Hangi şair yada şaire olmak isterdiniz ve neden?

2.745 izlenme - 40 yorum -
/ » 4
Yorum Yaz
Gamzelimm
27 Haziran 2016 Pazartesi 10:41:31
Geçmişte yaşamış yada günümüzde hala yaşamakta olan hangi şair yada şaire olmak isterdiniz? Neden?
O şair yada şairenin kişiliğinde ve şiirlerinde sizi etkileyen neler?
Eğer o kişinin yerinde olsaydınız hep onun tarzıyla mı devam ederdiniz yazmaya yoksa bazı farklılıklar yapar mıydınız?
AuBade
6 Temmuz 2017 Perşembe 15:32:11
tek kelimeyle f.h. dağlarca
Murat Meral
3 Temmuz 2016 Pazar 20:15:37
Bu uzun yazmayi gerektiren bi soru:) ama bir degil bi kac kişi olmak isterdim . Neden çok geçsek mi o kısmı:))
Gamzelimm
4 Temmuz 2016 Pazartesi 05:06:53
Murat bey hoş geldiniz foruma ama hiç bir isim vermemişsiniz keşke birkaç tane verseydiniz
Buse verili
3 Temmuz 2016 Pazar 22:53:40
Ben nazım hikmet olmak isterdim.Nazım gibi bakmak,Nazım gibi görmek,Nazım gibi yaşamak...Çünkü o susturulmuşluklara,bastırılmışlıklara başkaldıran bir üstad.
Gamzelimm
4 Temmuz 2016 Pazartesi 05:08:11
Nazım Hikmet...çok güzel bir cevap Buse hanım çok teşekkür ederim.Evet sanırım Nazım Hikmet en çok gelen yanıtlar arasında olabilir gibi duruyor.
şair67
4 Temmuz 2016 Pazartesi 20:29:28
Şair olarak bir Nazım Hikmet Ran olmak isterdim tüm gönüllerde yer bulan duygu dünyası ile iz bırakan bir gönül şairi
Gamzelimm
5 Temmuz 2016 Salı 14:10:38
Sizin Nazım Hikmet demenize hiç şaşırmadım doğrusu bu cevabı da bekliyordum sizden.Şiirlerinizde tema olarak ele aldığınız konular bunun en büyük ip uçları çünkü.Teşekkür ederim dost kalemdaşım cevap için.Güzel bir seçimdi
şair67 , forumun sahibi
6 Temmuz 2016 Çarşamba 15:49:54
Çok manidar değerlendirmeniz ve övgüleriniz için size minnettarım asil yürek
Söz konusu teveccühlerinize mazhar olabilmişsem ne mutlu bana
Güneş kadar sıcak, güzel yüreğinize selam olsun
Saaygılarımla
Gamzelimm
5 Temmuz 2016 Salı 14:19:07
Foruma resim göndermeyi bilenler varsa bir yardım edebilirse bana sevinirim arkadaşlar,yine beceremedim ben bunu
Diyeceksiniz ki hem forum açıyorsun hem bilgilerin eksik...doğru .Ama yakında öğrenicem inşallah sizlerin de yardımıyla
Meryem Ayan
7 Temmuz 2016 Perşembe 01:37:01
Gamzelimm , forumun sahibi
7 Temmuz 2016 Perşembe 01:39:04
Gördüm seni
..güney_su..
7 Temmuz 2016 Perşembe 17:48:46
halledilirrrr
fuzuliM
5 Temmuz 2016 Salı 17:07:09
Kim olduğunuz kadar sonunda ne olacağınız önemli :) Piraye "m olsaydı Nazım Hikmet olurdum ama yok :)
Benim bi Gül"üm var bende mâşuk olmuşum.
Divan da fuzuli, rubaide ömer Hayyam, Mevlana... Ayrıca yunus Emre... Daha nicesi var hayran olup ben o olsaymışım dediğim...
Onların eşyaya insana olaylara bakışlarını, yazıya döktükleri sırlara onların gözünden vakıf olmayı isterdim. En çok da Mevlâna yı onun gibi düşünmek onun gibi anlamak, onun gibi söylemek! Hepimiz öyle yada böyle aşka yazan, yazdığını düşünen şaircikleriz ; Aşk nedir diyene ben ol da bil diyen biri o...
Gamzelimm
5 Temmuz 2016 Salı 23:05:18
Yerinde olmak istediğiniz şairler için açıkladığınız nedenler gerçekten çok güzel ve anlamlı.Bu cevap harikaydı teşekkür ediyorum.
fuzuliM , forumun sahibi
5 Temmuz 2016 Salı 23:33:47
Güzel forumla ses olan sizsiniz, ben teşekkür ederim "şaire hanım;)
HakkınSesi
5 Temmuz 2016 Salı 23:22:21
Şaire nedir yahu? Yıllardır şu çirkef laflardan kurtulamadınız. Yazar bayana yazare mi deniyor, mühendise mühendisiye, doktora doktoriye..
Sakıncalı Piyade
6 Temmuz 2016 Çarşamba 00:03:22
iye,ire,ice vb ekler kadınsallık katıyor olaya

demek ki ordunun Mesudiye ilçesi dişi.

birazdan buraya linç gelebilir :) dikkatet
HakkınSesi , forumun sahibi
6 Temmuz 2016 Çarşamba 00:16:21
İnsanlarda linç minç hali bile kalmadı. Uyuşuk, uyuz bir hale geldik.

O değil de iyelik eki gibi değil mi bu? Şerefiye , şerefli yer, şerefin yeri gibi.şaire de şairli masa gibi. 'aga çek sandalye de gel otur şaireye' der gibi. Argo ama hani yönlendirme ya da orada şair varmış gibi. Hep bu arapça kökenli kelime karışıklığından. Ona farsça da sosla. Oh, mis gibi fransız ekolü orta doğu.

Gamzelimm
6 Temmuz 2016 Çarşamba 17:36:55
Efendim aslında şair'dir hepsi ama burada bayan şiir yazanlara şaire deniyor geleneği bozmak istemedim.Ama o çirkef lafı pek hoş olmamış.Ben kırmadan,incitmeden bir şeyler yapmak istedim hep burada yani uzun lafın kısası daha hoş görülü yazabilirdiniz.Böyle hiddetle tepki vermenize gerek yoktu.Olmamış.
Gamzelimm
6 Temmuz 2016 Çarşamba 17:42:59
Beyefendi aslında hepsi şair'dir,biz de biliyoruz bunu ama defterde şaire deniyor devamlı bayan şiir yazan arkadaşlara ben de bunu bozmak istemedim açıkçası.Bu tepkinizi neden daha kibar ve hoş görülü belirtemiyorsunuz pardon ama.Çirkef laf nedir? Kaba laflardan ben hoşlanmıyorum.Burada dostlarla forumda sohbetleşiyoruz güzel güzel fikirlerini yazıyor herkes ama ille arada böyle çıkıyor bir tane sivri dilii arkadaş.O zaman neden sadece bana yazıyorsunuz bunu? Defterde şaire diyen dünya kadar erkek ve bayan var.Piyango neden hep bana vuruyor bunu anlayabilmiş değilim.Forumuma konu dışı yazılarla gelmeyin lütfen sizden rica ediyorum.
Kafkasyalı Kafkasyalı
9 Temmuz 2016 Cumartesi 02:44:25
Sizin nekadar engin bilgileriniz varmış..içinde boğulduk sanki....
Bâb-ı Âli de baş yazarlık yapmış bir havanız var .
Tebrik ediyorum sanırım birkaç üniversite bitirip edebiyat dalında master ve doctora yaptınız..büyük bir ihtimallede büyük bir gazete yada dergide baş yazarlık yada yayın yönetmenliği yapmaktasınız...
Tabi çok satan birkaç kitabınızda vardır mutlaka bizlere birkaç örnek verip bir tanesini imzalayıp bize gönderirseniz beni çok mutlu etmiş aynı zamandada onöre etmiş olursunuz..sevgi ve saygılarımla efendim

Kafkasyalı
sahra
6 Temmuz 2016 Çarşamba 00:18:50
..
Son Düzenleme: sahra @ 15.9.2016 12:52:30

n e. m
6 Temmuz 2016 Çarşamba 12:40:44
Gamzelimm
6 Temmuz 2016 Çarşamba 17:46:06
Gamzelimm
6 Temmuz 2016 Çarşamba 17:55:18
Uyumsuz_PenGuen
6 Temmuz 2016 Çarşamba 00:54:04
cahilligime verin, șaire nedir ?

n e. m
6 Temmuz 2016 Çarşamba 12:39:37
Bence ek yanlış yerde.

e şair olmalı, net şairi gibi. :P
Gamzelimm
6 Temmuz 2016 Çarşamba 17:45:37
Defterde bir turlarsanız anlarsınız ne olduğunu
Gamzelimm
6 Temmuz 2016 Çarşamba 17:57:39
Evet kalem yanlış yere koymuş e harfini sevgili n.e.m :)
Yorum Yaz
/ 4 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.