yoksa gördüğümüz seyler yalan mı?
1,497 izlenme   |   41 yorum   |   Sıralama:
Sonraki Sayfa »   Son »
Yorum Yaz
muratsahin123
#

Bir bilimsel bir arastırma sonucu ortaya cıkan sonucu sizle baylasıcam:

"İnsan karsındaki seyleri duyu organıyla algılar.Ama aslında o algıadıgı sey kopyadır.düsünün karsınızda bir kus var onu gözle göörüyoruz degil mi?.Ama aslında onu degil beynimizde olusan elektrik sinyallerinin sayesine beynimizde üretilen bir kopyadır.kısacası acıklayalım.karsımızdaki kus göze gelir orda retinada ters olarak algılanır.ordanda beyne elektrik sinyalleri sonucunda beynimizde sekli olusur.Yani kopya.bu dokunma,tat... ve diger gibi seylerdede gecerli."

kaynak: www.harunyahya.org

Bu foruma konu yazarsanız sevinirim.Cünkü kafam cok karıstı.
Beğen

galileo

Yukarıda yazılan şeye nasıl ''bilimsel bir araştırma sonucudur''diyebildiniz şaşırdım!

Cisimlerin görüntülerinin gözün iç yapısındaki özel bölgelere düşmesi ve beynin onu algılaması bilimsel olarak açıklanmıştır.

Ancak bu olayın adına ''kopya'' demek nereden çıktı anlaşılmaz.Birileri bilimsel sonuçlara eklenti yaparak 'bilim' yaptığını mı inandırmaya çalışıyor?

saygılar.

suzan çelik

BEN BU KONUNUN BAZI YERLERİNE KATILMIYORUM.EVET GÖZLER BİR FOTOĞRAF MAKİNASI GİBİ ÇALIŞIYOR AMA GERÇEĞİ GÖRÜYORSUNUZ KOPYA OLSA KİŞİYİ AYNI ŞEKİLDE GÖREMEYİZ.SADECE ALLAH'IN YARATTIĞI MEKANİZMA BÖYLE.BEN ADNAN HOCAYA KATILMIYORUM. SELAMLAR.

Koray Sarıdoğan
#

O kopya değil yansımadır...Bırakın bence şu Harun Yahya'yı, adamın kim olduğu bile belli değil...
Beğen

muratsahin123
#

www.maddeninardindakisir.com

dan bulabilirsiniz ;harunyahyanın 70 küsür sitesinden biri
Beğen

burakb
#

gördüğümüz şeyler yalan mı demek biraz komik olmuş açıkçası

ama şöyle kısaca açıklayabiliriz, sonuçta bir takım veri iletimi sonucu, analiz sonucu görüntü oluşuyor eğer senin gözünün içinde bir takım şeylerin özelliklerinin değiştirebildiğini düşünürsek, sen her şeyi farklı görmeye başlayacaksın siyah- beyaz, ya da ters, ya da farklı mor ötesi bir şeyleri görebilerek

sonuçta her canlı kendi gözünün gördüklerini algılıyor, ama bu duyunun dışında bu nesneleri koklayabiliyoruz değebiliyoruz, yada kimine değemiyoruz hatta göremiyoruz bile, bu o şeylerin orda olmadığını göstermez yada gördüğün her şeyin orada olacağını.

sağlıklı hücrelere ve göz yapısına sahipsen
şüphen olmasın yalan dolan yok =)

Beğen

gülşah
#

Görme organının nasıl çalıştığını hepimiz biyoloji derslerinde zaten görmüştük.Işınların retinaya ters düşmesi ordan beyne iletilmesi..
Hatta görme bozukluklarının bir çoğunun ışınların göz merkezine değil etrafına düşmesi sebebiyle netlik olmadığı..

Bunlar bir gerçek ama bazen hatalı bır terim olayın gidişatını etkiler..

Kopya kelimesi sanırım felsefe yaratmaya çalışan bir şahısla karşı karşıya kaldığımıızn göstergesi..

Herkesin bildigine bir isim vermek bir felsefe değil kolay yoldan şöhret olmaktır bence...
Beğen

gülşah
#

Görme organının nasıl çalıştığını hepimiz biyoloji derslerinde zaten görmüştük.Işınların retinaya ters düşmesi ordan beyne iletilmesi..
Hatta görme bozukluklarının bir çoğunun ışınların göz merkezine değil etrafına düşmesi sebebiyle netlik olmadığı..

Kopya kelimesi sanırım felsefe yaratmaya çalışan bir şahısla karşı karşıya kaldığımıızn göstergesi..

Herkesin bildigine bir isim vermek bir felsefe değil kolay yoldan şöhret olmaktır bence...
Beğen

gülşah
#

Beğen

en_iyisi

bazende yenilik diyebiliriz

ümrantokmak
#

Vallahi beyindeki görme fonksiyonlarından anlayacak
yetiye ve bilgiye sahip değilim.
Ama bilimin açıkladığı her yeni buluşla,
Aman Ya Rabbi ne kadar büyüksün ve her şey ne kadar mükemmel. En ince detayına kadar en küçük duraksama olmadan nasıl idare ediliyor diye aklımı yoruyorum. Bir eksiklik yok.
Ayeti kerimenin dediği gibi.
İlginç bir konuydu.
Umarım sizi tatmin edecek bilğiye ulaşırsınız.
Hayırlı geceler

Beğen

ümrantokmak
#

Vallahi beyindeki görme fonksiyonlarından anlayacak
yetiye ve bilgiye sahip değilim.
Ama bilimin açıkladığı her yeni buluşla,
Aman Ya Rabbi ne kadar büyüksün ve her şey ne kadar mükemmel. En ince detayına kadar en küçük duraksama olmadan nasıl idare ediliyor diye aklımı yoruyorum. Bir eksiklik yok.
Ayeti kerimenin dediği gibi.

İlginç bir konuydu.
Umarım sizi tatmin edecek bilğiye ulaşırsınız.
Hayırlı geceler

Beğen

en_iyisi
#

seniçokgüzelgördümsen yalan mısın?
Beğen

Yorum Yaz
Sonraki Sayfa »   Son »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.