24 kasım öğretmenler günü...

4.460 izlenme - 97 yorum -
/ 10 »
Yorum Yaz
(( Seçil Nimet ))
16 Kasım 2011 Çarşamba 14:33:26

En unutulmaz öğretmenlerimizi ve onlarla en güzel anılarımızı paylaşalım dedim bu güzel günde...

Biliyorum ki;

Edebiyat Defterinde bir çok öğretmen üyemiz var, öncelikle onların bugüzel gününü kutluyorum...

destina*mltm
22 Kasım 2011 Salı 01:19:09

Anılarımızı paylaşalım deyince ; çok üzüldüm birden...

İlk okulda ilköğretim hocamın benim 3-4 yılımı çalışı geldi aklıma...

Öyle bir dayak yemiştim ki, boğazım morarırcasına...

İçime kapanmıştım ta ki orta 2 ye kadar.

İlkokul3 ve orta2 arası kopuktur bende...

:((
destina*mltm
22 Kasım 2011 Salı 01:20:33

Orta 2 de de hayatıma yön veren beni kompozisyonla tanıştıran mustafa hocam..

Hakkını ödeyemem, ileri dönük hayallerimi geri verdi bana...

Seni çok seviyorum hocam...
5n1k
22 Kasım 2011 Salı 10:03:02
İlhan Kemal
24 Kasım 2011 Perşembe 09:26:54
Bu resimde çocuğun 6 lı çarpım tablosuyla cebelleşirken 7 ye niye geçtiğini açıklayabilen var mı? Kesin öğretmenin hinliği (Cevaplardaki 7 ile sorudaki 7 farklı. Belli ki eşitlikten öncesini örtmen yazmış, sonrasını da çocukcağız tamamlamaya çalışıyor)
(( Seçil Nimet )) , forumun sahibi
24 Kasım 2011 Perşembe 09:28:50

Alemsiniz...

Şimdi dikkat ettim... :)
Zeynep Süberk
24 Kasım 2011 Perşembe 09:46:22
Çocuğumuzun üzerinde okul forması olmadığına göre, olay Türkiye'de geçmiyor. Bu Avrupa'daki eğitim sisteminin, yanılgıya sürükleme yöntemi ile yoğunlaşmaya götürme metodu. 'Dikkat her an tuzak çıkabilir, otomatiğe bağlama, düşünmeden hesaplama!' yöntemi :)))
24 Kasım 2011 Perşembe 09:50:32

HArikasınız ya... :)

Vallahi bittim... :)

Bakmakla görmek arasındaki fark bu olmalı... :)
Zeynep Süberk
24 Kasım 2011 Perşembe 09:55:06
Sayın İlhan Kemal dikkat çekmeseydi, sanırım ben de bu resime bu kadar yoğunlaşmazdım :)
Görmeye yönelten bir yorumdu :)
İbrahim ERZURUMLU
24 Kasım 2011 Perşembe 10:47:15
Aynı görüşteyim...Maalesef her meslekte olduğu gibi öğretmenliktede kötüler var...İlkokul 4.sınıfta yediğim feci dayağın acısı ve küskünlüğüm ta lise2.sınıfta başka bir iyi kalpli öğretmen düzeltene kadar sürdü...Yine de Tüm öğretmenlerin bu günü kutlu olsun...Selamlar
KAYS EL ECER
24 Kasım 2011 Perşembe 13:22:40
bana kopya çektiren bütün öğretmenlerimin öğretmenler günü kutlu olsun : gülücük

şaka ya bütün öğretmenleri öğretmenler günü kutlu olsun <3
Mehtap ALTAN
22 Kasım 2011 Salı 00:55:39
Onlar hepimizin hayatında kocaman iz bırakan dev dalgalar...

Ki ruhumuzu bize verdikleri bilgi ile yücelten, parlatan, yüreklendiren kutsallar...

Gününüz kutlu olsun...
sahra
22 Kasım 2011 Salı 01:00:06
..
Son Düzenleme: sahra @ 8.6.2016 18:45:39

(( Seçil Nimet ))
25 Kasım 2011 Cuma 01:44:42

Allah mekanlarını cennet eylesin...

Ne kadar duyarlısınız...:(

:'(
(( Seçil Nimet ))
22 Kasım 2011 Salı 01:20:45

BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİN BU GÜZEL GÜNÜNÜ ELLERİNDEN ÖPEREK KUTLUYORUM... :)

Rahmetli Türkçe öğretmenin HAsan BUDAK, bana "At Hırsızı Cüneyt" derdi, birazcık yaramazdım da Ortaokulda...

Ya bende o lafı duymak için çıldırıklık yapardım sınıfta hep...

Ders kaynatmaya bayılırdım, Aahhhh eski günler... :)

suzan çelik
23 Kasım 2015 Pazartesi 13:56:29

25 YILLIK ÖĞRETMENLİK HAYATIMDA ÇOK ÇİLELER ÇEKTİM.ÇOK HAKSIZLIKLARLA KARŞILAŞTIM .ONUN İÇİN DİYORUM Kİ ÖĞRETMENLİK TANRI MESLEĞİ VE EN ULVİ MESLEKLERDEN BİRİ.AMA ,AMA EN NANKÖR MESLEKLERDEN BİR TANESİ.KENDİNİ PERİŞAN EDERSİN .ÇALIŞIRKEN,ORDAN GELİR BİR ZAVALLI,ÖĞRETMENLİK YAPAMAMIŞ,MÜFETTİŞ OLMUŞ,SENİ 1 SAAT İÇİNDE DEĞERLENDİRİR GİDER.ÇOK ŞÜKÜR BU UYGULAMA ARTIK KALKTI.SADECE SÖZÜM ONA REHBERLİK YAPIYORLAR.SEVEREK GİRDİĞİM BU MESLEKTE ZAMAN ZAMAN BU HAKSIZLIKLAR YÜZÜNDEN NEFRET ETTİĞİM ZAMANLAR OLMUŞTUR.YİNE DE SEVİYORUM BU MESLEĞİ.
BÜTÜN ÖĞRETMENLERİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.BAKMAYIN BANA SİZ YAŞLILIK İŞTE.UKTEDİR İÇİMDE BU MÜFETTİŞLERİN MİLLİ EĞİTİMDEKİLERİN HAKSIZLIKLARI. HEPİNİZE KUCAK DOLUSU,GÖNÜLDEN SELAMLAR.

MUM DİBİNE IŞIK VERMEZ....ATA SÖZÜ....

(( Seçil Nimet ))
22 Kasım 2011 Salı 01:34:43

Ah Fevzi öğretmenim, ilkokul öğretmenim olur kendisi...

Şeyyyy!!!

Ben ilkokulda da birazcık yaramazdım da, onun için iyi tanır beni öğretmenlerim, birde çalışkan olduğumdan olsa gerek unutmazlar kolay kolay...

2009 'da aradım Fevzi öğretmenimi ve bir bayram günü dayandım kapısına, ne sevindi ne sevindi...
Maşaallah aynıydı gözümde biraz kırışmış, birazda saçları beyaza çalmış o kadar...

Tatlıları dolmaları kendi yedirdi bana...
Sen babayiğit kızsın hadi ye bakıym dedi ve kızkardeşimi adıyla sordu....
Şok oldum şooooooooook...
HAfızasına, gülüşüne, bakışına hayran olduğum canım öğretmenim, seninde Öğretmenler Günün kutlu olsun... :)

Ellerinden öpüyorum öğretmenim...
sahra
22 Kasım 2011 Salı 01:43:28
..
Son Düzenleme: sahra @ 8.6.2016 18:46:24

O qué
22 Kasım 2011 Salı 04:16:08
Tüm öğretmenlerimizin, öğretmenler günü kutlu olsun.
Van depreminde kaybettiğimiz öğretmenlerimizin ruhu şad olsun...
meltemecem
22 Kasım 2011 Salı 04:57:48
İlkokul öğretmenim muhterem Gülderen hanım...ışığım...

gülüşün...kaş çatışın...ağlarken kucağına bastırışın...gömleğindeki o tarifsiz koku...yeşil dolma kalemin ve onunla yazdığın, ömrümde görmediğim o güzel yazın...anneliğin...her şeyinle örneğim oldun...(düğünümde bile yanımdaydı gülen gözleriyle...her yıl arıyorum onu )

Orta okul ve liseden İngilizce öğretmenim Zerender hanım,Türkçe öğretmenim Tülay hanım,Tarih öğrtemenim Recep Bey...

Üniversiteden Münevver Kaykanacı ,Sayit Uysal , Sefa Doğan ,Ahmet Rıfat Güzey, rahmetli hocam ve kıymetli şair Emin Baydil...

(Ah Seçil...ne iyi oldu tek tek hatırlattın bana hepsini...sağolasın)

Ve sevgili üyelerimizden öğretmen olan tüm meslektaşlarımın gününü kutluyorum...

Her şeye rağmen öyle kıymetli ki gönlümde bu meslek...öğrencilerimden ayrı kalmanın acısını çok yaşadım, hep yaşıyorum...ayrıldıkça dönüşlerim hep daha kuvvetli ve sevgi dolu oluyor...seneye çocuklarıma kavuştuğumda yaşayacağım mutluluğun tarifi yok ben de...ama o tadı iyi biliyorum...

sevgiler...

http://www.youtube.com/watch?v=RROgq73R4Pw
Anelia
24 Kasım 2011 Perşembe 09:54:20
Kızım Bitlis'te gencecik bir öğretmen .... Video' yu izleyince göz yaşlarımı tutamadım.. Çünkü yaşadıklarımızı bir kendimiz biliyoruz!!!
(( Seçil Nimet ))
22 Kasım 2011 Salı 09:52:34

Sevgili Meltemecem,
Sevgili Nebiha MURADİ,
Sevgili Gül kurusu,
Sevgili Sema ENCİ,

Sitemizde öğretmen olduğunu bildiğim kişiler...

Ve sitemizde olupta, daha nice bilmediğim öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum...

Sevgimle...

(( SNKY )) tarafından 11/22/2011 9:53:02 AM zamanında düzenlenmiştir.
Angie
24 Kasım 2011 Perşembe 10:28:26

Hangimiz çiçeklerden birini alıp kaçtı acaba? :)

24 Kasım 2011 Perşembe 10:29:42

Seninkiler ayrıca birine seslenin penceresinde bekliyorlar sahiplaerini... :)

Kutlu olsun güzel günün Semaaaa... :)
meltemecem
25 Kasım 2011 Cuma 00:43:29
geç gördüm:)teşekkürler seçil...
5n1k
22 Kasım 2011 Salı 10:01:36
Tüm eğitim camiasının ,tüm eğitime emek veren ve tüm öğretmenlerimizin bu önemli gününü kutlarım...
Saygıyla...

Yorum Yaz
/ 10 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.