Diyorum ki

5.023 izlenme - 151 yorum -
/ » 16
Yorum Yaz
Seval Doğan
29 Haziran 2016 Çarşamba 11:27:21

Bütün tanrılar öldü !
mamy ex lll
29 Haziran 2016 Çarşamba 12:47:17

mitolojik meallar ötesi
Tanrı'dan ziyade Tengri
** Allah'tan başka da ilah
yoktur hem
hele ki mübarek ramazanda
insanı küfre/şirke sürükleyen
(- bilemeyerek de olsa
maazallah derhal tövbe etmeli)
söylemlerden kaçının derim

ve Battal Gazi geliyor
kurtarıcınız mıdır ?

İblis aşkına -
Son Düzenleme: mamy ex lll @ 29.6.2016 12:50:19

Seval Doğan
29 Haziran 2016 Çarşamba 13:58:42

Allah insanın içinde ki vicdandır ve benim vicdanımdan gayrı kurtarıcım yoktur.

Ve görüyorum ki ölen ve yaralanan onca canı görmeyen insanlar içindeki vicdanlarını çoktan öldürmüşler.

Yazık.
Taylan KOÇ
30 Haziran 2016 Perşembe 17:09:30
"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

Giordano Bruno,
ANSIZIN ( Yönetici )
29 Haziran 2016 Çarşamba 13:07:26
Tüm dünya kan çanağına döndü.

Tüm ölenlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum.
Seval Doğan
29 Haziran 2016 Çarşamba 13:21:39

Kelimelerim duyduğum üzüntüyü anlatmakta yetersiz kalıyor.

Ölenlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Tüm insanlığın başısağolsun .

Teşekkür ediyorum Habib bey, saygılarımla.
-Belıeve-
29 Haziran 2016 Çarşamba 14:27:55
Amin 😔 Olan en çok çocuklara oluyor. Kanlı bir göğ makinesi kalacak diye korkarım. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Ve Geride kalanlara Rabbim selamet versin. İnna lillahi ve İnna ileyhi raciun.
Nuh.tu.fani
29 Haziran 2016 Çarşamba 13:39:09
Onurlu bir davranış beklentisi içerisinde olanlara diyorum ki; yine istifa eden olmayacak !
Taylan KOÇ
29 Haziran 2016 Çarşamba 15:30:39
Önce kuşlar düşüyor kentin sokaklarına
Sonra bütün sarhoş tanrılar...
Seval Doğan
29 Haziran 2016 Çarşamba 16:34:41

Kuşlar dönüyor evlerine. Her gün, birer ikişer eksik :(
Taylan KOÇ , forumun sahibi
29 Haziran 2016 Çarşamba 17:06:18
Ölü yarınlar ülkesinde yatıyor bütün ölü kuşlar :(
Eyşan Deniz
29 Haziran 2016 Çarşamba 15:49:51
Vicdan.!
Biz gibilerin yani hiç bir olayı görmezden gelmeyip bir an olsun yaşananları unutmayanların sığınacak tek limanı..
En azından bazılarımızda hala yaşıyor olduğunu görmek güzel.

Vicdan.!
Bu ülkenin her nimetinden faydalanıp, gününü gün edip, neşe içinde yüzüp, rahatlık içinde yaşayıp bir olay yaşandığında ona buna b.k atıp 2 sn üzülenlerin vicdanı.

Allah belanızı versin.!!!

Ölenlere rahmet, kalanlara sabır dilemekten ve hala umut etmekten başkaca yapılacak bişi yok..
Saygılarımla
Taylan KOÇ
29 Haziran 2016 Çarşamba 15:55:07
Toplu katliamlar da ölürsen şehit oluyorsun,yok ölmedin kurtuldun sorumlulardan hesap sormaya kalkarsan bu seferde terörist oluyorsun... ince bir çizgide oluşturulan korku duvarında insanlar kıpırtısız herkes kafasını kuma gömüp sessizce sıranın kendine veya yakınlarına ne zaman geleceğini bekliyor sadece...
Eyşan Deniz , forumun sahibi
29 Haziran 2016 Çarşamba 16:03:08
Biliyor musun?
Bu vicdansız insanların hiç birine hiç bir şey olmuyor. Olan hep masuma, çocuğa ve geleceğe..
Sokaklar kanla yıkanırken, bu topraklarda yaşayıp, bu ülkenin havasını soluyup, bu ülkenin getirilerinden faydalanıpta yediği kaba tükürenlerle dolu bir Türkiye.

Gerisi laf-ı güzaf be kardeşim.

Evlatlarımıza ne diyeceğiz, tarih kitaplarında hangi olayı nasıl anlatacaklar. Birileri yüceltilip iyi bir şey yapıyormuş gibi gösterilecek, asıl yanlış olan şeyleri söyleyenler "deniz" muamelesi görecek. Çok geç olunca ortaya çıkan kirlilik, denizlerin çekilip dibinde ki kumu gördükten sonra ne ola ki?

birileri artık bunu düşünmeli..
Seval Doğan
29 Haziran 2016 Çarşamba 16:40:41

Ne yazık ki sevgili Eyşan ne çocuklarımıza diyecek sözümüz ne de gözlerine bakacak yüzümüz olmayacak.

Nasıl hangi yüzle anlatacağız ki yılana çıyana hak görmediğimiz ölümü insana reva görüldüğünü, ve bizim kör sağır dilsiz olduğumuzu bunca acıya.
Taylan KOÇ
29 Haziran 2016 Çarşamba 17:18:58
Biz bu dönek dünya da
Kaybettik yolumuzu...
hayrettin şahin(haysah)
7 Temmuz 2016 Perşembe 00:53:36
Şehirler ölüyor körebe oynarken beton ve demir yığınlarıyla sokaklar şimdi rahmetli ve insanlık hala defnetmedi onu ama yinede başımız sağolsun şehirler ölüyor insanlık😤😊
hayrettin şahin(haysah)
7 Temmuz 2016 Perşembe 00:54:34
Şehirler ölüyor körebe oynarken beton ve demir yığınlarıyla sokaklar şimdi rahmetli ve insanlık hala defnetmedi onu ama yinede başımız sağolsun şehirler ölüyor insanlık😤😊
KIRLANGIÇ_1
29 Haziran 2016 Çarşamba 21:01:38
Olmaz dediklerimiz olmaya
Başımıza gelmez dediklerimiz de başımıza gelmeye başladı...
Ne ,ne için ,neden sorularını sormak öyle anlamsızlaştı ki
Açıklama yapılıyor 20 -30 şehidimiz var (şehit) ne yani kelimenin
Zenginliğine bakıp şükür mü etmemiz gerekiyor..
Bu sorunların çekirdeğine inmedikçe,önlemi ona göre almadıkça
Bu günleri aramak zorunda kalacağız...
Taylan KOÇ
29 Haziran 2016 Çarşamba 21:22:45
Toplu katliamda ölenlere şehit diyerek öfkemizi ve sessizliğimizi korumamızı sağlıyorlar
Ne şehidi
Maktuller ve katiller!
Taylan KOÇ
30 Haziran 2016 Perşembe 16:58:58
Nefesin di
Bir tek
Umudun mazlum neferi
Taylan KOÇ
1 Temmuz 2016 Cuma 16:27:54
Şimdi!
Otuz üç
Kırgın Karanfil var gamzemizde
Duvarın dibinde kan

Düşümüze
Düşürdük
Cennetin adaletini… Taylan KOÇ
Yorum Yaz
/ 16 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.