Öyküye devam edelim

1.496 izlenme - 104 yorum -
/ » 11
Yorum Yaz
realduman
6 Ocak 2007 Cumartesi 20:27:20
Sevgi ve saygılarımla,
ortak paylaşımla öykü oluşturabilir miyiz?
denemeye ne dersiniz...

KURALLAR:
1)Bir cümle yazma hakkımız olacak.
2)Cümleler birbirini tamamlayacak ,ya da tamamlanması şekline getirilecek nitelikte olacak.
3)Yazılan cümlelerde geriye dönüş olmayacak en önemli kural bu yoksa bir esprisi kalmaz.
3)Bir cümleyi mantıksız ,gereksiz ,saçma v.b bulsak ta diğer cümlelerle bunu olağan ve doğal hal getirmeye çalışacağız.
4)Bir kişi arka arkaya çok sık cümleler yazmasın ki konu derinliği artsın.
5)Aralarda özetlemeler yaparak öykü takibi kolaylaşsın.
6)Eklenecek cümleler tırnak içinde açıklamalar parantez içinde olursa
Karışıklık çıkmayacaktır.

ben bir giriş cümlesiyle başlıyorum,devamı ya nasip

bölüm 1
"Genç kız rüyasının etkisinden kurtulamamıştı." ,

(İKİNCİ CÜMLE ARANIYOR)

Zeynep Tavukçu
30 Ocak 2007 Salı 01:59:02
şaşkın gözler ile etrafına bakarken durdu..
?STANBUL
30 Ocak 2007 Salı 02:18:44
ve karşısındaydı, gözlerine inanamadı.
nerio
30 Ocak 2007 Salı 09:52:52
Uyandığına emin olmak için gözlerini tekrar kapattı, açmaya korkuyordu, önce bir gözünü açtı sonra eskisinden daha kocaman açıldı gözleri evet karşısındaydı.
Dilse
30 Ocak 2007 Salı 12:14:19
Bildiği hangi dualar varsa okumaya başladı . korkusunun ana dili yoktu ki duası nefesinin henüz yarısında film şeridi gibi koptu. işte şimdi göz gözeydiler, hiç kaçışı, tarifi yoktu ki. sadece " yalvarsam, bağışlar mı bana sevgili hayatımı " diye iç geçirirken ıslak ıslak oldu büsbütün vücudu " ecel terleri döküyor olmak " bu olsa gerekti... Tam o sırada derin bir sessizlik oldu. dışarıdaki rüzgar sesine hemen orada asılı duran çivisinden kopmuş bir tabela canhıraş bir gıcırdanmayla bu sessizliğe eşlik etti. Ayak seslerinden binbir karanlığa bürünen kadın, şimdi " bir kapı sesi, ayak seslerinin" imdatlarını parlıyordu... Beklediği yardım hiç geçikmedi . yarım bırakılıyor olsada dudaktan dökülen dualar kabul görüyordu. kapı olanca gücüyle çalıyordu. acaba karşısındaki kurtarıcısı olabilir miydi?
F.S.M
30 Ocak 2007 Salı 16:27:28
emin olmak icin yaklasmaya basladi

f.s.m tarafından 1/30/2007 4:28:30 PM zamanında düzenlenmiştir.
Dilse
30 Ocak 2007 Salı 18:00:59
"Aman Yarabbi!" yıllar öncesi kaybettiklerini sandığı, kuzeni Cansın'dan başkası değildi gelen.

Dilse tarafından 1/30/2007 6:04:49 PM zamanında düzenlenmiştir.
F.S.M
30 Ocak 2007 Salı 18:47:10
ilk önce ne konusacagini bilemedi.
elif karslıoğlu
30 Ocak 2007 Salı 19:15:21
eski kırgınlık oturuverdi yüreğine.elleri titredi gözleri doldu...sen dedi geldin demek...
F.S.M
30 Ocak 2007 Salı 19:22:07
bunca yil sonra buna hakkin var miydi.
Yorum Yaz
/ 11 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.