben bir okur olarak bunu temenni ederim.

-Ezrak Rahel-
#Bi vefadır dar-ı dünya kimseyi şad eylemez. (Fuzuli)

İnsan hep göçlere müebbet
bir bulut taşır göğsünün tam üstünde
ha yağdı yağacak
en çok da kendisine gurbet
başka şeyler evet
başka yaşamlara
insanın içinde labirent labirent

"herkes kendi kuyusuna müptela"

güzel forum evet
Beğen

Vedat Keleş

Teşekkür ederim

Vedat Keleş
#

...
Beğen
Son Düzenleme: Vedat Keleş @ 22/04/2017 16:29:41

renbo

merak ettim diye soruyorum.darvin ,teorisini doğal seleksiyon mu diyordu yoksa bununla karıştırılmamasını mı söylüyordu.

Vedat Keleş

Darwin fikirlerini evrim mekanizması üzerine inşa etmiş. Doğal seçilimin bu mekanizmanın merkezine oturtulması ise onun ölümünden sonra (yanılmıyorsam 1930-1940 yılları arasında) gerçekleşen bir durum. Bu durumda onun teorisine salt seleksiyon demediğine eminim, karıştırılmamalı dediğine ise emin değilim. Aslına bakarsanız onu ne dediğiyle de pek ilgili değilim. Yine de böyle bir şey varsa sizden duymak, kaynaklarını da bilmek isterim.

Vedat Keleş
#

...
Beğen
Son Düzenleme: Vedat Keleş @ 22/04/2017 13:23:07

Yorum Yaz
Sonraki Sayfa »   Son »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.