Yenilik: yorumları kimler görsün?

2.405 izlenme - 51 yorum -
/ » 6
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
14 Temmuz 2011 Perşembe 09:18:07
Bazı üyelerimizden şiirlerine veya yazılarına yapılan yorumları sadece site üyelerinin görmesi gerektiği konusunda tarafımıza öneriler getirildi. Ama bazı üyelerimizde benim yorumlarımı herkes görsün diye farklı bir ses olarak cevap getirdi.

Bizde bu konuyu her iki taraflı çözümlemek ve önerilere uymak adına şiir ve yazıları eklediğiniz sayfaya Yorumları kimler görsün? diye seçenek ekledik. Bu seçenek sayesinde site üyesi olmayanlar eserlerinize yapılan yorumu göremezler. Bunun için ya üye olmaları gerekir. Yada üyelikleri var ise üyelik girişi yapmaları gerekir.

Her iki taraflı önerilerini paylaşan dostlarımıza teşekkür ederiz.

Saygılarımla

@ ANSIZIN | Bize tatil yok :(

ANSIZIN tarafından 7/14/2011 9:24:56 AM zamanında düzenlenmiştir.
hayatbuysa ben yokum
14 Temmuz 2011 Perşembe 09:23:55
Sayın Ansızın..
siz gerçekten sağ duyulu insanlarsınız..
teşekkür ederim yenilik için kendi adıma:)

sevgi ve saygılarımla..
nergiz-z
14 Temmuz 2011 Perşembe 09:37:31
Günaydınlar çok güzel bir yenilik kendi adıma çok mutlu oldum
Teşekkür ederim.Saygılarımla...
turhansahin
14 Temmuz 2011 Perşembe 09:53:38
Sevgili Ansızın

Tatile çıkamayacak kadar edebiyatla kuşatılmış olmak her şeye değer. Bence yorumları herkes görmeli..
bu vesile ile Anahtar Yıllığımın hâlâ adresime ulaşmadığını bildirmek isterim. Başarı dileklerimle..
Yükselenyıldız
14 Temmuz 2011 Perşembe 11:30:13
Herkes görsün; bunda ne sakınca olabilirki?
Fatma Biber
14 Temmuz 2011 Perşembe 13:44:18
Bence herkes görmeli. Özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum. Tatile çıkıp gönlünüzce dinlenmenizi diliyorum. çalışmak görevinizse dinlenmek de hakkınızdır, bu hakkınızı lütfen kullanınız.
Dursun TOMBUL
14 Temmuz 2011 Perşembe 14:47:22
iYİ gÜNLER;
Şahsen Ben, şiirlerime yapılan tüm eleştirilerin, okuyucular tarafından görülmesinden yanayım.
Zira,
Okuyucu yorumları beni, her zaman daha iyiye ve daha kaliteli eserler yazmaya teşvik etmiştir.
Şair; herkesi kucaklayan, herkesin fikrine saygı gösterme cesaretine sahip, olağan üstü kişilerdir...

Baki selamlar ve başarılı yayınlarınızın devamı temennilerimle.

DİP NOT : 8. şiir kitabım da yeni çıktı. Daha önce de buralardan site yönetimine, açık adresinizi iletirseniz, kitaplarımı imzalı olarak kitaplığınıza hediye edeceğimi duyurmama rağmen ufak bir cevap alamamış olmam da beni, sizler hakkında düşündürmektedir.

millet
14 Temmuz 2011 Perşembe 14:51:02
SEVGİLİ SİTE YÖNETİCİSİ ARKADAŞIM, BU İLETİNİZDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. BİZLERİ BİLGİLENDİRİYORSUNUZ, UYARIYORSUNUZ. SAĞOLUN . BENİM YORUMLARIMI SADECE SİTEDE KAYITLI ARKADAŞLARIMIZ GÖRSÜN VE YORUM YAPSIN İSTİYORUM. SAĞLICAKLA KALIN.
NAZMİ ŞENUSTA
14 Temmuz 2011 Perşembe 16:29:24

Saklanacak ne varki herkez görebilir düşüncesini taşıyorum gizlense paylaşmanın ne anlamı kalırdı..
Ayrıca dikkate alınan bu bildirilerinizle bizle ışık tuttuğunuz için saygılarımzla çalışmalarınızda başarılar dilerim..
selam atmaca
14 Temmuz 2011 Perşembe 18:25:54
teşekkürler s ince düşünceleriniz ve yenilikleriniz için kendi adıma saygılar ve güzzelliklerle olun....
Saadet Ün
15 Temmuz 2011 Cuma 00:15:57
Tatiliniz başarınızdır...

Hem özverili olmaktan daha güzel tatil mi olur?
Başarılar dileğiyle, saygılar.
H.TATAR
15 Temmuz 2011 Cuma 22:30:08

Sevgili Habib Kardeşim ,

Diğer yorumcularında yazdığı gibi, gerçekten bizler, Sizin emeğinizin karşılığını ödeyemeyiz. Gece gündüz demeden , yeni perspektifler ve yeni projeler üzerinde göz nuru döküyorsunuz. Bu nedenle ve öncelikle en kalbi sevgilerimle ve teşekkürlerimle Sizi kutluyorum , başarılarınızın , çalışmalarınızın devamını diliyorum. Şunu da belirtmeliyim , bu aynı zamanda bir ekip işidir. Herkes bu denli geniş kapsamlı bir Siteyi , ne donatabilir ve ne de sürdürebilir.
Gelelim yazılarımızın ve şiirlerimizin ya mevcut üyeler ya da herkes tarafından okunup görülmesine ;
Bizler, karınca kararınca ve başara bildiğimiz kadarıyla gerek yazılar yazmaya ve gerekse şiirler yazmaya çalışıyoruz ve maksadımız da , bildiklerimizi ve yazdıklarımızı sadece kendimizde ve sandıkta saklamaktansa bütün insanlara bir çığır açıp , onlara da sunalım , onlarda belki bu yazıların ve şiirlerin bir yerinde bir şeyler öğrenirler ve bizlerin bilemediklerini de bizlere, yorumlarıyla gayet ( - / + ) yapıcı bir şekilde ulaştırarak , karşılıklı bir fikir ve çalışma furyasında bulunmuş oluruz. Hülasa herkesin görmesi ve yorumlarını yazmasında bir sakıncanın olacağını düşünmüyorum.

Dostça sevgiler ve saygılarımla
HALİFE TATAR
elif.temizel
17 Temmuz 2011 Pazar 15:32:31
Üyeliğimi onayladığınız için teşekkür ederim...
Aranıza katılmak beni mutlu ettı .Gönderilerimin sadece site üyeleri tarafından görülmesini istiyorum .
saygılarımla :))
efilizz
17 Temmuz 2011 Pazar 18:07:44
Sayın Ansızın duyarlılığınız için teşekkürler.
Benim yayın yapma prensibim bizden daha farklı bir çok düşüncenin, benim yaşadıklarımın, benim gördüklerimin, yaşanananların duygu akımı, duygu seslenişi, bunlara yapılan yorumlar beni şimdiye kadar, küçük ayrıntılar dışında onure etti, eleştiri de alabiliriz eğer niyetimiz yazmak ise, saygısızları zaten engellemek, ve silmek şansımız da var! en kötü ihtimalle seviyesiz biriyle muhatap olmak zorunda kalırsakta insanlar artık köyden yeni gelmiş zihniyette değiller, biliyorlarki, kendini küçültüp edepsiz ve seviyesiz yazanların kendileri dahada küçültmekten başka bir işe yaramadıkları biliniyor! Meyva veren ağaç taşlanır! yazan insanlara yorum yapılması, ve bunların herkes tarafından görülmesi benim için olumludur..
Teşekkürler saygılarımla.
Nar-ı Çiçek
17 Temmuz 2011 Pazar 18:51:54
Güzel bir uygulama

emek verenlerden Razi olsun Mevlam.
umutefe
18 Temmuz 2011 Pazartesi 09:33:32
Bu yeni sistem güzel ve dogru bir karar,üye olmayan okuyucularda şiirleri görmeli ve yorum yapabilmeli,site içersinde üyeler bazen yogun bir çalışma içerisinde oluyor ve arkadaş gurubundaki şair dostların şiirlerini okuma fırsatını bulamıyor ve neticede yorum yapamıyorlar bu seferde o benim şiirimi okumadı ,yorum yapmadı gibi düşüncelere sahip olabiliyor veya dost,arkadaş guruplarındaki yorumların bir mecburuiyet veya gönül kırmama adına yapılan yorumlar oldugu aşikar olarak görüküyor.Ne kadar dostun varsa o kadar yorumun vardır özellikle değişik amacda olan insanlarda mevcut sırf bayanlara hoş görünmek adına yorumlar yapılmaktadır.Zaten gerçek şiir sevenlerde kendini belli ediyor ,bakıyorsun hiç tanımadıgın biri şiiri okumuş olumlu olumsuz yorumunu yapmış, işte bu nedenle diyorum ki yeni sisteminiz güzel olmuş.
HakkınSesi
14 Temmuz 2011 Perşembe 09:43:28
Bunlar küçük şeyler...Ama büyümek için gerekli güzellikler...

Can-u Gönülden Teşekkürler...
YorgunSair15
14 Temmuz 2011 Perşembe 14:29:17
Saygı ve selamlar üstadım şiirlerimizin hakkındaki yorum cevabım
bence herkese açık olmalı, ayrıca tatiliniz içinde tam zamanı
Size iyi eğlence ve iyi tatiller üstadım
hülya hicran
14 Temmuz 2011 Perşembe 21:03:52
Merhaba Zaman zaman mesajlarınız dikkatimi çekiyor biraz az birşeyde olsa sanki diklik ,muhaliflik var gibi gerçi yukarıdaki satırınzda hem küçük olarak ardındanda büyümek için gerekli güzellikler diye isimlendirmişsiniz yani ne sunulsa ehhhh işte gibi hissettiriyorsunuz darılmayınızda lütfen belkide benim algılamamda sorun vardır .
yeğinadnan
14 Temmuz 2011 Perşembe 09:45:30
Öncelikle yaptığınız her çalışma için teşekkür edeyim.Garip bir yapımız var yedikçe acıkan belki tek varlık İNSAN.Ne kadar hızmet verseniz ve nekadar kaliteyi yükseltseniz,isteklerimizi yakalayamazsınız.Memnunda olmayıp yeni şeyler isteyeceğiz. Hızmette sinir yok ama sınır vardır.Sinirlenmeyeceğinizi zannederek.sevgi saygı ve selamlarımı Tüm emek veren site yönetimi ve sakinlerine iletiyorum.
****Şahsi kanaatim.Nete girebilen herkesin her sayfadan ve yorumlardan,tasarruf edebilmesi yönündedir.
"Elinize sağlık Harika.Üstadım, üstadem. "Bu yorumu gizlemenin yada açık etmenin bence kimseye ne mahremi ne faydası olabilir.Körler sağırlar birbirini ağırlar misali buradayız.Genele açık olsun ki.Belki Vicdan sahibi Şair ve yazarlar yazdıklarımızın kusurlarına işaret edecek yorumlar bırakmak için aramıza katıla bilirler.Zira ben şunu şahsım adına yazabilirim.
** Hakikaten biraz rutuş görsek Şair olamayacaksak bile elimizden ŞİİR çıkacaktır.Zira sitede nevi şahsına münhasır bir sürü İnsan var Yazmayı konuşmaktan daha iyi becerebilen.
***Sadece üyelerle okuyanı sınırlamak Adaletsizlik olur gibi geliyor bana.Okurunda merak edeceği şey.Şiirden ziyade Şiire ne dendiği dir.

Her halükarda Kolay gelsin diyerek tekraren saygı ve selam.
İhsan TURHAN
14 Temmuz 2011 Perşembe 12:28:03
Aynen her satırına katlıyorum...
Mehtap Akkoyun
14 Temmuz 2011 Perşembe 09:50:13

Bu güzel oldu. Neden mi ?

Şiirlerimi site dışı okumaya kapattığım halde bazı yorumcular ısrarla şiiri kopyalayıp, yorum diye ekliyorlar. Ve ne hikmetse, şiirin son dizeleri oluyor bu hep. İşte bu sebeple, yorumların okunmasını da engellediğimde sorun kalmayacak.

Teşekkür ederim Habib.

...

yok,sul
14 Temmuz 2011 Perşembe 09:57:34
karşıyım ben

dışarıya yasaklanmamasına karşıyım..

saygılarla..
Şükran AY
14 Temmuz 2011 Perşembe 10:10:13

Her şiirimde sadece site üyeleri okuyabilir seçeneğini sürekli işaretliyordum.Bu tercih ettiğim, güvendiğim , sevdiğim, artık ailem gibi gördüğüm çatıda bulunan üyelere kendimce tanıdığım küçük bir imtiyazın dışında güvenmediğim site dışı insanların okumasını istemediğimdendi.Ki bunu isteyen biri olsaydım zaten başka sitelerde şiirlerimi yayınlar olurdum.Bu anlamda bu habere nasıl sevindim anlatamam.Hem şiirim hem yorumlarımın suistimale açılabilecek olan tüp kapıları bu vesileyle kapanmış olacak .

Teşekkürler sayın yöneticim. Her daim daha ileriyi hedefleyen istikrarlı çalışmalarınızla huzurlu ve güvenle paylaşımlarımızı yaparken aynı zamanda hep birlikte büyümeninde doyumsuz güzelliğinin ışıltısında haklı olarak bu nadide sitenin üyesi olma gururunu yaşattığınız için.

-IspartaGülü-
14 Temmuz 2011 Perşembe 10:11:22
öncelikle gül diyarından selamlar......yorumu herkes yazabilir...bu konuda ciddiyim..ve eleştiri .aldıkca dahada iyiye gidiyoruz..fikir ve düşünceme yi bildirmekten daha güzel ne olabilirki.....yorumum u herkes okuyabilir......saygı ve selam larımla
canandemirel
14 Temmuz 2011 Perşembe 10:11:34
Önce bu güzel öneri için teşekkürlerimi iletiyorum. . Yorumlar dışarıya kapatılsın.
Sadece üyelerin okumasını istiyorum.
Sevgiler...
kadiryeter
14 Temmuz 2011 Perşembe 10:11:56

Bilgiyi Paylaşmak adına biraraya geldiğimiz bu nezih sitemizden, üye olmak isteyen ya da istemeyenlere, bilgi serpintilerimi şartsız ulaştırmanın faydalı olacağına inanıyorum.

Kişiler arasında geçen yorumlardan nice bilgiler edindim ve hâlâ ediniyorum... Bu konuda bir de hassasiyetim var: Kişinin, özeline yazmam gereken hatâ ve kusurlarını, kırmadan- incitmeden açıktan yazıyor ve dolaylı olarak diğer okuyanları bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Güneş, kimin için doğmaz ki?... Fırıncı, kimin için Ekmek pişirmez ki?... Şair, kimin için yazmaz ki?

Sitemize emek veren her Can'a; Saygı, Sevgi ve Selâmlarımı iletiyorum.

Kadir Yeter. 14.7.2011- TRABZON.
kadiryeter , forumun sahibi
14 Temmuz 2011 Perşembe 10:24:02

Yukarıda kayıtlı yazımdan sonra, ikinci defâ okuduğum ve Sitemizin anasayfasında bugün(14.7.2011) yayınlanmakta olduğu güzel sözü, gereği üzerine buraya tekrar olarak kayıt ediyorum:

"Başarı tek başına elde edilemez. Emeği dokunan herkesle mutluluğu paylaşanlar, daha büyük başarılara ulaşır. Dr.Faruk Bayülkem "

Saygılarımla.

Kadir Yeter.
Oflu
14 Temmuz 2011 Perşembe 10:17:17
Yasaklanan ve engellenen yorumlar ne olacak?
Onlar da görülsün ki; hakaret mi var yoksa şairin işine mi gelmiyor anlaşılsın.
Esas önemlisi o bence.

Vatandaş şiir aşıracak, imge yürütücek, kafiye ya da hece hatası yapacak ama ona bunu söyleyemeyeceksin. O da buralarda boy gösterecek.
Ne âlâ memleket!
bbetül
14 Temmuz 2011 Perşembe 11:23:36
Benim bu sitede en çok yaptığım şey, sizin yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi takip etmek..özellikle olumsuz olanları -ki dersimi alıp kendi şiirlerimde dikkat etmek adına-..ama beş yorum varsa dördünün şiir sayfasındaki tam metnine ulaşamıyorum..eğer olumsuz eleştiri alma konusunda bu denli hassaslarsa şair(!) arkadaşlar, öncesinde ya da sonrasında engellesin şairimizi..ama yapılan yorum silinememeli diye düşünüyorum..rahatsızlığı anlamakta ayrıca güçlük çekiyorum..bir usta şiirime emek ve vakit harcayacak, hece hece inceleyip günahıyla sevabıyla gözümün önüne serecek..ve bundan bırakın onur duymayı, rahatsız olacağım..tuhaf!!! ama kendi takdirleridir tabii..saygılarımla..
Şükran AY
14 Temmuz 2011 Perşembe 11:35:01

Size yürekten katılıyorum sayın hocam.Yakın zamanda bir şair dostu ! Öyle sanıyordum .Bütün iyi niyetimle eleştirmiştim.Hatta ve hatta daha sonrasında özelden yapabileceği düzenlemelere ilişkin yardımcı olmak babında önerilerde bile bulunmuştum.İlk önce yaptığım davranışı olgunlukla karşıladığını söyleyerek üstelik etkili bile seçerek bundan memnuniyetini bildirmiş iken ; sonrasında dondurmuş olduğum face hesabımdan habersiz, kendisini sildiğimi iddia ederek bu itibarle yaptığım yorumumda iyi niyet kuralları olmadığını düşündüğünden engellediğini yazdı. Ne diyebilirim ki Allah herkesin gönlüne göre versin herşeyi. Üzüldüm elbette ben olmayan zamanımda zor şartlarda, güç bela bir şekilde zaman ayırıp, emek harcıyorum doğru, yada yanlış her harükarda tartışmaya açık bir şekilde bilgimi paylaşıyorum ve yapılan muamele ! Hiç hoş bir davranış değil.Böylesi durumlarda ben ce eleştiri istemiyorum diye bir buton da var yönetim bunu da düşünmüş isteyen bu tercih hakkını kullanabilmeli.Sanki şahsına hakaret edilmiş gibi hoş olmayan bir davranışa prim vermek hem şiire hem de yorum yapama en büyük haksızlık.

Teşekkür ederim bu konuyu gündeme getirdiğiniz için.Saygılarımla.

gülkurusu
14 Temmuz 2011 Perşembe 12:03:50
çok âlâ memleket Mehmet Emin Hocam çookk !

taşı toprağı alkış sesleri !
Yorum Yaz
/ 6 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.