***yöneticilerimiz***

1.110 izlenme - 50 yorum -
/ 5 »
Yorum Yaz
?STANBUL
7 Ocak 2007 Pazar 03:13:24

Sevgili üye arkadaşlarımızdan birinin gönderdiği mesajında, bir yöneticimiz hakkında "genel" olumsuz bir kanı oluştuğu ve rivayete göre yöneticimiz hakkında söylenen bir sıfatla bu mesajın bize ulaşmasıyla, konunun foruma taşınması gereksinimini hissetmiş bulunuyoruz.

Edebiyat Defteri yöneticileri olarak bizler, görevimizi doğru ve kurallara göre yaptığımız inancını taşımaktayız. Mümkün olan, izleyebildiğimizce olayın içinde sitemizin duruşunu ifade ederken, elbette kendi özgür irademizle de konulara müdahil olmaktayız.

Tüm üyelerimiz gibi yorumlarımız eleştirilerimiz var sayfalarınızda. Kimi arkadaşımızı uyarmışız daha iyisi için, belki kimi arkadaşımıza da sen yazma şiir demişizdir. Sunulanı beğenmişizdir, beğenmemişizdir ve bunu bir şekilde ifade etmişizdir.

Bunların doğru veya yanlış tartışmasına girme düşüncesinde değiliz.

Bu Forum sayfasında sizlerden tüm samimiyetinizle aşağıda kullanıcı isimleri yazılı üye-yöneticilerimiz hakkındaki düşüncelerinizi aktarmanızı rica ediyoruz.

ANSIZIN
Aydın
İSTANBUL
Salvador
Sesli Defter

Saygılarımızla...

***Bu forum konusuna ağır hakaret olmadığı sürece hiç bir yönetici müdahale etmeyecek ve katılımda bulunmayacaktır. Ve açılan bu forumla site yöneticilerimizin yeni düzenlemeler içinde olup olmayacağı sonuca bağlanacaktır...

(1 Hafta süreli bir Forum konusudur)

allj
7 Ocak 2007 Pazar 03:30:48
valla arkadaşlar ben sadece ansızın adlı yönetici ile diyaloglarda bulundum,kendisi gayet iyi biridir,ilgilidir,hiçbir sorun yaşamamışımdır. tartışmamışımdır. diğerleri ile de aynı şekilde! bu arkadaşlarla çok fazla diyaloğum olmamıştır ancak sorun yaşanacak birileri olmadığı kanısındayım.
zaten burası sorun yada tartışma yeri değil,burda herkes şiirini,yazısını,duygularını,düşüncelerini paylaşıyor...

ne oluyor? kimin problemi varsa o sorununu konuşsun çözsün...
bu site efendi efendi gidiyor,kimse sorun yaratmasın!!!

teşekkürler
allj
F.S.M
7 Ocak 2007 Pazar 03:34:06
ansizin; sakin
istanbul; yeni yeni anlasiyoruz
salvador;benim dilim
aydin; bence yazmali
sesli defter; tanimiyorum.
siir ve yazilara yorum düsmenizden yanayim.en azindan daha etkili oluyor bizlere göre.sizlerden cok cekmis biri olarak en cokda istanbul'dan olsun yinede sizlere güveniyorum.en azindan durusunuzu bozmadiginiza inaniyorum.son bir kac gün icinde bu düsüncelerim daha da saglamlasti. bence iyi ve kötünün ayrilmasina sizde katkida bulunun.biz elestirince özelden mesajlar aliyoruz siz bunu yaptiginiz zaman büyük ihtimal mesaj gelmeyecegi gibi; üye size tesekkür bile eder. aramizda cok sorunlar gectigi muhakkak ve sizlerle sorunlar yasamis biri olarak sizden memnun oldugumu belirteyim. son günlerdeki olaylar icinde bence istanbul görüslerinde hakliydi ayni zamanda salvadorda.ki onlarin ki bir görüsten cok bana göre siteyi iyilestirmeye yönelik bir calismaydi.yöneticilerle dünyanin hic bir yerinde arasi iyi olmayan biri olarak;galiba bu sefer sizlere inandigimi söylemek zorundayim.ama bu aramiz iyi oldugu manasina gelmesin ben hala tüm dünya üstündeki yöneticilere karsiyim. nede olsa iyi bir ylneticinin bile mutlaka bir yanlisi vardir.ve arkadaslar lütfen su forumlara daha cok yorum düselim.
kendinize iyi bakmaniz dilegiyle.
...................................f.s.m

f.s.m tarafından 1/7/2007 3:49:37 AM zamanında düzenlenmiştir.
sahra
7 Ocak 2007 Pazar 03:48:59
Sözkonusu edebiyat sitesi olunca, genel olarak muhataplarınızın biraz duygusal,şairane ve kırıgan yapıda oldukları -bence- bir gerçektir.İdarecilik anlamında daha çok sabır ister.Başta salvador olmak üzere tüm yöneticelere başarılar dilerim.
Çınar GÖLE
7 Ocak 2007 Pazar 03:57:03
Ben değerlendirmemi kişisel bazda yapmak istemiyorum,çünkü yöneticilik gerçekten bir sanattır hatta çok basit bir örnekle bunu izah etmeye çalışayım çünkü bu tecrübelerimle sabittir mesleğimden örnek vereceğim yine yıllarca hizmet yaptığım sektörde yöneticilerle ve yöneticilelrle!! çalıştım..O zamanlarda açıksözlüydüm ve bu dilimin yüzünden de 8 sürgün yiyen bir mühendis olarak söylüyorum herkes amir olabilir ama yönetici olamaz sözümü o zamanlar da söylemiştim ve bu benim sürgünlerime temel oluşturmuştu..
Bu nedenle yöneticiliğin bir sanat olduğu konusundaki fikrimi ısrarla söylüyorum..
Ve yöneticilerin gözardı etmemesi gereken bir olay böyle sitelerde bu iş daha zordur sanalda herkesin samimi davranmasını bekleyemezsiniz ve herkesi memnun etmeniz mümkün değildir zaten bu anlayışla yaklaşırsanız olaylara yanlışlar doğrulardan fazla olacaktır..
Haksızlıklarda müdahil olmanız sağlıklı bir davranış şekli,her okur gibi her yazan gibi sizlere yapılan başvuruları titizlikle incelemeniz sadece başvuranın ağzından değil taraf olan kişilerden de dinleyerek kararlar almanız durumunda daha adil bir yönetim tarzı olacağını düşünmekteyim..
Zoru kolaya çevirmenizi yürekten diliyorum..
Bir de unutmadan benim kişisel olarak bir problemim değil tabii ki hatta sevgili İstanbul'la görüşmemizde de mesajlarla aynı düşüncelerin taşındığı konusunda bir mutabakat olduğu söylenmiş olmasına rağmen sonraki günlerde ben farklı algılandığımı gördüm ve üzüldüm tabii ki..
Bir öneridir isimli yazımda belirtmek istediğim olayın yanlış algılandığını gördüm..
Günün şiiri uygulamanız geçmişte de vardı ben siteye girdiğimde de günün şiiri yazısını tıkladığınızda zaten aynı şekilde bir sayfa düzenlemesi karşımıza çıkıyordu..
Şimdi gördüğüm sadece isim günün şiirleri olarak değişmiş ve yine yalnızca günün şiiri seçilen şiirler yer almış..
Oysa benim önerdiğim tamamiyle farklı bir şeydi,yalnızca gün içinde okur oylarıyla tesbit edilmiş şiirin arşivlenmesi değildi,gözden kaçmış her gün bir çok şiirin eklendiğini düşünürseniz siteye ve hepsini okuma şansını da bulamadığımızı düşünürseniz ki böylesi gözden kaçmalar olabilir gerçekten güzel şiirlerin de yitip gitmemesi adına saklanabileceği her zaman açılıp okunabileceği bir sayfa düzenlemesi idi hatta bu konuda yetkili bir kurul bile oluşturulabilir demiştim..Önerimde..
En azından aradan hatır gönül okumaları da bir nebze olsun kalkardı..
Hatta bu konuda okurlar da o kurulda ki insanların da gözünden kaçmış şiirleri beğendiklerini belirtebilirlerdi mesajlarla..
Bunun sonucunda gerçekten çok güzel bir şiirler antolojisi oluşabilirdi..
Ben bir tek bu olayda yanlış anlaşıldığımı yanlış algılandığımı gördüm için üzüldüm..Bunu da belirtmeden geçmek istemedim..
Hepinize görevlerinizde kolaylıklar ve başarılar diliyorum sevgiyle ve sevdiklerinizle kalın her zaman ve de şiirlerle kalın sevgilerimle..

Çınar GÖLE
oktayzerrin
7 Ocak 2007 Pazar 04:01:46

merhaba..ilk üye olduğum günlerde yönetimle bazı sorunlarım vardı yorumlar hakkında ama bu sorunlar yönetimden değil benden kaynaklanıyordu...ama hatamı geç de olsa anlayıp özür diledim ve onlara lâyık bir üye, hatta üyeden de öteye sâdık bir dost olacağım konusunda söz vermiştim...o günden bugüne yönetimde bazı değişiklikler oldu tabi ki bunlar da çok olağan olaylar..hiç bir şey sürekli olmayabiliyor..bugünkü yöneticilerimizden benim şahsen en ufak bir şikâyetim ve tedirginliğim yok..belki ufak tefek sorunları konu etmiş olabilirm veya olabiliriz...Ne demişler: " beşer, şaşar."Bazen bizden de kaynaklanan hatalar veya sorunlar yaşayabiliriz..
isim vermek gerekirse ben şahsen sn.ve sevgili yöneticimiz İSTANBUL'dan çok memnunum..tabi bunu söylemem diğerlerinden memnun olmadığımı göstermez ama şu anda yönetici bazında en iyi diyalog kurduğum değerli biri kendisi ve çok teşekkür ediyorum bu dürüst ve seviyeli yaklaşımlarına..diğer yönetici arkadaşlarımızın da özveri ve dürüst çalıştıklarına inanıyorum..şunu hiç unutmayalım ki bir ailede kavga da olabilir, gürültü de..ama asıl önemli olan bunlardan payımıza düşen hisseleri alıp, paylaşım denen güzelliklerin farkında olabilmektir..
sonuç olarak benim şahsen bir sorunum yok ve hepsinden de çok memnunum sn.yöneticilerimizden ve eğer dikkat edip, okuyorsanız her gün yeni, yep-yeni ziyaretçilerin akınına uğrayan güzel sitemiz bu görüntüsüyle ve haklı özelliğiyle bir mavi boncuğu çoktan hak-etti....müsaade ederseniz bizleri kırmızı kurdelalarla ödüllendirip, onurlandıran bu güzel insanlara ve güzel sitemize ilk mavi boncuğu ben takıyorum...devamı sizden olur inşallah..
Bu vesileyle değerli yöneticilerimizin tümünü yürekten kutlar, bu söz ve yorum hakını ve fırsatını bizlere sundukları için çok teşekkür ve tebrik ederim... .barışa, sevgiye ve dostluğa açılan bu edebiyat sitesinin ilerde okullarımızdaki Türkçe ve edebiyat dersleri ve öğrencileri için güzel, eğitici ve sağlıklı bir arşiv ve kaynak oluşturacağından eminim..birkaç gün önce değerli bir üye dostumuzun benim dîni bir şiirimi çok beğendiğini ve oğlunun okul ödevi için faydalanabilmesi konusunda benden müsaade istemesi beni çok onore ve mutlu etti..bu da gösteriyor ki biz bir aile sitesi olmayı demek ki başarmışız demektir...benim tek bir ricam biraz da eserlerini hiç okumadığımız ya da çok az okuduğumuz değerli üye şairlerimizin de şiir ve yazılarını okuyalım ve yorusuz bırakmayalım..sevgi ve saygılarımla...hoşçakalınız...
Hava Avcı Köseoğlu
7 Ocak 2007 Pazar 04:02:33
Edebiyata ve özellikle bir şiir sever olarak, şiire hizmet eden çok düzeyli bir site olduğuna inandığım Edebiyat Defteri ;bünyesinde bir çok değerli şairleri ve amatör ruhla yazan şair adaylarını barındırmaktadır.

Bunları göz önünde bulundurarak diyebilirim ki , açıklanan kuralları ihlal etmek gibi bir art niyetle yaklaşılmadığı taktirde yönetim kadrosu ile kimse bir sorun yaşamaz.!

Konu tam olarak açıklanmadığı için kendi görüşüm olarak, yönetici kadrosu hakkında olumsuz bir fikre sahip değilim. Saygı unsurunu çok önemsediğim içinde, herhangi bir saygı karşıtı olay yaşanmadığı sürece herkes görevini yapar kanısındayım.

Nitekim benim ve ülkem için çok değerli bir şaire yapılan hakaret içerici bir yoruma gerekli müdahale yapılmış,konunun kapanması yolunda benim o yoruma karşılık yazdığım yorumda silinmiştir ve bana bu konu hakkında bilgi verilmiştir.Fikir özgürlüğünden yanayım ama, bunu başka boyutlara taşıyıp kişisel hakarete dayandırıldığında da müdahaleden yanayım...Kurallar her yerde vardır ve toplu yaşamda olmasıda gereklidir.

Kısaca, yönetimle ilgili sorunum yok,olacağınıda düşünmüyorum.

Saygılarımla...
Azure_
7 Ocak 2007 Pazar 04:15:09
Merhaba;
Sevgili İSTANBUL, ANSIZIN,adlı yöneticilerimizle yazışmalarım oldu.
Ben steye yeni üye olduğumda forumda sorun yaşadığımdan dolayı,bilgilendirme babında bana çok yadımcı oldular.
Gâyet güzel , medenice, kibar ve anlayışlı yaklaşımları ve yazışmalarımız oldu.
Benim kimseyle sorunum olmadı ve olmayacak.
Buradan tekrar hepsine teşekkürlerimi sunarım...
Başarılar,kolaylıklar dilerim.

FATOŞ
7 Ocak 2007 Pazar 04:26:11
Merhaba ...

Sitenizde olmaktan mutluyum.Seviyeli dürüst bir site olmakla beraber
sitedeki kalemlere örnek olduklarınıda düşünüyorum, eşit davranıldığına inanıyorum....

Sesli defter:) Henüz bir bilgim yok ...

salvador:) Sessiz kalıp okuduğunu düşünüyorum sitedeki kalemleri.
Az da olsa yorumları yorumlarını okuduğum bir yönetici.

Aydın:) Kalemini okuduğum bir yönetici.

Ansızın:) Benim siteye ilk günlerde sistemi çözmek için başvurduğum ve yönetici olduğunu sonradan siteyi tanıdıkça öğrendiğim kişi.
Ve ulaştığımda yanıt aldığım seviyeli bir yönetici.

İstanbul:) Kalemini okuduğum, yorumlarına önem verdiğim, bir yönetici.

NOT: BENİM İSTANBUL İLE BİR SORUNUM YOKTUR,SERT BİR DİLLE ELEŞTİRİ ALMIŞ OLMAM,SİTEDEKİ KALEMLERE ÖZGÜRLÜK TANIMIŞTA OLSA? YÖNETİCİDİR YAPICI OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.Kİ BİRÇOK YAZILARDA HATALAR OLMASINA RAĞMEN SADECE BENİM YAZIMIN BU DERECEYE ERMİŞ OLUP GEREKSİZ CE,SİTEYİ GERMİŞ OLMASI BENİ ÜZDÜ.AMA SORUN YOKTUR BENİM AÇIMDAN,ABARTILMIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR VE ELEŞTİRİYE HER ZAMAN AÇIK KALEMİM AMA RENCİDE YE HAYIR DİYORUM..BEN OLDUĞUM GİBİ OLMAMIN AĞIRLIĞINI YAŞIYORUM.YALANMI SÖYLESEYDİM BEN HAKKINDA DÜRÜSTÇE SİZLERİN ARASINDA OLMAKTAN MUTLUYDUM.MUTLU DA BURADAYIM YÜREĞİM KALEME AKTIKÇA...

SİTENİZİ VE YÖNETİCİLERİMİZİ KUTLUYORUM,SEVİYELİ SAYGIN BİR SİTEDE OLMUŞ OLMAK YETER BANA...VE BUNUDA SİTE YÖNETİCİLERİ BAŞARIYLA YÜRÜTÜYORLAR.. DAİM OLSUN SEVGİ VE SAYGIYLA...
İYİKİ VARSINIZ.............................................

HADDİMİ AŞTIM AFFOLA...

SAYGILARIMLA
MÜRÜVVET NUMAN
( FATOŞ )

MÜRÜVVET NUMAN tarafından 1/7/2007 4:57:12 AM zamanında düzenlenmiştir.
ozanfedai
7 Ocak 2007 Pazar 07:15:24

bugüne kadar sitede şahsen yorumlardan dolayı her hangi bir huzursuzluk yaşamadım

Anadoluda bir söz vardır hastaya ölümden bahset ki hastalığına şükretsin

konuyu böylede düşünmüyorum

yapıcı öğretici yorumalar olduğu gibi noksanlıklardan dolayı telkin değilde tenkit edilmeler oluyor anlaşamamazlıklardan dolayı

yöneticilerin bu konularda görevlerini yaptığını sanıyorum

zaten bu sitede olmamın sebebi sevdiğim dostlarımın davetidir tabiki tanınan bir ortamdada şiirleri paylaşmak adına buradayım benim şahsen bu güne kadar bir problemim olmadı

öneri olarak

mp 3 veya sesli şiirleri şairlerin kendilerinin ekleyebileciği duruma gelebilmesi mümkünmü ?????

saygılarımla

ozan fedai almanya

ozanfedai tarafından 1/7/2007 7:18:10 AM zamanında düzenlenmiştir.
Yorum Yaz
/ 5 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.